Kategoriler

Genital Bölge Kararması için Bitkisel Çözümler ve Tedaviler (Genital Bölge Beyazlatma)

Genital Bölge Kararması için Bitkisel Çözümler ve Tedaviler (Genital Bölge Beyazlatma)

Pek çok kadının ya da genç kızın korkulu rüyasıdır genital bölge kararması. Genital bölgeyi tıraş ettiğinizde kararma görüyorsanız artık korkmanıza gerek yok çünkü genital bölgeyi beyazlatmak için de bitkisel çözümler ve tedaviler mevcut.

 

Genital Bölge Neden Kararır? 

 

genital bölge kararması

Genital bölgeyi karartan pek çok sebep vardır ancak genel olarak genetiktir. Bazı bayanların genital bölgesi daha fazla renk üretir ve bu durum genital bölgenin kararmasına yol açar bu da bacaklar ve bacak arasında ton farkı yaratır. Sağlığa hiçbir zararı yoktur ancak psikolojik olarak kötü hissettirir. Genetik dışında genital bölgenin kararmasına yol açan nedenler; ağda ile tüylerin alınması, güneşe veya ultrasona fazla maruz kalma, polyester iç çamaşırı giymek, bazı cilt hastalıkları, çok sık tüy almak, jilet ile tüy almak.

Genital bölge kararmasının nedenlerini  sizler için aşağıda maddeler halinde sıralamaya çalıştık;

-Genetik faktörler

-Yaşlılık

-Melatonin üretiminin aşırı miktarlarda oluşu

-Pudra kullanımı

-Genital bölgede oluşan enfeksiyonel hastalıklar

-Vitamin eksiklikleri

-Fazla Kilo

-Genital bölgede gereksiz veya bilinçsiz krem ve sabun tarzı kimyasal madde içeren içerikler

-Dar giysiler giyme

-Pamuklu olmayan daha çok sentetik içerikli iç çamaşırları

-Temizliğin eksik yapılması, kesinlikle yıkama işleminden sonra kurulama yapılmalıdır.

Genital Bölgeyi Beyazlatmanın Doğal Yöntemleri Bitkisel Çözümler

Genital bölge kararması için peeling yöntemleri olduğu gibi genital bölge kararması için doğal çözümler mevcuttur. Aşağıda sizler için paylaştığımız yöntemler ile çözüme doğal yollarla kavuşmanız ve psikolojik olarak kendinizi daha öz güvende olmanızı sağlayacaktır. Genital bölge kararması için maske;

 1. Genital Bölge Kararması Limon suyu: Limon suyu içerisindeki asit özelliği ile cildi Beyazlatma özelliğine sahiptir. İçerisindeki C vitamini vücudunuzu ölü serilerden kurtarıp yeni derinin çıkmasını sağlar ve böylece genital bölgenizde beyazlamış olur. Yapmanız gereken; limonu ortadan ikiye keserek iç kısmını genital bölgenize sürmeniz. Bu işlemi yaptıktan 10 dakika sonra genital bölgenizi yıkayabilirsiniz.
 2. Genital Bölge Kararması Yoğurtlu limon: Yarım limonun suyunu, 1 yemek kaşığı yoğurdu ve 1 çay kaşığı balı bir kasede karıştırın ve genital bölgenize sürün. 10 dakika sonra genital bölgenizi yıkayabilirsiniz. Genital bölgenizi beyazlatırken limon suyu kullanıyorsanız işlemi tamamladıktan sonra mutlaka nemlendirici sürün çünkü limon suyu cildi kurulabilir. Ayrıca genital bölgeye ağda uyguladı iseniz limon suyu kullanmayın ve birkaç gün genital bölgeyi güneş ışınına maruz bırakmayın.
 3. Genital Bölge Kararması Salatalık suyu: Salatalık suyu cildin rengini açan özelliğe sahiptir. Salatalık suyunun içerdiği A vitamini cildin kararmasını azaltır. Salatalık suyunun bir diğer avantajı sulu olduğu için cildi nemlendirir ve parlak görünmesini sağlar. Salatalık suyu ile genital bölgenizi beyazlatmak için yapmanız gereken; yarım salatalık suyunu tüm genital bölgenize sürmeniz. Salatalık suyunu genital bölgeye sürdükten 10 dakika sonra yıkayabilirsiniz.
 4. Genital Bölge Kararması Zencefilli salatalık suyu: Salatalık suyu ile genital bölgeyi beyazlatmanın bir başka yolu yarım salatalığın suyuna 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı zencefil atmaktır. Bu karışımı her gün genital bölgenize sürüp beyazlatma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 5. Genital Bölge Kararması Domates: Domatesin beyazlatma özelliği vardır. Tıpkı limon gibi cildinizin ölü hücrelerden kurtulmasını sağlar. Domates ile genital bölgeyi beyazlatmak için yarım domatesin içini genital bölgenize sürün ve 10 dakika sonra genital bölgeyi yıkayın. Bu işlemi her gün yapabilirsiniz.
 6. Genital Bölge Kararması Aloe Vera: Aloe vera doğal cilt beyazlatıcı olarak bilinir. Pek çok şeye faydası olduğu gibi cildi beyazlatmak için de kadınların çok işine yarar. Aloe vera ölü hücreleri temizler ve düzenli kullanıldığı zaman cildi beyazlatır. Aloe vera ile genital bölgenizi beyazlatmak için 1 adet aloe vera yaprağını kopartın ve yağını iyice akıtın. Çıkarttığınız yağı genital bölgenize sürün. 20 dakika bekledikten sonra genital bölgenizi temizleyebilirsiniz.
 7. Genital Bölge Kararması Portakal kabuğu: Kışın en sevilen meyvesi portakaldır. Yediğiniz portakal kabuklarını atmayarak genital bölgenizi beyazlatabilirsiniz. Birkaç portakal kabuğunu güneşte kurutun. Kuruttuğunuz portakal kabuklarını öğüterek macun haline getirin. Hazırladığınız macunu 2 yemek kaşığı yoğurtla karıştırın. Bu karışımı her gün genital bölgeye sürün.
 8. Genital Bölge Kararması Badem yağı: Badem yağı da genital bölgeyi beyazlatır ancak tüy uzatıcı özelliği olduğundan fazla tercih edilmez. Badem yağı ile genital bölgeyi beyazlatmak için 1 yemek kaşığı süte badem yağını ilave ederek genital bölgenize sürün ve 10 dakika sonra yıkayın.
 9. Genital Bölge Kararması Süt: Süt doğal cilt beyazlatıcıdır. Süt ile genital bölgeyi beyazlatmak için pamuklu bir kıyafetinizi bir kase dolu süte batırıp genital bölgenize sürün. Her gün bu işlemi yaptığınızda genital bölgemizin beyazladığını fark edebilirsiniz.
 10. Genital Bölge Kararması Kabartma tozu: Kabartma tozu içerisindeki bileşenler sayesinde cildi beyazlatma özelliğine sahiptir. Cildiniz hassas değilse kabartma tozu ile genital bölgenizi beyazlatabilirsiniz. Kabartma tozu ile genital bölgeyi beyazlatmak için yarım paket kabartma tozunu suyla karıştırıp macun haline getirin ve genital bölgeye sürün. Kuruduktan sonra su ile temizleyin. Bu işlemi her gün yaparsanız genital bölgenizin beyazladığını görebilirsiniz.
 11. Genital Bölge Kararması Zeytinyağı: Zeytinyağı hem cildinizin beyazlatır hem de cildi besler. Zeytinyağı ile cildinizin beyazlatmak için her akşam genital bölgenize zeytinyağı sürün. Böylece genital bölgenizin beyazladığını göreceksiniz.
 12. Genital Bölge Kararması PatatesKatekolaz patatesin içerisinde bulunan ve ciltte oluşan leke ve beyazlatma gibi problemlerin üstesinden gelen bir maddedir. Patatesi dilimleyip doğrudan cildinize koyup yaklaşık  10 dakika kadar bekletebilirsiniz. Yada patatesin suyunu limonun suyu ile karıştırarak cildinize sürebilirsiniz bu daha etkili bir yoldur.
 13. Genital Bölge Kararması Karbonat: Öncelikle hassas bir tene sahip olan kişilerin uygulaması önerilmeyen bir yöntemdir. Karbonat cildinizi beyazlatmaya yardımcı olabileceği gibi kararmaya neden olan terlemeyi azaltma etkisi vardır. Karbonatı bir kase içerisine alarak azar azar su dökün ve bir yandan da karıştırmaya devam edin. Karbonatı macun kıvamına getirdikten sonra 5 dakika kadar karışımı dinlendirin. Ardından genital bölgenize sürün ve daha sonra karışım, cildinizde kuruduktan sonra soğuk su ile durulama yapabilirsiniz. Bu karışımı haftada iki kere uygulamanız mümkündür.

 

genital bölge kararması nasıl geçer

Lazer İle Genital Bölge Beyazlatma 

Evde tek başınıza yapabileceğiniz genital bölge beyazlatma işlemleri dışında basit bir operasyon ile de genital bölgenizi beyazlatabilirsiniz. Genital bölge kararması lazer yöntemiyle genital bölgenizi beyazlatırken en büyük avantajınız hiçbir şekilde genital bölgenize bıçak değmemesidir. Yani, hiçbir şekilde genital bölgenize kesik uygulanmaz ve çok kısa bir lazer işlemiyle genital bölgenizi beyazlatabilirsiniz.

Lazer İle Genital Bölge Beyazlatma Zararlı Mıdır? 

Lazer ile genital bölgeyi beyazlatmak hiçbir şekilde vücuda zarar vermez. 18 yaşını dolduran herkes lazer yöntemiyle genital bölgeyi beyazlatabilir. Lazer ışığı cilde birkaç milimetre mesafeyle temas eder daha derine inmez. Bu nedenle vajina içi hiçbir şekilde zarar görmez.

Lazer İle Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Gerçekleşir? 

İlk olarak genital bölgede kararan alan belirlenir. Daha sonra kişiye özel lazer ayarı yapılır. Genital bölgedeki melanin pigmenti yıkıma uğranır ve böylece genital bölge beyazlamış olur. Lazer işlemi ortalama 15 dakika sürmektedir. Lazer yöntemi ile genital bölgenizi beyazlattıktan 1 ay sonra sonuç alabilirsiniz. Ayrıca lazer ile genital bölgeyi beyazlatırken uygulanmış olan anestezik kremler sayesinde hiçbir şekilde acı çekmezsiniz.

Lazer İle Genital Bölge Beyazlatma Fiyatları

Lazer ile bu işlemin gerçekleştirilmesi oldukça değişken fiyatlar göstermektedir. Genital bölge kararması için lazer fiyatlarını belirleyen başlıca faktörler şunlardır;

-Kullanılan cihazların kalitesi

-Lazer atış sayısı

-Beyazlatma alanının büyük ve küçük olması

-Gitmekte olacağınız klinikte çalışan ekibin ne kadar ünlü olup olmadığı gibi faktörler fiyat oranındaki değişkenliğe etki sağlamaktadır.

Genital Bölge Beyazlatma Bepanthen

Genital bölge beyazlatma kremi olarak bir çok ürün bulunması ile beraber Bepanthen kremde bu kremlerden bir tanesidir. Birçok fayda sağlamasının yanından genital bölgede beliren kararmalar içinde etkin olarak kullanılan kremlerin başında gelmektedir. Kullanıcılarının oldukça fayda sağladığını söyleyenlenlerin sayısı oldukça fazladır. Bepanthen krem sadece genital bölge kararması için değil, tahriş ve pişik durumlarında da etkili olarak kullanılmaktadır.

Genital Bölge Kararması İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Bu gibi problemleriniz için genellikle hastahanelerin dermatoloji bölümüne başvurmanız gerekmektedir.

Lazer İle Genital Bölgeyi Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir? 

Lazer ile genital bölgenizi beyazlattıktan sonra elbette bazı yan etkiler ile karşılaşırsınız. Genital bölgenizde kızarma ve soyulma nedeniyle birkaç günlük kararma ilk günlerde gerçekleşebilir. Lazer sonrası alttan çıkan yeni deri daha canlı ve parlak görünecektir. Bazı kişilerde lazer sonrası genital bölgede su toplanması görülebilir. Lazer işlemi sonrasında güneşe maruz kalmamanız gerekir. Lazer ile genital bölgenizi beyazlattıktan sonra herhangi bir yan etki oluşmadıysa birkaç gün içinde  hayatınıza devam edebilirsiniz.

Genital bölge kararması pek çok kadın için moral bozucudur. Denize girerken, ilişki esnasında veya banyoya girerken psikolojik olarak etkilenirler. Bu sebeple birçok kadın genital bölgeyi beyazlatmak için çeşitli yöntemler aramaktadır. Çok kolay bir şekilde evde kendi yapabileceğiniz yöntemlerle genital bölgenizi geçici olarak beyazlatabilirsiniz. Evdeki beyazlatma yöntemleri sürekli yapılırsa kalıcı olur ancak bu beyazlatmanın tekrar kararmaya dönmemesi için her gün aynı işlemleri tekrarlamanız gerekir. Ancak kalıcı olarak genital bölgenizi beyazlatmak istiyorsanız lazer yöntemini tercih etmelisiniz. Lazer ile sonsuza kadar genital bölge kararmasından kurtulabilirsiniz.

Ayrıca lazer ile genital bölgenizi beyazlatırken aynı zamanda tüyleriniz den kurtulabilirsiniz. Birçok firma hem tüylerinizi yakıp hem genital bölgenizi beyazlatabilir. Özellikle yaz aylarında tüyler çok can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bayanlar sık sık tüylerini aldırmak durumunda kaldığı için lazer ile tüy aldırma işlemini sıklıkla tercih ediyor. İster doğal yöntemler ile ister lazer yöntemi ile sonsuza dek genital bölge kararmasından kurtulabilirsiniz.

 

Genital Bölge Beyazlatma Yorumlar

Genital bölge kararması yorumları ve bu gibi problemlerle nasıl başa çıkalacağına dair yorumları sizler için araştırıp aşağıda derledik.

-Arkadaşlar sıcak sir ağdadan acilen vazgeçmeniz gerekiyor. Cildin üst tabakasını baya baya yakıp renginin koyulaşmasına neden oluyor. Lazer epilasyona başlamak anında beyazlatma sağlamıyor. Fakat aşama aşama derinizin eski rengini almasını sağlıyor.

-Nedeni o bölgenin terlemesi bunun üstüne hep havasız kalmasıdır. Ağda tabii ki hassas ciltleri tetikler ama direkt sebebi olamaz. Buğday ten ve esmer tende renk pigmentleri daha fazla  yani lekelenme ihtimali daha fazla olduğu için o kişilerin normalden biraz daha koyu olur.

Genital bölge kararması için krem kullananların bazıları Achromın kremi kullanıyorlar. Bir kaç kişi bu kremi baya önermiş yalnız kullanırken bölgenin içine değil dış dudak kısımlara filan sürmek gerekiyormuş.

-Krem olarak Starwhite kullanabilirsiniz fakat bu biraz  pahalı eğer ucuzunu istiyor iseniz expigment kullanabilirsiniz.

-Kesin çözüm istiyor iseniz  lazer ile beyazlatmayı tercih etmeniz gerekiyor.

– Hormonal nedenlerden de olabiliyor bence. İnisülin direnci vs gibi durumlarda da oluyormuş,dahiliye doktorumuz söylemişti.

İlgili diğer makalelerimiz size yardımcı olabilir;

https://guzelliksirlarim.org/genital-bolgede-tuy-dokucu-krem/

https://guzelliksirlarim.org/genital-bolge-temizligi/

https://guzelliksirlarim.org/genital-sigil-kondilom-nedir/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ