Hametan Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Pişik Tedavisinde Etkili mi?

Hametan Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Pişik Tedavisinde Etkili mi?
 • Cilt Bakımı
 • 22/01/2019 14:15 | Son Güncellenme: 28/02/2023 22:56
 • 0
 • 11.683

Her türlü cilt bozukluğunun başında gelen akne, yanık izleri, yara izleri ve cilt lekelerinin ortadan kaldırılması için kullanılan Hametan krem, sivilce problemlerinin de üstesinden gelmektedir. Bu kremle beraber, çantanızda bulundurarak sürekli kullanma fırsatını da elde edebilirsiniz. Kesin sonuçları almanın en iyi fırsatlarını sunan Hametan Krem sayesinde, problemsiz bir cilde erişmeniz de kolay bir hal alacaktır.

Kadınların hiçbir zaman yanından ayırmadığı, en iyi fırsatları sunan ve kullanım amacı doğrultusunda mükemmel etkilere sahip olan Hametan krem, hem krem formatında, hem de pomad formatında satılmaktadır. Farklı olarak ortaya çıkan, kendiliğinden oluşmuş veya bir olay sonucunda meydana gelen her türlü cilt sorununda mükemmel etkiler yaratan bu kremin iki formunda da etken maddeler aynıdır.

Ancak yağlı olan ciltlerde pomad formatında üretileni kullanırken, yağ oranın biraz daha fazla olması nedeniyle problem yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, kuru ciltli olanların tercihleri pomad şeklinde olurken, yağlı ciltler krem formatında olanı kullanarak aynı etkisi elde edebilir.

Hametan mavi renkli tüpte olanı daha yağlı, sarı tüpte olanı daha az yağlıdır. 

hametan krem

 

Hametan Krem Nedir? Hametan Krem Ne İçin Kullanılır?

Özellikle doktorların reçeteye yazmasıyla satın alabileceğiniz, ancak direkt olarak ciltteki her türlü probleme iyi gelmesi nedeniyle de insanların sıklıkla direkt olarak eczaneden satın aldığı kremlerin başında gelen Hametan Krem, her türlü cilt sorununuzda sizlere en iyi etkiyi sunacak kremlerdendir. 30 gram ve 50 gramlık tüpler içerisinde satılan, uygun fiyatlı ve etken maddesi Hamamelis virginiana olan kremde, etken madde 4’de 1 oranında bulunmaktadır. İçerdiği etken maddenin birçok cilt probleminin direkt olarak çözümü konumunda olması da, tercih şansınızı ve isteğiniz artıracak özellikte olacaktır.

Hametan Krem Faydaları Nelerdir? 

Temel görevi ve işlevi cilt problemlerinin çözümü olarak bilinen Hametan Krem, nemlendirme konusunda mükemmel etkiler yarattığı için, birçok kadın tarafından nemlendirici olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle sıklıkla satın alındığını ve her kadının çantasında bulundurduğunu da söyleyebiliriz. Birçok cilt probleminde direkt etki yaratan Hametan Krem, özellikle akne ve sivilce oluşumunu engelleyip, mevcutta olanların yok edilmesinde, her türlü yanık ve yara izinde, kalıcı cilt izlerinde de kullanıldığı zaman maksimum etkiyi sunacaktır. Kremin genel olarak nelere iyi geldiğine bakacak olursak;

Hametan pişik kremi olarak çocuklar veya büyüklerde kullanılabilir.

– Ciltte bulunan her türlü lekeye,

– Sivilce izlerinin oluşmamasına ve izlerin giderilmesine,

– Cildin yenilenmesini sağlayıp, tazelik hissi vermeye,

– 1. ve 2. derece yanıklara,

– Güneş yanığına,

– Kadınlarda meme ucu çatlamasına,

– Çatlamış, yıpranmış ciltlerin yenilenmesine,

– Cildin renk tonlarının farklı olanlarının sabitlenmesine,

– Açık yaraların ve ameliyat yaralarının iyileşmesine yaramaktadır.

Bunun gibi birçok cilt probleminden kurtulabilmek için ihtiyaç duyacağınız temel krem, yine Hametan Krem olarak bilinmektedir.

Hametan Krem Kullanımı

Krem kullanımlarında en önemli nokta, doğru kullanımı sağlamak ve doğru dozu tutturmaktadır. Çok fazla veya çok az kullanımda istenilen sonuca ulaşmak zorlaşabilir.

Hametan Krem kullanırken, ilk olarak kullanılacak yerin çok iyi bir şekilde ve bol suyla temizlenmesi gerekmektedir. Ardından en fazla nohut büyüklüğünde olacak kadar kremi parmağınıza alarak, ilgili bölgeye sürün. Elinizle kremi sürdükten sonra, iyice yedirene kadar masaj yapmanız gerekecektir.

Kremi sürdüğünüz bölgede problem yoksa açık kalmasında problem olmayacaktır. Ancak yara izi gibi izler varsa, üzerini temiz bir bezle kapatmanız iyi olacaktır.

hametan krem kullanımı

Hametan Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Hametan Krem Yan Etkileri olarak bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece etken maddesine vücudunuzun verdiği tepkimeler sonucunda oluşabilecek yan etkiler olabilir. Eğer Hametan Krem’in içerdiği etken maddeye karşı alerjiniz varsa, kullanmamanız gerekir. Diğer şekilde, hiçbir konuda problem yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Hametan Krem Fiyatları

Reçeteye yazdırarak ücretsiz olarak alabileceğiniz gibi; eczanelerden nakit olarak Hametan Krem Fiyat 6.96 TL’e  satın alabilirsiniz.

Hametan Krem Muadili (Eş Değerleri)

 • Hametan Pomad 30gr
 • Hametan Pomad 50gr
 • Wılkınson Pomad %12.5 100gr

Hametan Krem ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Hametan krem sivilcelere iyi gelir mi?

İltihap giderici özelliği bulunan ve iltihaplı sivilceler de etkili olabilen bir kremdir. Sivilce için kullananların memnun oldukları ve olumlu sonuçlar aldıklarını belirttikleri bir kremdir. Fakat Hameten krem bir sivilce kremi değildir.

Hametan Krem Uçuklarda Kullanılır mı?

Kullanıcılarının Hametan krem uçuk tedavilerinde çok etkili olmadığı yönünde geri dönüşler sağlamaktadırlar.

Gözaltına Hametan Krem Sürülür mü?

Göz ve göz altlarını başka bölgeler nazaran daha hassas olduğundan dolayı, doktorunuza danışmadan sürmenizi kesinlik önermiyoruz.

Hametan Krem Vajinaya Sürülür mü?

Renk tonu, çatlak ve yaralara iyi gelen Hametan krem bu gibi problem ve  sorunlar için, evet genital bölgede Hametan Krem kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken husus kremin içeriye doğru sürülmemesidir.

Hametan Krem Saça Sürülür mü?

Hametan Kremin saça sürülmesi konusunda kullanıcılarının ve ilaç firmasının herhangi bir açıklaması ne yazık ki bulunmamaktadır.

Hametan Krem Pomad ile Krem Arasındaki Fark Nedir?

Hametan krem sarı ve mavi arasındaki fark nedir? Krem formunda olan Hametan Krem derinin yüzeysel tabakası için kullanılır.  Pomad ise daha çok derinin alt tabakasında oluşan hasarlar için kullanılır. Ayrıca pomad formunda olan (mavi renkli) daha yağlı, krem formunda olanı (sarı renkli) ise daha az yağlıdır.

Hametan Krem Bebeklerde Yüze Sürülür mü?

İsilik ve pişik problemlerinde bebeğinizin yüzeyine ince bir tabaka şeklinde sürmenizde herhangi bir sakınca görülmemektedir. Fakat hekiminize danışmadan Hametan kremi bebeğinizin yüzünde kullanmayınız.

Hametan Krem ile Cilt Bakımı Yapılır mı?

Evet, Hametan krem ile ilgi cilt bakım tarifi şu şekildedir;

 • Bir çay kaşığı madecassol krem
 • Bir çay kaşığı bepanthol
 • Bir çay kaşığı hametan krem

Verilen bütün malzemeleri bir kap içerisinde karıştırıp, gece yatmadan önce dudak ve göz çevresi hariç tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.  Haftada iki kez  uygulayacağınız bu işlem ile cildinizi lekesiz ve pürüzsüz bulabilirsiniz.

Hametan Krem Güneş Yanığına İyi Gelir mi?

1. ve 2. dereceden güneş yanıklarına çok iyi geldiği bilinmektedir. Hametan krem güneş lekelerini geçirme etkili değildir.

Hametan Krem Tüylenme Yapar mı?

Hametan kremin bu şekilde bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmaktadır. Fakat eğer sizde böyle bir probleme yol açıyor ise hekiminize başvurup hormon kontrollerinizi sağlamanızı öneriyoruz.

 

hametan krem sivilce etkisi

 

Hametan Krem Kullananlar

Hametan krem kullananlar ve kullananların yaptıkları yorumları sizler için form, sözlük ve vb. sitelerdeki yorumları siz değerli okurlarımız için derlemeye çalıştık.

 • Mucizevi ilaç/krem. Güneş yanığına, pişiklere, dudak çatlağına, çok kuru ciltlere birebirdir. Fiyatı da çok uygundur. tavsiye edilir.
 • Kurumuş dudak ve eller için birebir.
 • Roaccutane tedavisinde nemlendirici krem olarak kullanılabilir.
 • Dünya harikası krem. Roaccutane kullanımı gibi zorlu bir süreçten geçiyorsanız mutlaka tavsiyemdir. Yaraya, kuruluğa, yanıklara, cildin hassaslaşmasıyla ortaya çıkan kızarıklıklara, dökülmelere, kaş aldırdıktan sonra o bölgeyi yatıştırmaya, en çok da dudak kuruluğuna birebirdir. Genelde bu saydıklarım için bepanthen de kullanılır, ben hametan’dan o kadar memnunum ki deneme ihtiyacı hissetmedim bile. Bir sürü para dökülen lip balmların yapamadığını tek sürüşte yapar: onarır, nemlendirir, korur. Blistex medplus çok övülüyor da hametan’ın yanına bile yaklaşamaz.
 • Hametan krem neye iyi gelir? Tecrübelerim doğrultusunda hemen sizlere aktarayım. Mesela; Ağda yanığı, ağda sonrası Hametan kullanın. Hametan, sir ağdadan sonra yanıklara çok iyi geliyor. Bebeklerde pişik kremi olarak kullananın. Ayrıca cildinizde kuruluk için net kullanabileceğiniz kremler arasında yer alır.
 • Dövme sonrası Hametan, Hametan dudağa, epilasyon sonrası Hametan, güneş yanığı için Hametan, karın çatlakları için Hametan… Helal sana be hametan
 • Cilt çatlakları için Hametan kullananlar kullananlar için şunu söyleyebilirim, Hametan sadece deriyi nemlendiriyor. Büyük bir sonuç beklemeyin. Çatlaklar için Hametan etkili değil.
 • Bepanthen plus ile Hametan kremi karıştırıp cildime maske yapıyorum. Hametan hücre yenileyici olduğu için kullanıyorum. Baya etkisini görüyorum arkadaşlar.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ