Eşek Sütü Sabunu ve Kreminin Cilde Faydaları

Eşek Sütü Sabunu ve Kreminin Cilde Faydaları

Günümüzde anne sütüne en yakın süt olarak bilinen eşek sütünden yapılmış olan ve cilde mucizevi faydalarıyla ön plana çıkan Eşek sütü sabunu, içerdiği besin değerleriyle ve düzenli olarak kullanıldığı zaman yapacağı en güzel etkileriyle fark yaratmaktadır.

Eşek Sütü Sabunu ile Eşek Sütü Kreminin Yararları

İçeriğinde bol miktarda bulunan A, B1, B2, C ve E vitamini sayesinde mükemmel besleyici etkiye sahip olan bu sabun, tüm bunların yanı sıra; yine yüksek oranda magnezyum, potasyum, kalsiyum, çinko ve sodyum içermektedir. Her zaman düzenli olarak uyandıktan sonra ve yatmadan önce kullanacağınız eşek sütü sabunuyla birlikte, cilt problemlerinin birçoğundan direkt olarak kurtulabilir, aradığınız en iyi deneyime de sorunsuz olarak ulaşabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz en iyi yapıya sahip olması, cildinizi düzenleyecek ve besleyecek etkilere sahip olması sayesinde vazgeçemeyeceğiniz ve kısa sürede etki göstermesiyle ön plana çıkacak olan eşek sütü sabunu sayesinde, temizlik ve cildinizin iyileşmesini anlık olarak takip edebilirsiniz.

 

Birçok ünlünün ve faydalarında haberdar olan insanların çekinmeden kullandığı, sürekli tercih ettiği ve en iyi sonuçları aldığı bilinen Eşek Sütü Sabunu sayesinde, her cilde uyumlu olan mükemmel besleyici etkisinden sizlerde yararlanabilirsiniz. İçerdiği vitaminler ve yararlı olan diğer maddelerle birlikte elde edeceğiniz en iyi yararı sağlayacak olan eşek sütü faydalarını saymakla bitiremeyiz. Hem rahat kullanımı, hem de zararsız olması sayesinde çekinmeden sürekli kullanım sağlayabileceğiniz bu sabunla, her faydasını problemsiz olarak elde edebilirsiniz.

Ek bilgi olarak, Marilyn Monroe’ye benzerliğiyle dikkat çeken ve “Mardinli Marilyn Monroe” olarak tanınan Melek Akarmut, Eşek Sütü Sabunu Mardin de bizzat eşek sütünü sağarak elde edip üretimini sağlıyor. Patentini almak için de başvuruda bulunan Akarmut, yurt içi ve dışında 40 şube vermek için hazırlıklarını tamamladıklarını belirtiyor.

Eşek Sütü Sabunu Faydaları

Genel olarak cilt problemlerinin daha hızlı iyileşmesini ve ciltteki kayıpların düzeltilmesine yarayan etkisinin yanı sıra; eşek sütü sabunu faydalarından şu şekilde bahsedebiliriz;

– Ciltte yer alan tüm lekelerin kısa zamanda ortadan kaldırılmasını sağlar,

– Cilt kararmaları ve siyah noktaların giderilmesi için kullanılır,

– Sivilce ve akne oluşumunu engelleyerek, mevcutta olan aknelerin yok edilmesini sağlar,

– Ciltteki kırışıklıkların azalmasını sağlayarak, yeni kırışıklıklar oluşmasını geciktirir,

– Cildinizin gençleşmesini sağlayıp, daha sağlıklı bir cilde ulaşmanızı sağlar,

– Özellikle sedef ve egzama rahatsızlıkları konusunda çözüm niteliğindedir,

– Cildinizin yağlanmasını engelleyerek, farklı problemlerin ortaya çıkmasının önüne geçer,

– Cildinizde yaşadığınız tahriş ve kızarıklıkların yok edilmesini sağlar,

– Her zaman cildinizde yer alan hücrelerin yenilenmesini sağladığı için de; yaşlılıkla savaşabilmenizi kolaylaştıracak etkileri sunmaktadır.

Eşek Sütü Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır?

Eğer verimli bir sonuç almak, her zaman cildinizin bebeksi yapıya erişmesini ve tüm sorunlardan uzaklaşmasını isterseniz, sürekli eşek sütü sabunu kullanmanız gerekecektir. Eşek sütü sabunu kullanmak için ise; şu noktalara dikkat etmelisiniz:

– Sabunu kullanmadan önce, yüzünüzü iyice temizlemeli, ılık suyla gözeneklerin açılmasını sağlamalısınız,

– Ardından sabunu direkt olarak elinizde köpürterek yüzünüze sürerek, 5 dakika boyunca sabunun yüzünüzde kalmasını sağlayın,

– 5 dakika sürenin sonunda, sabunu ve yüzünüzü ovalamadan bol suyla yıkayarak temizleyin.

Tüm bunları günde sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 3 kere yapmanız gerekmektedir. 4 ile 6 hafta arasında değişen sürelerde, en iyi şekilde sonuç almanız mümkün olacaktır.

Eşek Sütü Sabunu Zararları

Eşek sütü sabununun bilinen herhangi yan etkisi veya zararı bulunmamaktadır. 10 yaşından büyük olan herkesin yaşadığı cilt problemlerini yok etmek veya cilt problemleri yaşamamak için güvenle kullanabileceği bir yapıya sahip olan sabun, en iyi olanaklara ulaşmanızı sağlayacak etkileri sunmaktadır. Problemsiz olarak tarifteki gibi yüzünüze günlük 3 kere sürdükten ve kullandıktan sonra, iyileşmeyi kendiniz de görebilirsiniz.

Eşek Sütü Sabunu Fiyatı

İnternet üzerinden rahatlıkla satın alabileceğiniz eşek sütü sabunu, markasına, boyutuna ve sayısına göre değişen fiyatlarıyla birlikte; en az 9.90 TL, en fazla 75 TL olmak üzere farklı etiketlerle satılmaktadır.

 

eşek sütü sabunu

Eşek sütü sabunu

Eşek Sütü Kremi

Eşek sütünün piyasada bulunan krem formu, yağ bakımından fakir fakat laktoz, bioaktif proteinler, aminoasitler, vitaminler, yağ asitleri, mineraller ve eser elementler bakımından oldukça zengindir. Cildiniz tarafından kolayca emilen ve derinlemesine nemlendiren ayrıca cildinizin gün boyu canlı, parlak, sıkılaşmış, yenilenmiş olarak gösteren bir kremdir.

Eşek Sütü Kremi Faydaları

 • Su ve kolajen eksikliği çeken ciltler üzerinde etkilidir.
 • Yağ ve nem ihtiyacı olan ciltlerde yağ ve nem dengesini sağlar.
 • Antioksidan içeriğinden dolayı serbest radikaller ile mücadele eder.
 • Kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • Ölü hücrelerden cildi arındırarak cildin daha genç görünmesine katkıda bulunur.
 • Cildin sıkılaşmasını sağlar.
 • Kısa bir sürede cildinizde gösterdiği etkiyi fark etmenizi sağlar.

 

eşek sütü kremi

Eşek sütü kremi

Eşek Sütü

Anne sütüne en yakın süt olan olarak bilinen eşek sütü, bu kadar benzemesi ve bir çok hastalığa derman olması sebebi ile piyasada zor bulunan bir üründür. Bilim insanlarının üzerinde bir çok araştırmalar yaptığı eşek sütünün hikayesini birde Bursa’nın  Orhaneli ilçesinde yaşayan İlhan Biçek, adlı kişi tarafından dinliyoruz.

Kanser hastalığına yakalanan İlhan Biçeğin babası, hastalığına derman arar iken İlhan Biçek, eşek sütünün kansere faydalarını öğreniyor. Yalnız bu esnada babasını kaybediyor. Babasını kaybettikten sonra çok üzülen ve bu olaydan etkilenen ilhan Biçek diğer hastalara şifa kaynağı olsun ve diğer hastalarda bu nimetten faydalansın diye, eşek sütü için kolları sıvıyor. 3-5 eşek ile başlayıp, en son 20 ila 30 kadar eşeğe sahip olan İlhan Biçek eşek çiftliği kuruyor. Eşek sütünü internet üzerinden satışını yapan ilhan Biçek, bir eşekten günde 200 ile 500 gram arasında süt elde ettiklerini ve Türkiye nin 4 bir tarafına kargo ile gönderdiklerini dile getiriyor.

Uzmanlar eşek sütünün kanser, bronşit, astım, siroza, kemik erimesi gibi hastalıklara iyi gelmesinin yanı sıra bağışıklık sistemini de güçlendirdiğini dile getiriyorlar.

Eşek sütü kanser hastalığının ilk safhalarında kullanıldığında hastaya çok iyi geliyor. Son safhaların kullanımı ilk safhalarında ki gibi fayda göstermese de yinede hastada oldukça rahatlama sağlıyor. Doktorlarda şifa bulamayan astım hastaları yaklaşık 1 kilo kadar çiğ sütü, sabah akşam bir çay bardağı tüketmeleri sonuncunda, astım hastalığının hafiflediğini ciddi derecede hastalığın gerilediğini dile getiren astım hastaları, bu mucizevi sütü bütün hastalara tavsiye ediyorlar. Tüketiciler, içimi çok kolay olan eşek sütü, inek sütüne nazaran biraz daha şekerli ve kokusuz olduğunu söylüyorlar. Eşek sütü fiyatı piyasada litresi 100 lira civarlardın da satışa sunuluyor. Ayrıca dünyanın en pahalı peynirlerinden bir tanesi olan eşek sütü peyniri, Sırbistan da üretimi yaygın olup ülkemizde de üretimi yapılmaktadır. Doğal olarak üretilmiş Eşek sütü peyniri fiyatı kilosu 1500 ila 3500 Tl arasında değişiklik göstermektedir.

 

eşek sütü

Eşek Sütünün Faydaları

Eşek sütü neye iyi gelir? sorusu en çok merak edilen soruların başında geldiğinden dolayı, sizler için forumlardan ve yapılan yorumlardan araştırıp derlediğimiz yazımız şu şekildedir;

 • Protein ve amino asit üretilmesini sağladığını için cildi nemlendirir ve kırışıklıkları azaltır.
 • Yağ yaktırıcı özelliğinden dolayı kilo zayıflamaya yardımcı olur.
 • Ateş düşürücü ve balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır.
 • Fazla kalsiyum içermesinden dolayı kemik erimesinin önüne geçiyor.
 • Bebeklerde ve çocuklarda kemik gelişimine katkıda bulunuyor.
 • Kansere karşı vücudun direncini artırıyor.
 • Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
 • Sedef hastalığının da kullanılan önemli ürünlerden bir tanesidir.
 • Omega-3 sayesinde kalp sağlığını koruyor.
 • Eşek sütü astım ve bronşit hastalığına çok iyi geldiği bilinmektedir.

Güzelliği ile ünlü olan Mısır kraliçesi Kleopatra’nın dillere destan olan o güzelliğini borçlu olduğu ürün eşek sütüdür.

Güzelliğine düşkün ve güzelliği ile dikkat çeken Kleopatra nın her gün eşek sütü içtiği ve eşek sütü ile banyo yaptığı araştırmalar sonucu kanıtlanmış bir gerçektir.

Eşek Sütünün Zararları

Bilenen ciddi bir yan etkisi veya zararı olmayan eşek sütü, içeriğinde bulunan civa, kurşun ve kükürtten dolayı her üründe olduğu gibi aşırı tüketimi alerjik reaksiyonlara ve zehirlenmeler yol açabilir. Bu ve buna benzer ürünleri hekiminize danışmadan kullanmanızı kesinlik önermiyor, bilinçsiz kullanımının ciddi zararlar verebileceğini sizlere hatırlatmak istiyoruz.

Eşek Sütü Kullananların Yorumları

Eşek sütü yorumlarını sizler için form sözlük ve sitelerden derlediğimiz yorumlar şu şekildedir;

 • Eşek sütü ile ilgili bilimsel çalışmalara girmeden şunu söylemek istiyorum. Alerjik astım hastasıyım sadece 2 litre içtim ve nefes aldığımı hissediyorum şu an. bu da bir kenarda dursun. Psikolojik midir bilmiyorum şimdilik çocuk hastam ve ben gözle görülür bir fayda gördük. Bu arada  eczacıyım
 • Diyaliz hastası babamın kan değerlerini birkaç kat iyileştiren süt. Bayağı canlanmış, güçlenmişti babam bu sütle. Bayılmalar, düşmeler yaşıyordu diyaliz sonrası. 3-4 kiloyu buluyordu önceleri diyaliz sonrası kilo kaybı ve eşek sütünden sonra yarım ya da en fazla 1 kiloya düştü sıvı kaybı. Gerçekten Allah ın verdiği mucizevi bir içecek.
 • Babamın kanser tedavisi sürecinde de düzenli olarak denedik. Bağışıklığı kuvvetlendiriyor. Kanser tedavisi sürecine de yardımcı olabileceğini belirtmişti doktorumuz.
 • 1 hafta içen biri olarak söyleyeyim normal süte su katılmış gibi tadı yok kokusu yok eşek sütü olduğunu bilmeden içerseniz mide bulandırmıyor. Ayrıca Allah kimseye dert verip derman aratmasın.
 • Süt veren memeli canlıların tümü verem mikrobuna karşı savunmasızken, eşekte bu hastalığa karşı doğuştan bir bağışıklık vardır. Eski zamanlarda veremli hastalara eşek sütü içirilmesi de bu nedendendir.
 • İçerisinde protein, vitamin ve mineraller açısından değerlendirildiğinde anne sütüne en yakın süttür. Yalnız hiçbir şekilde çiğ olarak tüketilmemesi gerekir. Çiğ tüketmeye kalkarsanız brucella, tüberküloz gibi ciddi hastalıklara yakalanma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Kaynatılması, içerisinde ki bazı vitamin ve proteinlerin kaybolmasına neden olabilir ama yinede bu risk göze alınmayacak kadar büyüktür tabi sadece eşek sütü için değil tüm diğer sütler için de geçerlidir.
 • İçerisindeki protein, kalsiyum ve şeker oranı açısından anne sütüne en yakın süttür. Tam olarak faydalanmak için kaynatılmadan çiğ olarak kullanılması gerekir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ