Kategoriler

Mide Koruyucu İlaç İsimleri, Mide İlaçları

Mide Koruyucu İlaç İsimleri, Mide İlaçları
 • İlaçlar
 • 02/05/2022 08:30 | Son Güncellenme: 22/06/2023 20:34
 • 0
 • 4.091

Mide koruyucu ilaç isimleri ve mide koruyucu ilaç fiyatları yazımızı sizler için derledik. En çok kullanılan ve en etkili ilaçların isimlerini sizlerle paylaşacağız. Mide ağrısı , yanması , mide sorunları oldukça rahatsız edici bir durumdur.

Mide koruyucular, mide koruyucu ilaçlar:

Sindirim sisteminin yapı taşı olan midenin stres, içki, sigara ve yanlış beslenme gibi faktörler neticesinde oluşan sızıların ve öteki meselelerin rehabilitasyonunda kullanılmaktadır. . Mide ile ilgili oluşan en bilindik sorunlar ülser , gastrit ve reflü olmaktadır. En basit haliyle midenizi rahatlatmak amaçlı evinizde bir takım bitki çayları ve tedavi yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 

Mide ilaçları daha etkili ve uzun vadede rahatlatan bir çözümdür. Bazı hastalar mide ilacı kullanarak bu durumdan tamamen kurtulabiliyor. Umarız siz de o şanslı insanlardan biri olursunuz .Piyasada pek çok mide koruyucu ilaç vardır. Fakat bunların en iyisini, etkilisini ve en az yan etkisi olanını bulmak isteyebilirsiniz. Bu yazıda mide ilaçları ile ilgili merak ettiğiniz soruların tümüne yanıt bulabilirsiniz !

 

Mide Koruyucu İlaçlar , En İyi Mide Koruyucu İlaçlar Hangisidir ?

Mide sorunu aslında oldukça ciddi bir sorundur. Önce bir hekime danışmalısınız. Biz genellikle en etkili ve en çok tercih edilen mide koruyucuların isimlerini paylaşıyoruz.

 • Omeprol
 • Rennie
 • Lansor
 • Nexıum
 • Panto
 • Talcid gibi ilaçlar doktorlar tarafından da en sık reçete edilen ilaçlardandır.

1 – Omeprol Mide İlacı Nedir ?

Bu ilaç en çok reçete edilenlerden biridir. Omeprol mide ilacı : mide asidi, reflü, gastrit ve mide borusu asidi gibi sorunların giderilmesinde ve bu sorunları yaşamamak için mide koruyucu olarak kullanılan bir kapsül ilaçtır. Mide ilaçları kapsül ya da şurup formunda mevcuttur .

Bu ilacı hekiminizin belirttiği gibi kullanmalısınız . Fakat onun dışında genellikle sabahları aç karnına veya yemekler ile beraber bir kapsül şeklinde alınması önerilmektedir. Etken maddesi omeprazol olan bu ilacın en büyük özelliği ise mide asidini dengede tutmaktır.

2 – Lansor Mide İlacı

Herkes tarafından bilinen ve hemen hemen her evde bulunan reçeteli ve reçetesiz olarak satın alabileceğiniz ” lansor mide ilacı ” . mide ülseri veya on iki parmak bağırsağı ülseri gibi şikayetlerin tedavisinde kullanıldığı bilinse de aşağıda belirtilen şikayetlerin giderilmesinde veya tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır:

 1. Reflüye bağlı mide ekşimesi
 2. Yemek borusu iltihabı veya ülseri
 3. Midenin normalinden fazla asit salgıladığı bazı durumlar (Zollinger-Ellinson sendromu gibi)
 4. Çeşitli mide enfeksiyonları (bazı durumlarda antibiyotik ile birlikte kullanılması gerekebilir)
 5. Bazı steroid olmayan antienflamatuar ilaçların kullanımına bağlı mide ülseri (aspirin, ibuprofen) gibi durumlarda da kullanıldığı gözlemlenmiştir.

 3 – Nexium Mide İlacı

Nexium mide ilacı mide suyunun yemek borusuna kaçması nedeni ile oluşan mide yanması, gastro-özofajial reflü hastalığında, başka bir ilaç kullanımı neticesinde alana gelen mide veya karın boşluğunun üst kısmında ağrı veya rahatsızlık oluştuğunda ve midede ülsere neden olan bakteri yaradılışı neticeyi kullanılmaktadır.

4 – Panto Mide İlacı

Panto mide ilacı 14 ve 28 tabletlik, alüminyum ambalajlarda üretilen, sarı renkli ve oval formlu  tabletlerdir. Bu ilaç  reflü ve ülserden kaynaklı sorunların giderilmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır.

5- Talcid Mide İlacı

Talcid mide ilacı hem şurup hem de tablet formunda 2 farklı hali vardır. Talcid tablet öbür mide gözeticilerden değişik olarak su ile yutularak değil de çiğneme tableti olarak üretilmiştir. İçerisinde etkin madde olarak 500 mg hidroalsit içermektedir.

Genellikle tüm çiğneme tabletlerinin içinde hidroalsit maddesi bulunmaktadır. Reflü, gastrit ve ülserden kaynaklı mide yanmalarında mideyi rahatlatmak amaçlı kullanılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ