Kategoriler

Koyu Renkteki Kaş Rengini Açma

Koyu Renkteki Kaş Rengini Açma

Kaş rengi açma uygulamaları, bilhassa doğal kaş rengi koyu renkte olduğu halde, saçlarının rengini değiştirerek sarı tonları ya da diğer açık renk tonlarında saçlara sahip olan kadınların, koyu renk kaşlarının göze batmaya başlaması sebebiyle, doğal bir görüntüye kavuşabilmek için yaptıkları işlemdir.

Kaş rengi açmak için, saçınızı boyattığınız kuaförünüzden, elindeki organik açıcıyı kaşlarınıza da düzgün bir şekilde uygulamasını talep edeceğiniz için, evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz, kaş rengi açıcı doğal karışımlar da mevcuttur.

Üstelik kaş renginizi sadece saç renginize uydurmak amacıyla açtırmak istemiyor da olabilirsiniz. Bazı kişiler, saç renkleri koyu dahi olsa, kaç rengi açma uygulamasını, yüzlerindeki sert ifadeden bir miktar kurtulabilmek için istemektedir. Ayrıca gözlerini vurgulamak isteyen kadınlar, güzel gözlerinin koyu renkteki ve kalın kaşları sebebiyle gölgede kalmasını istemedikleri için de kaş rengi açma girişimlerinde bulunmaktadır.

Kaş Rengi Açma

Kaş Rengi Açma Yöntemleri

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Kaç rengi açma için çok çeşitli yollar mevcutsa da tüm bu yöntemleri üç ana kategori içinde toplayabiliriz

Kalıcı olarak Kaş Rengi Açma:

Kalıcı olarak kaş rengi açma derken aslında ömür boyu bir kalıcılıktan en azından %100 kalıcılıktan bahsetmemiz mümkün değil. Zira kaşlarınız zaman içerisinde, bir saç uzaması hızında olmasa da uzayacak, dökülecek ve yerine yeni kaşlar çıkacak ve yeni gelen kaşlar yine kendinize air orijinal renginizdeki kaşlar olacağından, uzun bir periyot dahi olsa, kalıcı kaş rengi açma işleminde bile belirli aralıklarla işlemi tekrarlatmanız lazım.

En pratik ve kalıcı çözüm olarak, saç boyası ya da hidrojen peroksit kullanarak kaş renginizi açabilirsiniz ancak boya ile açılabilecek tonda olmayan kaşlarınızı kimyasal açıcı kullanarak açacaksanız dikkatli uygulamanızda fayda var aksi takdirde kaşlarınızın yanmasına ya da daha iyi ihtimalle yaşlı bir kadının kaşları gibi bembeyaz bir renge bürünmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Kaş rengi açarken kimyasal maddeler kullanmanın pek çok insan üstünde bir yan etkisi yoktur. Alerjik bir bünyeye sahip değilseniz kaş bölgenize boya açıcı madde uygulayabilirsiniz. İşlemi tercihen bir uzmana yaptırın.

Yarı Kalıcı Olarak Kaş Rengi Açma:

Papatya suyu yıllar boyunca saçların doğal yollarla açılması için kullanıldı bildiğiniz üzere ve saçlar için kullandıldığı gibi, kaş açmak için de kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur ancak etkisi yavaş ve etki süresi kısa olan papatya suyuyla kaş rengi açmanın, güneşe maruziyetten önce uygulayacağınız papatya suyunu eşit dağıtamamanız durumunda, sizi komik bir duruma düşürecek kaşlarla bırakma riski oldukça fazla. İlk akla gelen kaş rengi açma yöntemi olduğu için paylaşma gereği duyduk ancak tavsiye etmiyoruz. Ancak yine de denemek isterseniz, kadife çiçeği ve biraz da limon suyu ile papatyayı karıştırırsanız açıcı etkisi artacağından, kaşlarınızın rengini daha kısa sürede açabilirsiniz.

Diğer alternatiflerin başlıcaları;

Oksijenli Su ile Kaş ve Limon suyu ile kaş rengi açmadır.

Ayrıca yine kimyasallardan olan oksidanlı su ve tüy sarartıcı kremlerle de kaç renginizi açabilirsiniz.

koyu renkteki kaşların rengini açma

Geçici Olarak Kaş Rengi Açma:

Geçici olarak kaş rengi açma işlemi de tahmin edebileceğiniz üzere makyaj malzemeleri ile yapılabilmektedir ancak doğal halinizle gezerken,sadece kaş bölgenize makyaj yaparak kaş renginizi açmaya çalışırsanız, yüzünüz bir tuhaf görüneceğinden, geçici kaş rengi açma uygulamalarını, her zaman, tüm makyajlı olarak gezeceğiniz zaman yapmalısınız ki dikkati sadece kaşlarınıza toplamayın.

Saydam kaş jeli ya da açık renk kaş kalemi kullanarak renk açma uygulaması yüzünüzün diğer bölgelesi makyajlı değilken de kullanılabilir ancak etkileri uzun süreli değildir. Bilhassa sıcak ve nemli havalarda kaşların terlemesi ile birlikte, uçup giden açık renk jeller ve kaş kalemleri sık sık tekrar sürülmelidir.

Ancak kaşlarınıza önce bir miktar makyaj bazı uyguladıktan sonra üzerine belki hafif bir pudra sürüp, dilediğiniz bir göz farı yardımıyla kaşlarınızın rengini açacak olursanız, işleminizin uzun saatler tazeliğini muhafaza edecektir.

Ağır bir makyaj yapmak istemiyorsanız, kaş rengi kırma için, malzemeleri hafifçe de uygulayabilirsiniz.

Pudra ile kaş rengi açma işlemi yapacaksanız ve pudranın nasıl uygulanacağından emin değilseniz, pudra nasıl sürülür yazımıza da bakabilirsiniz.

Kaş rengi açma işlemi için sizin de uyguladığınız alternatif yöntemler varsa, yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazıya da bakın:

Oksidanla Kaş Rengi Açma, Kaş Rengi Açma Yolları

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ