Kategoriler

Osmolak şurup ne işe yarar ? Osmolak şurup fiyat

Osmolak şurup ne işe yarar ? Osmolak şurup fiyat

Osmolak şurup ne işe yarar derseniz kısaca cevabı halk arasında müshil ilacı diyebiliriz. Bu ilacı hem bebekler hem yetişkinler kullanabilmektedir. O yüzden daha çok tercih edilen ve etkisi hızla tesir eden bir şuruptur.  İlacı içtiğiniz gün ve sonrasında 3 kadar daha etkisi devam etmektedir. Kullanmadan önce bunun bilincinde olmalısınız.

Osmolak şurup fiyatı ve ne işe yarar ?

Kabızlık sorunu yaşayan bebekler , çocuklar ve yetişkinler farklı dozajlarda kullanabilir. İlacın nasıl kullanacığınız ve ne işe yaradığını , fiyatı hakkında bilgilerin hepsini yazımızın devamında paylaşacağız.

Kabızlık 1 ve 5 yaş arasında ki çocuklarda sık sık görülebilmektedir. Çocuklar için bu süreç daha acı verici daha sancılı geçebilir. Bu yüzden çocuklarınıza bağırsaklarını rahatlatacak bol lifli gıdalar tükettirmelisiniz. Lifli gıdalara örnek olarak :

  • Tam tahıllı undan yapılan ekmek, makarna ve kahvaltılık gevrekler.
  • Arpa, çavdar, yulaf ve bunlardan üretilen gıdalar.
  • Brokoli, mısır, karnabahar, havuç gibi sebzeler.
  • Elma, armut ve narenciye türü meyveler.
  • Bezelye, nohut, kuru fasulye gibi baklagiller.
  • Kuruyemişler ve tohumlar (chia tohumu gibi)

Osmolak Şurup Nasıl Kullanılır ? Osmolak Şurup Bebeklerde Kullanımı

Osmolak şurubu ; 0 – 12 ay arasında ki bebekler   en fazla beş mililitre  ( 5 ml ) , 1- 6 yaş arasında ki çocuklara  on mililitre ( 10 ml ) , 7 – 14 yaş arasında ki çocuklara on beş mililitre (15 ml ) verilir.  Yetişkinler ise bu şurubu günlük olarak on beş ila kırk beş mililitre arasında içmelidir.

Osmolak Şurup yemekle beraber veya yemeksiz alınabilir. Bu ilacı hekiminizin önerdiği biçimde almalısınız. Maksimum bereketi elde etmek için bu ilacı kumpaslı olarak kullanın ve her gün aynı saatte almaya çalışın. İlacın işlevini etkili ve etkisiz olduğuna göre olarak artabilir veya azalabilir. Bu ilacın çalışması en az kırk sekiz saat sürer. Üç gün sonra hala kabızlığınız varsa doktorunuzla konuşun.

En sık görülen yan tesirler bulantı ve kusmadır. Bunlar genellikle hafiftir ve birkaç gün sonra geçer. Bazen insanlar şiddetli ishal ve elektrolit balanssızlığı gibi ciddi yan tesirler geliştirir. Bunlardan rastgele birini fark ederseniz hemen hekiminizle konuşun.

 

Osmolak şurup ne işe yarar ? Osmolak şurup fiyat

Osmolok Şurup nedir ? Ne İşe Yarar ?

Bu şurup , kabızlık döneminde yaşanan zorluktan dolayı ilacı içtikten sonra  ; suyu bağırsağınıza çekerek dışkınızın daha kolay geçmesini sağlar. Bu sayede rahatlamanıza yardımcı olur. Kabızlık rahatsızlığını  tedavi etmek için kullanılan bir şeker türüdür. Halk arasında müshil ilacı olarak bilinir . Bu ilacın çalışması en az kırk sekiz saat sürer. Üç gün sonra hala kabızlığınız varsa doktorunuzla konuşun.

Osmolak şurup fiyat

Osmalak şurup fiyatı 2022  250 ml 34,83 TL ‘dir. 100 ml Osmalak şurup ise 19,33 TL’dir. Bu şurup 100 ml ve 250 ml olarak iki farklı gramajda satışı bulunmaktadır. Reçeteli ve ya reçetesiz olarak eczanelerden satın alabilirsiniz.

Sizin de bu ilaç hakkında sorularınız ve ya tecrübeleriniz var ise yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ