Kategoriler

Takma Tırnak Kullanımı | Nasıl Takılır ve Çıkarılır?

Takma Tırnak Kullanımı | Nasıl Takılır ve Çıkarılır?

Kolay kırılan tırnaklara sahipseniz muhtemelen oje sürmek için veya manikür yapmak için kadar bile tırnaklarınızı uzatmak çok zor olacaktır. Bu yüzden Takma Tırnak Kullanımına geçebilirsiniz. Genellikle tırnaklarınız kısa hali ile törpülenip gerekli bakımlar yapılır. Fakat artık takma tırnak ile kendi kısa tırnaklarınızı dert etmeyecek ve kolay kırılan tırnaklarınızı önemsemeyeceksiniz.

Çünkü takma tırnak ile tırnaklarınız istediğiniz şekilde ve uzunlukta olup dilediğiniz şekilde ve renkte ojeyi tırnaklarınıza sürebileceksiniz. Üstelik bazı takma tırnak modelleri hazır ojeli veya nail art adı verilen özel desenli olabiliyor. Takma tırnak, protez tırnak gibi estetik müdahale istemediğinden kendiniz istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Eminiz ki siz de bu tırnakları nereden alabileceğinizi, nasıl takabileceğinizi ve sonrasında nasıl geri çıkarabileceğinizi merak ediyorsunuz. Merak etmeyin bulması da takıp çıkarması da çok kolay.

Takma Tırnaklar

REKLAM ALANI

Takma Tırnak Fiyatları Nasıldır?

Takma tırnak genellikle güzellik marketlerinde ve kuaförlerde satılmakta. Bunun yanı sıra pek çok büyük marketlerde de sıkça yerini alıyor. Her şeyde olduğu gibi takma tırnaklarda da kalite farkları ve fiyat farklılıkları bulunmakta. Özellikle süsleme işlemi yapılmış olan tırnakların fiyatı diğerlerine nazaran oldukça fazla olabiliyor. Her parmak için 10 adet tırnak bulunan ve yalnızca Fransız manikürlü hali ile satılan bazı setleri 20 TL den başlayan fiyatlar ile bulmak mümkün. İçerisinde özel yapıştırıcısı da bulunan bu tırnakları genellikle taktıktan sonra törpü işlemi yapmanız gerekmekte. Bazı özel ojeli satılan tırnak setleri ise yalnızca tüm el ve ayak tırnakları için birer adet içeren paketler ile satılır. Bu paketler de kalite durumuna göre fiyatlandırılır ve 10 ile 15 TL arasında fiyata satılmaktadır. Bir diğer ve en özel takma tırnak modellerinden birisi olan nail art yapılmış ve özel boncuklar ile süslenmiş tırnaklar ya el tırnakları ya da ayak tırnakları için ayrı setler halinde satılır ve fiyatları en az 35-40 TL arasında değişmektedir. Yapıştırma işleminin ardından herhangi bir başka işlem gerektirmez.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Tırnak Süsleme Nasıl Yapılır?

 

Takma Tırnak Nasıl Yapıştırılır?

Takma tırnak nasıl takılır? Bu sorusunun cevabı ise tırnak setleri ile birlikte alacağınız özel yapıştırıcı iledir. Yine de tırnaklarınızı yapıştırmadan önce tırnaklarınızın üzerini aseton ile temizlemelisiniz. Bu sayede tırnaklar daha uyumlu yapışacak ve varsa altta ojeli görüntü yok olacaktır. Tırnak yüzeyi aseton ile silindikten sonra takma tırnağa özel yapıştırıcısını sürün. Bekletmeden temizlemiş ve tırnak etlerinizi ittiğiniz uygun tırnağa yapıştırın. Yaklaşık olarak yirmi dakika üzerine baskı uygulayın ve tırnağınız hazır. Diğer tırnaklara da aynı işlemi uyguladıktan sonra gerekli görüyorsanız tırnak makası ile boyunu kısaltın ve törpü ile şekil verin.

 

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnaklarınızı yeteri kadar kullandığınızı düşünüyorsanız veya artık sıkıldıysanız nasıl çıkarabileceğinizden bahsetmek istiyoruz. Bu işlem için aseton, sıcak su, tırnak eti iticiye ihtiyacınız olacak. Sonrasında tırnak ve tırnak eti bakımında kullandığınız herhangi bir krem ile tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Öncelikle eşit miktarlarda aseton ve sıcak suyu bir kase içerisine ekleyin. Sonrasında bu solüsyon içerisinde tırnaklarınızı 15-20 saniye kadar bekletin ve tırnak eti eticisi ile takma tırnaklarınızı çıkarın. Bütün tırnaklarınızı çıkardığınızda ellerinize ve tırnaklarına bakım yapmayı ihmal etmeyin.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  3 Adımda Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Takma tırnakları, tırnaklarınızın üzerinde en fazla 4-5 gün bulundurun. Aksi halde kendi tırnaklarınız uzamaya devam edeceği için hem zamanla canınız yanacak hem de kendi tırnaklarınız iyice hassaslaşıp havasız kaldığı için sararmaya başlayacaktır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Özel dedi ki:

  Uhu ile olurmu

  1. Yaprak dedi ki:

   çıkarırken tırnaklarınıza zarar verebilir uhu. Tırnak için özel olarak üretişlmiş yapıştırıcılardan kullanmalısınız

 2. Meryem gönül dedi ki:

  Yıkanırken takma tırnak çıkar mı?

BİR YORUM YAZ