Kategoriler

IPL ile Leke Tedavisi Mümkün mü?

IPL ile Leke Tedavisi Mümkün mü?

Yoğun atışlı ışık anlamına gelen IPL, sivilce leke tedavisinde uygulanan etkili bir yöntemdir. Sivilce lekelerinin  tedavisinde uygulanan bu yöntem ile lekeler azaltılabilmekte ve hatta bazen tam kür olabilmektedir.  IPL yöntemi günümüzde sıklıkla tercih edilen lazer tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Ağrısız ve  acısız bir tedavi yöntemidir. 8-12 seans gibi 10 günde bir yapılabilmektedir.

IPL HANGİ CİLT LEKELERİNDE KULLANILIR?

 

 

IPL, sivilce lekelerinde etkili olan ve izlerin giderilmesinde kullanılan en faydalı yöntemler arasında yer almaktadır. IPL yöntemi sivilce lekelerinin giderilmesinde uygulandığı gibi çil, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, doğum lekeleri vb. cilt lekelerinin yok edilmesinde de rahatlıkla uygulanmaktadır. Tek başına etkili olduğu gibi leke açıcı başka yöntemler ile de uygulanarak etkinliğinin artırılması sağlanmaktadır. Etki alanının geniş olması sebebiyle leke giderilme yöntemleri arasında ilk sırada akla gelmektedir. Eşitliği bozulmuş cilt renginin ton eşitliğini sağlayarak parlak ve sağlıklı bir cilt görünümünün elde edilmesi sağlanır.

IPL YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

IPL tedavisi uygulaması sonrasında bazı yan etkilerle karşılaşılabilmektedir. Bunlardan  en sıkıkla  karşılaşılan kızarıklık ve uygun ellerde yapılmadığında yanık izleri ve kabuklanmadır.  Tecrübeli ve alanında eğitimli kişilerce uygulandığında yukarıda bahsedilen yan etkilerin hiçbirine rastlanmayabilir. Bu nedenle işinin ehli ellerde bu tarz tedavilerin uygulanması sağlanarak ciddi yan etkilerin oluşmasının önüne geçilmelidir. İşlem sonrası cilt mutlaka güneş ışınlarından korunmalıdır. Uzmanların önerisine uygun olarak belirlenen güneş kremi kullanımı sağlanmalıdır.

IPL YAŞ SINIRI VAR MI?

IPL yöntemi genel olarak 18 yaş ve üzeri bireylerde uygulanmaktadır. Cilt sorunlarının yoğun olarak yaşandığı 18 yaş altı bireylerde herhangi bir yan etkiyle karşılaşmamak için tercih edilmemektedir. Cildin daha dingin olduğu dönemlerde var olan aktif aknelerin yayılmaması ve cilt sağlığının olumsuz etkilenmemesi için 18 yaş ve üzeri bireylerde kullanımı daha uygun olarak kabul edilmiştir.

IPL İLE LEKE TEDAVİSİ FİYATLARI

Leke tedavisi için belirlenen seans başı ücretleri, yapılan işleme ve bölgesine göre belirlenmektedir. Değişen piyasa fiyatlarına göre de farklılıklar gösteren IPL yöntemi fiyatları değişebilmektedir.

IPL İLE LEKE TEDAVİSİ UZMAN DOKTORUN ÖNEMİ

Günümüzde profesyonel olmayan ellerde yapılan pek çok cilt bakım vaatleri yer almaktadır. Cilt sağlığı profesyonel koşullarda uygulanmayan yöntemler ile kaybedildiğinde geri dönüşü oldukça zor olan bir alandır. Bu nedenle tecrübeli ve bilgi birikime sahip profesyonel ellerde yapılarak cilt sağlığı tehlikeye atılmamalıdır. Prof. Dr. Evren SARIFAKIOĞLU, faydalı önerilere sahip pek çok yazısıyla dermoankara.com’ da cilt problemi olan bireyleri aydınlatarak profesyonel bir yaklaşımla hasta cilt tedavi sürecini yönetmektedir. IPL yöntemi ile de pek çok değişik  leke tipleri azaltılabilmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ