Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Kayısı Yağının Cilde Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Kayısı Yağının Cilde Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Kayısı yağı, kayısının içerisinde bulunan çekirdeğin damıtılması suretiyle elde edilen bir yağdır. Birçok faydasının olmasının yanı sıra; sürekli kullanımı sonucunda problemsiz bir cilde ulaşmanızı sağlayacak olan kayısı yağı, birçok cilt probleminin çözülmesinde kullanıldığı gibi; saçlara da iyi gelmektedir. Cildin yağlanmasını, kızarıklıkların giderilmesi ve siyah noktalardan kurtulmak için cilt problemlerinin çözümünde başvurabileceğiniz bir yağ olması, her zaman tercih edebilmenize de olanak sunmaktadır. Aynı zamanda saç için kullanıldığı zamanlarda da problemsiz olarak verim almanıza olanak sunmaktadır. Özellikle saçları sıklıkla ve yoğun olarak dökülen insanların kullanımında fark yaratacak olmasıyla birlikte, saç dökülmesine de uzun vadede sorunsuz bir çözüm üretmektedir. Özellikle hassas ciltler üzerinde en iyi etkileri sunmasıyla birlikte ihtiyaç duyduğunuz yenilenme etkisine erişebileceğiniz kayısı yağının cilde faydası her zaman çok fazla olmuştur.

Her türlü akne ve akne lekesinden kurtulmak, en iyi temizliği yakalamak içinde tercihlerinizi yapabilirsiniz.

En doğru kullanım şekliyle kısa sürede etkisini gösterecek ve sürekli kullanım sonucunda da kalıcı etkileri sunmasıyla ön plana çıkacak olan kayısı yağı, hem cilde hem de saçlarınıza karşı koruma etkisi yaratacak olup, sürekli kullanmanızın tavsiye edildiği bir yağ olarak bilinmektedir.

Kayısı Yağı Faydaları

Oldukça zengin vitamin ve minerallere sahip olan kayısı yağı, hassas ciltler başta olmak üzere; bütün cilt türlerinde maksimum etki yaratmaktadır. Her zaman genç bir cilde sahip olmak ve sahip olduğunuz kırışıklıkların tamamen ortadan kalkmasını sağlamak için kullanabileceğiniz kayısı yağının faydaları şu şekildedir;

Kuru ciltlere iyi gelen yapısıyla, yıpranmayı azaltma etkisi sağlar,

– Cildinizin eksik olan nemini tamamlayarak, cildinizin renginin korunmasını sağlayıp; kızarıklıkların engellenmesini ve zararlı etkilerden korunmasını sağlar,

– Cildinizin daha genç görünmesini sağlar,

– Cildinizin rahatlıkla yağlanmasını sağlayarak, etki sağlar,

Egzama rahatsızlığı olanlara kesinlikle iyi gelir,

– Özellikle cilde iyi gelmesi sayesinde, dudak ve cilt kremi görevi görür,

– Cildinizin daha canlı ve daha parlak olmasını sağlar,

– Cildinizin sahip olduğu alerjik etkiyi ortadan kaldırır,

Saçlarınızın dökülmesini engelleyerek, diplerinin beslenmesini sağlar,

Daha gür ve daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza olanak sunarak, kırılma etkilerini azaltır,

– Saçlarınızın nemlenmesine olanak sunar,

– Özellikle ince telli saçlarda da, daha hacimli görüntü sağlayacaktır.

Aynı zamanda, tırnaklara ve cilt lekelerine de direkt olarak etki sağlayan yapısı bulunmaktadır.

Kayısı Yağı Nasıl Kullanılır?

Sadece şekliyle kullanabileceğiniz gibi; kremlerle veya zeytinyağıyla da kullanabileceğiniz kayısı yağını cildinize kullanacağınız zaman, ilk olarak cildinizi iyice temizlemeniz gerekecektir. Ardından karışımınızı yüzünüze iyice yedireceğiniz biçimde masaj yaparak ve ovalayarak iyice yedirin. Özellikle yatmadan önce kullanmanız sabaha kadar etkisini göstermesine olanak sunar. Bununla birlikte, sabah kalktığınız zaman yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Yüzünüze kullanımı normal kremlerden farksız olmasıyla birlikte, saçlarınıza veya tırnaklarınıza da uygun biçimde kullanabilirsiniz.

Kayısı Yağının Zararları

Henüz keşfedilmiş ya da bilinen bir zararı olmayan kayısı yağı, düzenli kullanım sonucunda mükemmel etkiler yaratmaktadır. Her zaman cildinizin daha güzel görünmesini ve birçok cilt probleminin ortadan kaldırılmasını sağlarken, saçlarınıza da en iyi şekilde etkiler sunmasıyla bilinmektedir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, tavsiye edilen dozun üzerine çıkmamanız ve aşırı kullanmamanız olacaktır. Bunun haricinde problem yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Kayısı Yağı Fiyatı;

Her üründe olduğu gibi, kayısı yağında da farklı markalar bulunmaktadır. Boyutuna göre değişiklik gösteren fiyatlarıyla birlikte, 20 cc 11.63 TL, büyük boyları ise; 70 TL’e kadar çıkan fiyat etiketi taşımaktadır.

İlgili Makale;

Kayısı çekirdeği yağı ile ilgili bilgiye https://guzelliksirlarim.org/kayisi-cekirdegi-yaginin-faydalari/ ulaşabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ