Kategoriler

Saç Kabarmasını Nasıl Önleriz?

Saç Kabarmasını Nasıl Önleriz?
  • Saç Bakımı
  • 13/07/2017 15:19 | Güncellenme: 03/03/2023 23:14
  • 0
  • 8.859
  • A+
    A-

Saç Kabarması sebepleri. Kabaran saçlar ne yazık ki fiziki görüntünün oldukça kötü olmasına neden olur. Bu yüzden dolayı kabarık saçları önlemek gerekir. Böylelikle daha havalı ve bakımlı durabilmeniz mümkün olur.

Bayanlar için saç oldukça önemlidir. Son zamanda en az bayanlar kadar erkeklerde saçlarına oldukça fazla önem veriyor.  Özellikle duştan çıktıktan sonra saçlarda kabarıklaşma ve elektriklenme oldukça fazla olur. Bu durumun önüne geçebilmek sizin elinizde olacaktır. Elektriklenen ve kabarıklaşan saça şekil vermek son derece zordur. Saçın böyle olmasının altında yatan birçok sebepler vardır. Bu sebepler daha çok, saçın sıcak suya maruz kalması, yüksek ısılar, saç kuruluğu ve saça kullanılan ürünler sebebiyet verebiliyor. Bu sayede kabarık saçlarla gün boyu kalmak zorunda kalıyorsunuz. Elektriklenmeleri ve kabarıklaşmayı önlemek için yapacağınız yöntemler oldukça basit olacaktır. Saç kabarmasını nasıl önleriz diyorsanız bunun en iyi yollarından birisi da saç bakım ürünlerdir. Fakat bu ürünlerin kimyasal içeriğe sahip olmaması gerekir. Yani tamamen organik ürünler tercih edilmelidir.

Duş Sonrası Kabarma Nasıl Önlenir?

REKLAM ALANI

Duştan çıktıktan sonra saçlar çok fazla kabarır. Kabarmanın önüne geçebilmek adına duştan çıktıktan sonra ise ıslak saçınızı havluya ovuşturmayın. Saçınızın yalnızca suyunu aldıktan sonra ise geniş dişli tarakla saçınızı güzelce taramaya başlamalısınız. Lakin asla saçlarınızı taramamalısınız. Bu durum saçın doğal olarak elektriklenmesine neden olacaktır. Yalnızca saçın taranması gerekir. Duştan sonra aynı zamanda banyonuzu da havalandırmalısınız. Çünkü banyo da oluşan buhar, saçın kabarmasına neden olunabilir. Havalandırma yaparak buharın gitmesini sağlayın. Doğal ürünler bile artık kimi zaman saç kabarmasına neden olabiliyor.

Saç Kabarıklığını Önlemek İçin Sirke

Saç kabarmasını giderecek bir diğer sihirli formüllerden birisi de sirkedir. Sirke saçın kabarmasını önlemektedir. Bu yüzden duş sırasında durulama aşamasında saçınızı sirkeyle yıkayarak kabarıklığın önüne de kolay yoldan geçebilirsiniz. Bu sayede sizleri son derece rahatsız eden saç kabarıklığının önüne başvuracağınız bu yollar sayesinde geçmiş olursunuz. Bu yöntemler son derece etkilidir. Mutlaka kişilerin saç kabarıklığını gidermek için  uygulaması gerekir.

Saçları Ilık Su ile Yıkamanız

Saçlarınızı çok sıcak olan bir suda yıkamamanız gerekmektedir. Ilık suyla yıkadığınız takdirde nem kaybı daha fazla azalacaktır. Mümkünse de soğuk suyla yıkamalısınız.

Saçlarınızı Yıkarken ya da Sonrasındaysa Saç Kremi Kullanmanız

Saç kremleri saçlarınıza büyük oranda nem vermektedir. Fakat saç diplerini uygulamadan sürmeniz gerekmektedir. Saçlarınızı yıkadıktan sonar durulamaya gerek kalmadan saç kremleri ya da saç bakım yağlarından yararlanabilir ve saça nem vereceğinden elektriklenmeyi de önleyecektir.

Saçlarınızı Nemliyken Tarayın

Saçlarınızı yıkayıp daha sonrasında ıslak ıslak olarak değil de nemliyken taramanız gerekir. Kuruyken taramanız kesinlikle çok yanlış bir seçimdir. Saç uçlarının daha çok zarar görmesine neden olacaktır. Bundan dolayı saçlarınızı nemliyken taramayı ihmal etmeyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ