Kategoriler

Benzamycin Sivilce Kremi İle Sivilcelere ve Akne İzlerine Son

Benzamycin Sivilce Kremi İle Sivilcelere ve Akne İzlerine Son

Benzamycin sivilce kremi ile svilceleri yoketme. Sivilceleri geçiren Benzamycin sivilce kremi. Sivilceleri söndüren Benzamycin sivilce kremi.

Benzamycin Krem, sivilcelerin giderilmesi ve sivilce izlerinin tedavi edilmesinde oldukça etkili bir jel kremdir.

Sivilce yağlı cilt problemleri çok genel görülen sorunlardır.  Özellikle ergenlik döneminde çoğumuzun en büyük kabusudur. Aşırı sivilce sorunu yaşayan kişiler, mutlaka bu dönemde yakın çevresinden duyduklarını ve araştırdıklarını uygulamışlar hatta dermatolog yardımı almışlardır.

Benzamycin Krem ile Sivilcelerden Kurtulun!

Benzamycin krem de dermatologların önerdikleri en iyi sivilce kremleri arasında bulunan olan  oldukça etkili bir ilaçtır.

Sivilce izleri nasıl geçer  yazımızda , akne izlerini geçirmede etkili yöntemler ve ev yapımı maskeler hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz

Benzamycin krem adlı İlacın Etken Maddesi Benzoil peroksit, Eritromisin’dir. Topikal jel olarak uygulanır.

Benzamycin Topikal Jel, bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engeller, cildin dış yüzeyini hafif kurutucudur ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini sağlar. Sivilce ve akne tedavisinde kullanılmaktadır.

benzamycin krem ve sivilceler üstünde kullanımı

Benzamycin doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takirde,  sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa uygulanır. Tedavinin ne kadar süreceği konusunda doktorunuz size bilgi verecektir.

Ürünü eczanelerden temin edebilirsiniz. Farma-tek İlaç tarafından 46,6g olarak satışa sunulmakta olan jelin fyatı 40 TL’dir.

Benzamycin Jel Nasıl Kullanılır?

 • Benzamycin krem sadece cilt üzerine uygulanır. Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği taktirde gerektiği kadar Benzamycin jel; akneli ve sivilceli bölgelere uygulanır.
 • Cildinizi iyice yıkanıp ılık suyla duruladıktan sonra nazikçe kurulayın.  Daha sonra ince bir katman halinde, günde iki kere (sabah ve akşam) olmak üzere sorunlu bölgelere sürünüz ve en az bir kaç saat bekleyiniz. Gece uygulama yaptıysanız sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkamanız yeterlidir. Her uygulamadan sonra eller yıkanmalıdır.
 • Uygulama sonrası krem yüzünüzdeyken kıyafetlerinize yada nevresimlerinze değmesi halinde kumaşların rengini açabileceğiden , buna uygun kıyafetler giymeli ve yastık kılıfınıza bir atlet geçrebilir yada bir havlu serebilirsiniz. Yüzünüzü gereceğinden gece kullanımı yada gün içerisinde evde ve konuşmak zorunda olmadığınız bir saatte uygulamanız kullanımınızı kolaylaştıracaktır.

Benzamycin jelin kullanımının gündüz daha zor oldumasından sebeple sanırım bazı dermatologlar bunun kullanımını sadece gece için önermekte , gündüz kullanımı içinse Differin jeli önerebilmektedir.

 • Jeli kullanmadan önce kükürtlü bir sabunla cildinizi temizlemenizde sivilce ve aknelerinizle başa çıkmada size yardımcı olabilir. Ya da yine dermatologların önerdiği bir sabun olan Elile sabun bar ile temizlik yapabilirsiniz. Bu ürünün piyasa fiyatı yaklaşık olarak 20 TL civarındadır. Kükürtlü sabun yazımıza da bakabilirsiniz.
 • Benzamycin kullanırken, yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat etmeniz alınacak sonucun daha etkili ve hızlı olmasına fayda sağlayacaktır.
 • Kullananların çoğu, benzer tedavi yöntemlerinden sonuç alamadıklarını ancak benzamycin ile daha etkili sonuç aldıklarını belirtmektedir. Yapılan araştırmalar ise 10 kişiden 8 ‘inin bu jelden memnun olduklarını söylemektedir.
 • Ancak tüm bu cilt bakımı ürünlerini kullanırken ve yüzünüzü tedavi ederken daha kötü sonuçlar alabilir, sadece sivilcelerden kurtulmaa çalışırken lekelere ve yaralara sebebiyet verebilirsiniz. Bu nedenle yapacağınız işlemler ve tedaviler için yaz döneminin çok uygun olmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Uzun süre tedaviye ihtiyaç duyulması halinde mutlaka bir hekim görüşüne başvurmalısınız. Güneş ve soğun etkilerinden kendinizi ve cildinizi korumalısınız.
 • Yanlış kullanımlar cildinizde daha fazla zarara yol açabileceği gibi düzeltmek için daha fazla çaba sarfetmek zorunda kalabileceğinizi unutmayınız.

Benzamycin jelin hazırlanışı

Eczaneden alacağınız kutunun içerisinde 3 tane kutu çıkacaktır. Birinde krem, birinde toz ve birinde etil alkol ve karıştırma çubuğu olacaktır. Bunları aşağıdaki tarife uygun bir şekilde karıştırarak hazırlayabilirsiniz.

 • “Erythro-pak” yazılı flakonun kapağını açmadan önce üzerine vurarak tozun serbestçe hareket etmesini sağlayınız (İlacın kullanıma hazırlanması işleminin ilaç hastaya verilmeden, eczacı tarafından yapılması önerilir). Toz üzerine etil alkol (%70) içeren flakonu ekleyiniz (flakonun orta kısmındaki siyah işarete kadar). Eritromisin tozu tamamen çözünene kadar dökmeden flakonu sağa ve sola döndürerek çalkalayınız.
 • Eritromisin toz ve etil alkolün karışımı ile hazırlanan çözeltiyi ” BENZAMYCIN ” yazılı kavanoza ekleyip homojen bir görüntü oluşuncaya kadar (1-2 dakika) ambalaj kutusunun içindeki plastik çubukla karıştırınız. Böylece elde ettiğiniz BENZAMYCIN etiketinin üzerine 3 aylık (hazırlandığı günden sonraki 3 ay) bir son kullanım tarihi yazınız. Bu şekilde hazırlanmış karışım, dondurmaksızın ve kapağı sıkıca kapatılmış bir şekilde buzdolabında saklanmalıdır.

Benzamycin Topikal Jel  Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 • Benzamycin Topikal Jel, sivilce ve akne tedavisinde kullanılmaktadır.
 • En erken iyileşme süresi 2 hafta içerisinde görülmekle birlikte, bazı durumlarda en iyi sonucu almak için  6 ila 8 haftalık bir tedavi süresi  gerekebilir.
 • Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 • Rüzgar yanığı ve güneş yanığı olan ciltlere ve bölgelere, tahriş ve hasar görmüş ciltlere uygulamayınız.
 • Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri veya kireçli ürünler kullanmaktan kaçınınız.
 • Ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 • İlacın daha sık ve daha çok kullanımı , tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 • Tedaviye başladıktan sonra birkaç hafta içinde iyileşme görülse de doktorunuzun tavsiye ettiği sürece kullanmaya devam  ediniz.
 • Renkli kıyafetlere ve çarşaflara teması halinde rengini açma ve saçlara teması halinde  beyazlatıcı etkisi vardır
 • 12 yaşın altındaki çocuklarda kesinlikle kullanmayınız.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Benzamycin jelin Olası Yan Etkileri

 • Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Tedavi edilen bölgede kuruluk, döküntü, kaşıntı, yanma, kızarıklık, pullanma ve yüzde şişkinlik yaygın görülen yan etkilerdir.
 • Fazla kullanımı sonucu ödem oluşma riski vardır.

Eğer siz de sivilceleriniz için benzamycin krem kullanmış kişilerdenseniz, kullandıktan sonra tecrübelerinizi bizimle yorumlar aracılığıyla paylaşaral, Benzamycin jel kullanmayı düşünen diğer okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz ya da sivilce tedavinizde alternatif olarak kullanabileceğiniz yöntemler için sivilce nasıl geçer adlı yazımıza bakabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ