Gazyağı Bitleri Öldürür mü?

Gazyağı Bitleri Öldürür mü?

Bit öldürme, bitlerden kurtulma, bitleri  yok etmek için gazyağı kullanımı. 

Yüzyıllardan beridir, pek çok evde kolayca bulunması sebebiyle bitleri öldürmek için tercih edilen bir ürün olan gaz yağı bitleri gerçekten öldürür mü merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun..

Okullar açıldı. Bit sezonu da hayırlı uğurlu olsun. Anne ve babalar çocuklarının başlarındaki bitleri temizlemek için pratik, uygun fiyatlı ve kesin çözümler arıyorlar.gaz yağı bitleri öldürür mü?

Gaz yağı artık eskisi kadar popüler bir ürün olmadığı için, bit sorunu yaşayan kimseler artık profesyonel bit şampuanları kullanmayı sıklıkla tercih ediyorlar ancak yine de kimyasal ürünler kullanmak yerine, doğal yöntemlerle evde bitten kurtulmak isteyenler için gaz yağı kullanıcı hala bir alternatif.

Bitten kurtulmak için bir diğer alternatif de elma sirkesi kullanımı. Bit nasıl temizlenir daha detaylı okuyabilirsiniz.

Gaz yağı Bitleri Gerçekten Öldürür Mü?

Gaz yağı artık çok yaygın olarak kullanılmasa da evet bitleri öldürür. Artık eskisi kadar tercih edilmemesinin sebebi, eczanelerden bit şampuanı almak, gazyağı bulup satın almaktan daha pratiktir ancak gaz yağı bit sorununa kesin çözüm sağlar.

Kimyasal bir maddedir ancak eskilerden bilinen, etkili bir bit ilacıdır. Aslen bit ilacı değildir tabi ki ama o amaçla kullanılmaktadır ve sonuca gerçekten etkin bir şekilde ulaştırır.

Gazyağını Nereden Alabilirim?

 • Oto Sanayilerde
 • Yağlı boya satıcılarında
 • Tekstik makine parçaları satan yerlerde
 • hepsiburada.com ve n11.com sitelerinde

gaz yağı bulabilir, temin edebilir ve bit temizleme için kullanmayı deneyebilirsiniz.

Gaz Yağı ile Bit Temizliği Nasıl Yapılır?

 • Gaz yağını saçlarınız üstüne uygulayın
 • yarım saat 40 dk kadar beklettikten sonra, önce sıkı dişli bir tarak ya da saç fırçası ile tarayıp ardından sabun ile yıkayın
 • Sabun yerine normal şampuan da kullanabilirsiniz ancak sabun fazlaca yağ emmiş saçlarınızın kurumasına yardımcı olacaktır.
 • Bitlerden ve sirke yumurtalardan tamamen kurtulmak için işlemi bir kez tekrarlayın.

Bit Temizliği İçin Gaz Yağı Kullanmanın Zararları:

Gazyağı kullanımının, daha doğrusu saçlar üzerinde, saçtaki biti öldürmek için ya da saç bakımı yapmak için kullanımının bilinen doğrudan bir zararı yok.

Hatta farkında olmadan bitlerden kurtulmak için gazyağı kullanan kişilerin, bitlere kesin çözüm olması ve sirkeleri de tamamen öldürmesi için işlemi birden çok kez tekrarlamaları sonucunda saçlarında oldukça fazla gürleşme, köklerden gelen yeni bebek saçlarının olduğu bildirilmiş.

Gaz yağı oldukça kuvvetli, petrolden damıtılarak elde edilen bir ürün olduğu için, saçınızda yarım saat kadar beklettiğinizde, bit ve sirke namına ne var ne yoksa yer ile yeksan edecektir ancak gözünüzle teması ya da oral yoldan kullanılması kesinlikle çok sakıncalıdır.

Zaten normal bit şampuanlarının da göz ile temas etmemesine dikkat etmelisiniz.

Aynı zamanda gaz yağı oldukça yanıcı bir madde olduğundan – zaten eskiden aydınlanma, ısınma v.b. amaçlarla yanıcı olarak kullanılırmış – saçlarınızın herhangi bir şekilde alev almasına sebep olabilecek ortamlardan da şiddetle kaçınmalısınız. Allah muhafaza çok küçücük bir kıvılcım sonunda tüm saçlarınızı kaybedebilir, üstüne de ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilirsiniz.

Bitleri öldürmeye çalışırken, kendinizi öldürmeyin.

Gaz Yağı Kullanımının Bit Şampuanına Göre Avantajları Nelerdir?

Bit şampuanları belirli bir süre saçta bekletildikten sonra, saçın sıkı dişli bir tarakla taranarak ölen bitlerin ve sirkelerin yani bit yumurtalarının dökülmesi hedeflenir.

Aynı işlemi, saçınıza bitleri öldürmek için gaz yağı uyguladıktan sonra yaparsanız, saçınızın çok daha kolay tarandığınızı ve bu acılı süreçten geçmek zorunda kalmadan bitlerinizden tamamen arındığınızı göreceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Şerife çetin dedi ki:

  Gaz yağı bitıleri öldürdüğüne göre tahtakurusunuda öldürülür mü.evde kötü kokuya sebeb olur mu

 2. Ebru aydin dedi ki:

  Mereba kiximin sacina gaz yagu uyguldim 10dk tutdum tutmadim yokadim ama ensesine damlayanlar ensesini kipkirmizi etdi bisry olurmu cok korkuyorum

BİR YORUM YAZ