Kategoriler

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor? Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor? Dudak Dolgusu Fiyatları

Operasyonel dudak dolgusu nasıl yapılır?  Dudak dolgusu fiyatları nelerdir? Yüzde en dikkat çeken yerlerden biriside dudaktır. Yüz estetiğinde dudak önemli ölçüde rol oynar. Dudak insanda gençliğin, cazibenin ve güzel görünmenin başlıca sembolüdür. İnce belirgin olmayan düz dudaklar kişinin daha yaşlı, asabi ve mutsuz görünmesine neden olur. Ancak dolgun, canlı ve kıvrımlı dudaklar kişiyi daha dinamik, güzel ve mutlu görünmesini sağlar.

 

Yaşlanmayla doğru orantılı olarak gelişen cildin sıkı görünümünü oluşturan asidin azalması ile birlikte cildin nemlilik ve su tutma kapasitesi de düşer. Cilde enjekte edilen asit ile bu sıkı görünüm sağlanmaya çalışılır. Dudak dolgusu çok basit ve hızlı bir işlem olmuş olup, kısıtlı zamanlar içerisinde bile hemen uygulanabilir. Aynı zamanda da günlük yaşantıya uygulama yapıldıktan hemen sonra devam edilebilir.

dudak dolgusu

 

Dudak Dolgusu Nerelerde Ve Ne İçin Kullanılır?

Dudak dolgusu genel olarak yaşlanma ile tercih edilmektedir. Ancak günümüzde estetiğe önem arttığından insanlar memnun olmadıkları her bölgeye dolgu uygulatabilmektedir. İnce dudaklı insanlar, dudaklarından memnun olmayan kimseler ve yaşlanmayla orantılı olan kırışıklıklar sebebiyle daha çok tercih edilmektedir.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır?

Dudağın dolgunluğu ve dudak çizgisinin belirgin olması sadece yaşlılık ile orantılı olmayabilir. Elbette ki yaş ilerledikçe dolgunluk düşüp kırışıklıklar artabilir. Ancak genç kimselerinde dolgu yaptırmaya görünüm ve çekicilik açısından ihtiyacı olabilir. Dudak çizgisi silikleşip dudaklar hacmini kaybettiğinde ve bu görünümü düzeltmek isteyen herkese işlem uygulanabilir. Çok kısa ve ağrısız bir işlem olduğu için uygulama yaptıran herkes anında günlük yaşantısına geri döner.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu hangi dudak şekli yapıldığı fark etmeksizin vücutta azalmış olan hyaluronik asit adı verilen asit enjekte edilerek uygulanır. Yan etkisi veyahut bilindik alerjik bir reaksiyonu bulunmamaktadır. Kalıcı dolgulara kıyasla geçici dolgular günümüzde daha çok tercih edilmekte olup maksimum 20 dakika gibi kısa bir sürede işlem tamamlanmaktadır.

Ancak bilinmelidir ki dudak kenarında kırışıklık var ise sadece dudak dolgusu yapmak yeterli ve verimli değildir. Kırışıklık için ayrıca botoks da yaptırmak gerekir. Geçici dolgu işlemi 12 ile 15 ay arasında değişiklik göstererek dudakta barınabilir. Elbette bu süre kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak dolgusunda da farklı çeşitler bulunuyor. Kadınlar istedikleri şekillerde dolgu yapımına karar vererek daha estetik bir görünüm elde etme imkânı bulabiliyorlar. Bu dudak dolgusu çeşitleri ise;

Venüs Dudağı Şekli

Venüs dudağı şekli, eskiden günümüze kadar ideal dudak görünümü olarak kabul edilen dudak şeklidir. Oranlara göre en uyumlu dudak olarak bilinmektedir. Altın oran olarak hesaplanan dudak şekilleri ağzın genişliğine oranla uyumlu olacak şekilde hesaplanır. Yani kısaca anlatmak gerekirse alt dudak ve üst dudak birbirine orantılı üst dudak çizgisinin ortası içe doğru kıvrık yanları aşağı doğru, alt dudağında kenarları üste kıvrık olacak şekilde oran hesaplamaları yapılır.

En çok tercih edilen dudak şekillerinden birisi Venüs dudağıdır. Kıvrımları sebebiyle, altın oran hesaplamalarına en uyumlu olan dudak Venüs dudağı olduğundan daha cazibeli bir görünüm verir.

 

dudak dolgusu nasıl yapılır

Afrodit Dudağı Dudak Dolgusu

Afrodit dudak evrensel olarak kendini çok duyurmuş bir dudak şeklidir. Canlı ve dolgun dudakların simgesi haline gelmiş olan Afrodit dudak aşırı cazibe duygusu katar. Herkesin aklına güzel dudaklar dendiğinde dolgun, kalın ve canlı dudaklar gelir. Afrodit dudak şekline göre alt ve üst dudağın oranları ve kalınlığı birbirine eşittir. Dudak ortasında bulunan içe kıvrıklık daha belirgin dudak çizgilerini aşan bir dolgu söz konusudur.

Afrodit dudağında dudak gergin ve pürüzsüz bir görünümlüdür. Afrodit dudak yapılırken dikkatli olunmalı ve mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Fazla dikkat isteyen bir dudak biçimidir. Üst dudağı içe doğru ve çıkıntısı burnun ucuna denk gelecek şekilde olmalıdır. Üst dudak ile alt dudağı kalınlığı birbirine eşit olmalıdır. Her iki dudağında ( alt ve üst) dudak çizgileri belirgin olmalıdır. Dudak Afrodit dudağı şeklini alacak adeta aşk tanrısı erosun yayını andıracaktır.

 

afrodit dudak dolgusu

Eros Yayı Dudağı Dudak Dolgusu

Eros yayı dudağında dikkat edilmesi gereken husus üst dudağın ortasındaki kıvrımdır. Eros yayı dudağı Afrodit dudağının aksine daha doğal görünümlüdür. Bu dudak yapısındaki asıl amaç üst dudağın ortasındaki kıvrımın ön plana çıkarılmasıdır.

Eros yayı dudağında hem dolgunluk hem de dudak kıvrımı ortaya çıkar. Eros yayı dudağı yapılırken de hyaluronik asit ve çeşitli yağlar kullanılır. Kalıcı ve geçici olarak uygulamalar yapılabilmektedir.

 

eros yayı dudağı

Hera Dudağı Dudak Dolgusu

Gerek gülümsemesi ile gerekse güzel bir görünüm için enerjik bir hava katmak isteyenlerin birinci tercihi hera dolgusudur. Hera ismi mitolojinin güzelliklerinden gelen bir isim olup hera dudağı da tıpkı Venüs dudağı gibi altın oran hesaplarına çok uygundur.

Hera dudağında alt dudak daha kalın olup üst dudak bir tık daha incedir. Dudak çizgisi hafif bir şekilde dışarı taşırılarak yapılır. Gergin hale getirilir ve bu sayede pürüzsüz görünüm elde edilmesi sağlanır.

 

hera dudağı

Kalıcı Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Kalıcı dudak dolgusu yağ transferi olarak da bilinir. Yağ transferi ile yapılacak olan kalıcı dudak dolgusu 2 aşamalı olarak gerçekleştirilir. Dudağa enjekte edilecek olan yağlar toparlanır. Dudak için en uygun yağ karın bölgesinde bulunur. Karından liposuction yöntemi ile yağ çekilip çekilen yağ inceltilerek dudağa enjekte edilir.

Bu uygulama mutlaka hastanede ve uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır. Bu şekilde yağ transfer edilerek yapılan dudak dolgusu kalıcı olan yöntemdir. Ancak geçici dolgu gibi hemen sonuç vermez. Kalıcı dudak dolgusunun transfer ile gerçekleşmesinden kaynaklı olarak 6 ay sonrasında gözle görülür sonuçlar elde edilmeye başlanır.  Yaşam devam ettiği sürece bu dolguda dolgu yaptırmış olan kimse ile birlikte yaşamaya devam eder. Geçici dudak dolgusu gibi kolay ve yapay bir işlem olmadığından fiyatı bariz bir şekilde fark edilmektedir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dudak dolgusu kalıcılık süresine bağlı olarak da fiyat artış ya da yükselişi vardır. Örnek vermek gerekirse Juvederm dudak dolgusu bir yıl kadar kalıcılığını korur. Fiyatı biraz daha yüksektir. Ancak Restylane dudak dolgusu 3 ile 6 ay arası kalıcıdır. Bu yüzden fiyatı daha düşüktür. Dudak dolgusu minik iğneler ile dudak çevresine asit ve yağ enjekte edilerek uygulanır ve işlem 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir. İşlem yapılacak kişi bayıtılmadan sadece işlem yapılacak bölge uyuşturularak yapılır. Uygulama yapıldıktan sonra 2 saat boyunca bir şey yenip içilmez. Sonrasında günlük hayata geri dönülür.  Kişiler bu uygulamalardan sonra rutin hayatlarına geri dönebildikleri gibi yaptırdıkları dolguları da uzun bir süre kullanabilme imkanına sahip olurlar.

 

 

Dudak Dolgusu Fiyatları Nedir?

Dudak dolgusu iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Bu sebeple uygulanan işleme göre fiyat değişmektedir. Dudak dolgusu fiyatları yapılan dudak şekline geçici ve kalıcı olmasına göre değişkenlik gösterir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve markası uygulamanın yapılacak olduğu şehirler ve buna bağlı ilçeler, yapılan hastane ya da estetik merkezine göre fiyatlar değişir. Büyük şehirlere kıyasla daha küçük şehirler arasında oldukça fiyat farkı görülür.

Dudak Dolgusu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Dudak Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

-Operasyondan sonra 2 saatte bir soğuk kompres yapmanız ağrı ve morluğu engellemeye yardımcı olur.

-Operasyondan sonra 24 saat içerisinde makyaj yapılmamalıdır.

-3 gün boyunca aşırı sert ürünler yenilmemelidir.

-3 gün herhangi bir solaryum, hamam ve duşa girmemelisiniz.

-3 gün güneşe maruz kalınmamalı ve spordan uzak kalınmalıdır.

-Doktorunuzun verdiği ilaç ve kremleri düzenli olarak almanız gerekmektedir.

-Dudak dolgusu sonrası topaklanma hissiyatı oluşuyorsa günlük 2 defa masaj yapmanız gerekmektedir. Ayrıca doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

-1 hafta dudak nemlendiricisi kullanmanız gerekmektedir.

-3 gün içerisinde alkol, sigara,ağrı kesici, çay, sarımsak ve vitamin takviyelerinden uzak durulmalıdır.

Dolgu Sonrası Morluk Ve Şişlikler Olur mu?

Evet şişlik ve morluk oluşumları gayet normaldir. Bu gibi semptomlar 22-3 gün içerisinde geçmesi beklenir. Geçmediği takdirde hekiminize başvurmanız gerekmektedir.,

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır ?

Bu durum genellikle kişiden kişiye değişebileceği gibi ortalama 6-12 ay kalıcılık özelliği bulunmaktadır.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar Neler Diyor?

-3-6 ay kalıcı hyaluronik asit dudak dolgusu var ve fiyatı 600-700 TL  civarında. Kullanılan miktara göre değişiyor fiyatlar. Başka bir alternatifte vücudunun yağlı bir bölgesinden alınan yağlar bazı maddeler katılarak daha kalıcı hale getirilip dudağa enjekte ediliyor. Bu yöntemde daha kalıcı oluyor.

-Ben yaptırmıştım. 1 senelik yaptırdım. 800 TL vermiştim. 15 dakika bile sürmedi  işlem iki seans gidiyorsun bir den yapmıyorlar.

-Dudaklarıma dolgu yaptırmam gerekiyor. Eskiden yaptırmıştım ve dudak dolgusu sonrasında zamanla eriyen ve erimeyen yerler var. Eriyen yerleri doldurtmam gerekli. Geçici istemiyorum çünkü hiç dayanmadı param boşa gitti.

-Merhaba bende dudağıma yakınlarda dolgu yaptırdım. Uzun zamandır araştırıyordum. Çok memnunum his kaybı asimetri gibi şeyler yaşamadım. Dudak çizgilerim çok azaldı ruj çok güzel duruyor.

 

İlgili Makaleler;

Yves Rocher’nin Mat Ruju İle Pürüzsüz Dudaklar

Dudak Dolgunlaştırma Aparatı Aleti Nedir Nasıl Kullanılır

Kaşıkla Dudak Büyütme Dolgunlaştırma Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Nane Yağı ile Dudak Dolgunlaştırma

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ