Protein Tozu Nasıl Saklanır? (Doğru Muhafaza Etme Koşulları)

Protein Tozu Nasıl Saklanır? (Doğru Muhafaza Etme Koşulları)
 • Diyet / Sağlık
 • 22/03/2018 22:28 | Son Güncellenme: 06/03/2023 01:00
 • 0
 • 4.328

Protein Tozu Nasıl Saklanır?  Profesyonel sporcular, vücut geliştirme ile ilgilenen erkekler, sağlık durumlarına bağlı olarak proteinli besin takviyesi kullanmak durumunda olan yetişkin ve ergenler, var olan kas kütlelerini en sağlıklı şekilde korumak ya da yeni kas kütlelerine sahip olmak amacıyla protein takviyesi kullanıyorlar ve besin takviyesi olarak protein almanın hem sağlıklı hem de pratik yolu şüphesiz ki protein tozu kullanmak. ..

Pekala. İyi, güzel ama o koskocaman plastik tenekelerde satılan protein tozunu cebimize koyamayız ya!

Disiplinli bir sporcunun her daim yanında bulundurmak isteyeceği protein tozunu küçük porsiyonlar halinde yanında taşıyabilmesine olanak sağlayan, basit ama fonksiyonel, devrim niteliğindeki ürün big joy big whey ile tanışın!

big joy big whey protein tozu paketleri ile kolay ve sağlıklı toz saklama

Protein Tozu Nasıl Saklanır?

Protein tozundan beklediğiniz faydayı sağlayabilmeniz açısından, satın almış olduğunuz ürünün taze olması ve kullandığınız süre boyunca kullanım talimatlarına uygun bir biçimde muhafaza edilmesi önem teşkil eder. Bakalım protein tozu en doğru şekilde nasıl saklanır..

Protein takviye ürününüzün sağlam ve taze olduğundan emin olmak için şunlara dikkat edin;

 • Sirkülasyonu çok olan, yüksek satış hacmi olan bir satıcı ya da tedarikçiden ürününüzü temin edin ve son kullanma tarihini mutlaka kontrol edin.
 • Evde sakladığınız yerin serin ve kuru bir yer olmasına dikkat edin. Bilhassa ocak, fırın gibi ısı yayan mutfak aletlerinden uzak ve güneş görmeyen bir yerde, mümkün ise orijinal paketi, kutusu ya da kovası içerisinde muhafaza edin. En ideali buzdolabında saklamak olsa da big joy big whey protein tipi, paketlere bölünmüş olan ürünler dışındaki klasik protein tozu kutularını buzdolabı raflarına sığdırmak genelde mümkün olmaz.
 • Satın alırken, sadece ekonomik olduğu için, son kullanma tarihine kadar tüketemeyeceğinizi düşündüğünüz miktarlarda ve büyüklükteki ürünleri tercih etmek yerine, ihtiyacınız doğrultusunda bir boyut tercih edin.
 • Protein tozunuzun herhangi bir şekilde sıvı ile temas etmesine engel olun ve nemlenmesine sebebiyet verebilecek ortamlardan uzak tutun.
 • Yanınızda taşımanız gerektiği zamanlarda, uygun bir kap içerisinde muhafaza ediniz ve hava almamasını sağlayınız.

Protein Tozunu Neden Yanımda Taşımalıyım?

Protein tozu yalnızca spor öncesi ve sonrasında kullanıldığında yeterince fayda sağlanamayan bir ürün olmasının yanı sıra, optimum yarar görmek için en ideali disiplinli ve düzenli bir şekilde tüketilmesidir.

Özellikle günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı kaçırdığınız zamanlarda, yanınıza bir miktar protein tozu alarak ilk müsait durakta bir bardak süt ve yanında belki bir miktar karbonhidrat ile birlikte tüketmeniz, vücut sağlığınız için doğru bir hareket olacaktır ancak kocaman protein tozu kutusunu cebinize koyup götüremeyeceğiniz için, alternatif olarak tozunuzu, nemlenmeyecek, sıvı geçirmeyecek ve ısıdan etkilenmeyecek bir kaba koymaktır. Bununla birlikte tüm bu işlemler de acele evden çıkılan sabah saatlerinde el oyalayıcı olduğu için, şaseler halinde paketlere bölünmüş tek kullanımlık yani bir içimlik protein tozu paketleri olan ürünlerden birini tercih edebilirsiniz.

Big Joy’un sevilen ürünü big whey protein tozu da bu konforu size en iyi şekilde sağlayacağı için, son yılların yıldızı en çok parlayan ürünü sayılabilir.

Spor öncesi hazırladığınız çantanıza bir ya da 2 şase big whey koyarak, antreman çantanızı tıklım tıkış hale getirmeden, protein tozunuzu yanınızda sağlıklı ve pratik koşullarda saklayabilir ve hatta bir kaç paket yedek de kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

 

Peki Ya Protein Tozu Bozulursa Ne Olur?

Son kullanım tarihi geçmiş ya da tazeliğini kaybetmiş protein tozu tüketirseniz, aşağıdaki yan etkilerle karşılaşabilirsiniz;

 • Mide bulantısı
 • Baş Ağrısı
 • Kas Ağrısı

Big Whey Big Joy Protein’i Hangi Amaçlarla Kullanabilirim?

Big Whey’den big joy protein tozu, adından da anlaşılabileceği gibi whey proteini içeren bir besin takviyesi olduğundan, ameliyat sonrası nekahat dönemi için gereken protein desteği amacından tutun, sporculara özel kas geliştirme desteği amacına, ergenlik çağında büyümeye yardımcı olması amacından tutun, sağlıklı kilo verme diyetlerinin bir parçası olması amacına kadar pek çok alanda güvenle kullanılabilen ve oldukça başarılı bir üründür.

Big Whey Protein Tozu İçeriği Nedir?

2244 grlık kutularda 64 şase yani 64 adet mini tek kullanımlık paket haline bölünerek satışa sunulan ve kullanıma hazır big wheyin içeriğinde yoğunlaştırılmış protein desteği bulunmaktadır.

Fiyatı 230 TL civarında olan kutu için tane hesabı yapmanız gerekirse, takriben her bir bardak protein takviyesinin 3-3.5 TL civarına geldiğini söylemek mümkün. Böylece 3 TL karşılığında 33 gr protein tozu içerisinde 21 gr saf ve taze proteinin keyfine varabilirsiniz.

1 şase içerisinde yine ortalama olarak 2 gr yağ ve 2 gr da karbonhidrat içermektedir.

Hangi Aromaları Var?

Big Joy ürünlerinin en güzel taraflarından bir diğeri, kolay taşıma, pratik ve taze kullanım imkanının yanı sıra, kalori miktarı artmaksızın damak zevkinize uygun olarak sizlere sunulan aromalı çeşitleridir. Sütün tadını saf şekilde almayı sevmeyen, mide bulantısı yaşayan ya da içim zorluğu çeken kişiler, big whey protein tozunun;

 • çilek aromalı
 • çikolata aromalı
 • muz aromalı
 • portakal aromalı
 • karışık aromalı

çeşitlerinden birini tercih edebilir, tek kullanımlı poşetleri ile protein takviyelerini kolayca çantasında taşıyabilir.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ