Kategoriler

Kalça Estetiği Nasıl Olur? Yağ Enjeksiyonları ile Doğal Kalça Büyütme

Kalça Estetiği Nasıl Olur? Yağ Enjeksiyonları ile Doğal Kalça Büyütme
  • Estetik
  • 06/01/2022 18:03 | Son Güncellenme: 04/03/2023 10:38
  • 0
  • 318

Kalça Estetiği, Yağ Enjeksiyonları ile Doğal Kalça Büyütme , Brezilya Popo Kaldırma Nedir? Ameliyatsız Popo Kaldırma Nedir?

Kalça bölgesinde ilerleyen yaş, beslenme tarzı, spor faaliyetlerinde bulunmamak, genetik faktörler, yağlanma gibi durumlar sonucunda şekil bozuklukları görülmektedir.

Kalçanın belirgin olmaması veya yan bölgelerinde yağlanma olması durumlarında popo estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kalça Estetiği Nasıl Olur? Ameliyatlı ve Ameliyatsız. 

Popo estetiği için liposuction, silikon implant, yağ enjeksiyonu gibi yöntemler bulunmaktadır.

Yağ Enjeksiyonları ile Doğal Kalça Büyütme

 

 

Popo, vücudun diğer bölgelerine nazaran daha çok yağ dokusu bulunması gereken bir bölgedir. Vücudun başka bölgelerinden alınan yağ dokusu popodaki yağ bölgesine dikkatli bir cerrahi işlem ile enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu, ciddi bir planlama ve uzmanlık gerektirmektedir. Doğal bir popo görünümü elde edebilmek için vücudunuza oranlama işlemi yapılarak doktorunuzla birlikte planlanabilmektedir.

Kalça Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Düz ve hacimsiz popoya sahip olan kadın veya erkek fark etmeksizin popo belirginleştirme ameliyatı yapılabilmektedir. Popo estetiği ameliyatı 18 yaşından küçüklerde uygulanmamaktadır. Bazı özel durumlarda gerçekleştirilir. Estetik operasyonların neredeyse tamamında bedensel gelişimin tamamlanması beklenmektedir.

Brezilya Popo Kaldırma Nedir?

Poponun kalkık bir görünüme sahip olması için yağ enjeksiyonu ile yapılan bir popo ameliyatıdır. Brezilyan popo kaldırma ameliyatı daha yuvarlak bir popo görüntüsünü de kazandırır. Bu ameliyat esnasında poponun yükseltilmesi, büyütülmesi veya küçültülmesi gibi işlemler uygulanabilmektedir.

Popo kaldırma için yağ nereden geliyor?

Popo kaldırma ameliyatında yağ dokusu vücudun yağ birikintisi istenmeyen bölgelerinden rahatlıkla alınabilmektedir. Göbek, bel ve bacak bölgelerinden alınan bu yağ sayesinde aynı zamanda bu bölgelerdeki yağlardan da kurtulmuş olabilirsiniz.

Brezilya Popo Kaldırma işleminde ne kadar yağ gerekir?

Brezilya popo kaldırma işleminde yağ miktarı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Doğru ve gerekli miktar uzman doktorunuz tarafından belirlenerek uygulanmaktadır. Eğer vücutta yeteri miktarda yağ bulunmuyorsa silikon implant uygulaması yapılabilir.

 

Brezilya Popo Kaldırma ameliyatının riskleri ve komplikasyonları nelerdir?

Yağ enjeksiyonu yapılan bölgede şişlik ve morluk oluşumu mümkündür. Bu durum kısa bir süre içerisinde iyileşmektedir. Bazı durumlarda popo kaldırma ameliyatı riskleri taşıyabilmektedir. Kas dokusunun popoda fazla olması nedeniyle ameliyat esnasında kanamaya neden olabilmektedir. Yanlış yağ enjeksiyonu uygulaması da diğer organlara kadar giderek pıhtı oluşturma riski taşımaktadır.

Popo estetiğinde kalçanın hangi katmanlarına yağ enjekte edilir?

Popo estetiğinde cildin altında bulunan yağ dokusu bölgesine yağ enjeksiyonu yapılır.

 

Brezilya Popo Kaldırma estetiğinin iyileşme süresi nedir?

Brezilya popo kaldırma operasyonu sonrasında kişinin durumuna göre bir veya iki gün hastanede gözlem altında tutulabilir. Bir komplikasyon gelişmemesi durumunda taburcu edilir. 1 haftalık dinlenme süresi önerilir. 1 hafta sonrasında ise gündelik işlere dönülebilir, banyo yapılabilir. Spor faaliyetlerine, hafif sporlar olmak koşuluyla 1 ay sonra geri dönülebilmektedir. Ameliyat sonrası doğrudan poponun üzerine oturulmaması gereklidir.

Brezilya Buttlift’inde yağ yerine silikon ve dolgu gibi enjekte edilebilir maddeler kullanılabilir mi?

Brezilya poposu ameliyatı yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilen bir popo ameliyatıdır. Liposuction yöntemi ile vücudun yağlı bölgelerinden alınan yağ dokusunun popoya transferi gerçekleştirilerek dolgun, kalkık ve yuvarlak bir popo görüntüsü yakalanır.

Ameliyatsız Popo Kaldırma Nedir?

Teknolojik gelişmeler sayesinde ameliyatsız popo kaldırma işlemleri özel cihazlar veya özel dolgu malzemesi ile yapılabilmektedir Lokal anestezi ile uygulanan bu yöntem ile hacimli, dolgun ve kalkık bir popoya sahip olmak mümkündür.

Brezilya Popo Kaldırma işleminin maliyeti nedir?

Brezilya popo kaldırma işlemi fiyatları kişinin taleplerine ve yapılan uygulamalara göre değişkenlik göstermektedir. Vücut yapısı, ameliyat yeri, ameliyatta kullanılan ekipmanlar gibi durumlar işlemin maliyetini değiştirmektedir. Bu kapsamda birlikte planlama yapılan cerrah ve hastane de önemlidir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ