Kategoriler

Selülit İçin Yağ Karışımları ve Bitkisel Çözümler

Selülit İçin Yağ Karışımları ve Bitkisel Çözümler
  • Estetik / Sağlık
  • 22/03/2019 21:31 | Son Güncellenme: 28/02/2023 22:53
  • 0
  • 910

Daha önceki zamanlarda selülitin tedavisi yok denecek kadar azdır. Ancak gelişen tıbbi ve selülit doğal tedavi yöntemleri ile artık selülit hanımların kabusu olmaktan çıkıyor.

Selülit hemen hemen pek çok kişinin kabusudur. Sıklıkla hanımlarda görülen bir dolaşım sorunu olan bu rahatsızlık nadirde olsa erkeklerde de görülmektedir. Özellikle basen bölgesinde oluşan portakal görünümü şeklinde kendini göstermektedir.

Çok abur cubur yeme, gereğinden az su tüketimi ve genetik faktörler gibi nedenlerden oluşan bu rahatsızlığın artık tedavisi oldukça kolaydır. Cilt dokusunda biriken yağlar oldukça kötü bir görüntüye sebebiyet vermektedir. Estetik anlamda oldukça kötü bir görünüm oluşturur. Aynı zamanda kan dolaşımında yaşanan sorunlar nedeni ile de oluştuğu bir tanımı da içermektedir.

 

selülit egzersiz

 

Selülit Neden Oluşmaktadır?

Selülit ‘in birden fazla oluşum nedeni  vardır. Bunlardan en önemlisi düzensiz beslenmedir. Düzensiz beslenme aynı zamanda insan sağlığını fazlası ile tehdit eden süreçlerden biridir.

Abur cubur yeme alışkanlığı olan hanımlarda selülit sorununa sıkça rastlanmaktadır.

Özellikle fazla yağ ve şeker tüketiminde selülit rahatsızlığı fazlası ile görülmektedir.

Aşırı kahve tüketimi de selülit nedenlerinden biridir.

Sigara, obezite sorunu, dolaşım sorunları, spordan uzak olmak, yeterli su tüketimine önem vermemek gibi nedenler selülitin oluşmasında etkendir. Genetik sebeplerde selülit oluşmasında oldukça etkilidir.

Bu belirttiğimiz detaylara dikkate alındığında selülit oluşumunu engellemek mümkün olacaktır.

Doğal Yağ Karışımları İle Selülitlerden Kurtulun

Selülit tedavisinde doğal yöntemler oldukça ilgi görmektedir. Bu tedaviler oldukça etkilidir. Tıbbi tedavi yöntemlerinin yanı sıra özellikle yapılan araştırmalar neticesinde selülit için pek çok doğal yağ karışımları kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Ağrı sızı olmadan ve hiçbir yan etkisi olmayan bu yöntemler sayesinde hanımlar selülitli bölgeden tamamen arınabiliyor.

 

Zeytin Yağı ve Ardıç Yağı Karışımı İle Mucizeyi Yaşamak Mümkün

Zeytinyağı pek çok hastalıkta tedavi edici özelliğe sahip bitkilerden biridir. Ayrıca zeytinyağının faydası ise saymakla bitmeyecektir. Selülit tedavisinde kendi başına da oldukça etkili olan bu yağ özellikle Ardıç yağı ile karıştırıldığında harika sonuçlara imza atmak mümkündür.

Kullanışı bakımından da düzenli bir şekilde bu yağ karışımını kullanmak gerekiyor. Haftada iki ya da üç kez düzenli olarak masaj yapılarak kullanılan bu yağ karışımında selülit gözle görünür bir şekilde azalacak ve yaklaşık bir ay kadar zaman diliminden sonra kesin bir iyileşme sağlanacaktır.

 

selülit doğal yöntemler

Biberiye Yağı Ve Hindistan Yağı Karışımını Mutlaka Denemelisiniz

Biberiye yağı yağ yakma özelliği ile ünlü bir yağ çeşididir. Hindistan cevizi yağı ise özellikle kan dolaşımını en etkili bir şekilde hızlandırmaktadır. Bu iki karışım en kısa sürede selülit sorununu ortadan kaldıracak ve pürüzsüz bir cilt dokusuna kavuşmanızı sağlayacaktır. Biberiye yağı hem basen hem de göbek bölgesi için çok fayda sağlayıcı bir etkiye sahiptir.

Portakal Yağı Ve Susam Yağı İle İpeksi Bir Cilde Kavuşmak Hayal Değil

Portakal yoğun bir c vitamini etkisi ile hayatımızın vazgeçilmez meyvelerinden biridir. Portakal yağı da incelme etkisi ile son zamanların favori ürünlerden biridir. Susam yağı içerisinde bulunan enzimler ile oldukça önemli bir üründür. İki yağ karışımı selülit problemi için nerede ise birebir çözümlerin başından gelmektedir. Bu karışımın ılık olarak sürülmesi daha etkili bir sonuç elde etmek için idealdir.

Üzüm Çekirdeği Yağı İle Selülitli Görünüme Son Verin

Üzüm çekirdeği yağının faydaları saymakla bitmiyor. Üzüm başlı başına çok faydalı bir meyvedir. Özellikle doğal koşullarda elde edilen üzüm çekirdeği yağının da pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle hücre yenileyici ve kan akışını düzenleyici etkisi nedeni ile doğal tedavi yöntemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Selülit tedavisinde de olmazsa olmaz yağlardan biridir.

Selülite Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Pek çok şifalı bitkilerden oluşan karışımlar hem cilt hem de hastalıkların tedavisinde çokça tercih ediliyor. Selülit sorunundan kurtulmak içinde bazı bitkiler mucize yaratıyor. Özellikle limon içerisinde barındırdığı asitik etkisi ile kan sulandırma ve dolaşımı sağlama gibi özellikler taşıyor. 3 haftalık uygulanan bir limon kürü ile portakal görünümünden kurtulmanız mümkün olacaktır. Limon suyu ve aspirini iyice karıştırarak selülit olan bölgelere iyice yedirecek şekilde sürülmelidir. Bir ay süre ile bu karışım düzenli bir şekilde uygulandığında selülitlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Selülit Sorununuz İçin Mucizevi İksir Yeşil Çay

Çay içerisinde ihtiva ettiği pek çok enzimi ile oldukça şifalıdır. Yeşil çayın faydaları ise saymakla bitmiyor. İçerisinde metabolizmayı hızlandırıcı etkiler taşıdığı için yağ yakımın da çok etkilidir. Yeşil çayı içerek ve susam yağı ve biberiye yağı karşımı ile bu süreci destekleyerek selülitlerden tamamen kurtulmanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda cilt yapısına uygun bir fırça ile her banyoda fırçalama işlemi ile de selülit olan bölgedeki kan akışı hızlandırılarak yağ yakımında büyük yol kat edilecektir. Biberiye ve kekik yağı karışımını da yeşil çay tüketirken belirli aralıklar ile kullanmanızda oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Biberiye ve kekik yağı kullanıldığında cildinizi nemlendirecek bir bez ile sarıp emilimi kolaylaştırmak daha etkili olacaktır.

 

selülit yeşil çay

Sirke Masajı İle Kısa Sürede İyileşme Sağlanabilmektedir

Sirke en faydalı damıtmalardan biridir. Özellikle katkı maddesi olmayan ve ev ortamında yapılmış olan sirkeler pek çok rahatsızlığa ve cilt sorununa faydalıdır. Selülit görünümünden kurtulmak istiyorsanız elma sirkesi selülit masajını mutlaka düzenli uygulamalısınız.

Elma sirkesi içerisinde yağ yakma özelliği olduğu için çok faydalıdır. Cilt yüzeyine masaj yaparken hem dış bölümdeki hem de iç bölümdeki dolaşım problemi sona erecek ve kısa sürede yağ yakımı ile selülit görünümü ortadan kalkacaktır. Sirke masajına bir ay devam etmek gerekmektedir.

Aynı zamanda selülit için Ahmet Maranki bitkisel tedavi için neler demiş videoya bakalım;

 

Egzersiz Yapmanın Selülit Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Spor yapmak tüm vücudumuz için en önemli tercihlerden biridir. Düzenli yapılan spor ile vücut gereksiz yağlardan ve toksinlerden arınmaktadır. Bölgesel yapılan egzersizlerde hem selülit oluşmasını engelleyecek hem de var olan selüliti tedavi edecektir. Ancak tam anlamı ile selülit olan bölge için belirli egzersizler yapılmaktadır. Bu egzersiz sürecinde de sık sık sorun olan bölge fırçalanmalı ve yağ karışımları ile desteklenmelidir.

Düzenli olarak yapılan bölgesel egzersiz çalışmaları bir ay gibi bir zaman diliminde sonuçlanacaktır. Özellikle yüzmek bu rahatsızlığı ortadan kaldıran yöntemlerden biridir. Yüzme esnasında oluşan yağ yakma enerjisi selülit için çok ideal bir egzersiz şeklidir. Su içerisinde yapılan ve bacak ve tüm vücudu çalıştıran egzersizler selülit görünümünü çok kısa bir sürede ortadan kaldıracaktır.

Diyet İle Selülitlerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Selülitin oluşma nedenlerinden biri olan düzensiz ve dengesiz beslenme konusunda bir denge sağlanmadığı takdirde iyileşme olması mümkün değildir. Tüketilen yağlı ve şekerli besinler selülit oluşumunda ciddi rol oynamaktadır. Ancak yapılan bir doğru diyet ve düzenli spor ilişkisi ile pürüzsüz bir cilt yapısını kazanmak hayal değil. Ayrıca hem diyet hem de egzersiz ikilisi sadece selülit için faydalı olmakla kalmayarak vücut için detoks etkisi sağlamaktadır. Bu nedenle doğru beslenme kurallarını bilerek ve bol bol su tüketerek bu sorunu ortadan kaldırmak zor olmayacaktır.

1 Hafta Selülit Nasıl Geçer ?

Sizlerle paylaşacağımız bu yöntem sayesinde selülitleriniz den 1 haftada nasıl kurtulabileceğinizi paylaşmaktayız

Malzemeler:
-Kahve telvesi (yarım su bardağı kadar)
-Zeytinyağı ( kahve telvesi ile aynı oranda)
-Esmer şeker (yaklaşık olarak yarım yemek kaşığı)
Hazırlanışı:
Yukarıda sizler için verilen malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı mikrodalgaya koyarak yaklaşık 10 saniye kadar ısıtın. Ardından hazırladığınız karışımı selülit olan bölgeye sürün. Sürerken bir yandan da parmak uçlarınız ile masaj yapabilirsiniz. Ardından o bölgeyi streç ile sarın ve çok sıkı olmasın. Yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık su ile durulama işlemine geçebilirsiniz. Bu işlem sonrasında selülitli olan bölgelerinizin üzerinde beze sardığınız buzları gezdirin ve o bölgede şok etkisi oluşturun. Bu sayede selülitleriniz den kurtulduğunuzu sizlerde göreceksiniz.

Selülit En Çok Hangi Bölgede Oluşmaktadır?

Selülit için genel bir tanım ile dolaşım problemi demiştik. Selülit, bacak, basen,  göbek etrafı ve bel çevresinde sıkça meydana gelmektedir. Özellikle hanımlarda en sık selülit ile karşılaşılan bölge basen bölgesi olmaktadır. Bunun yanı sıra kollarda da selülit çokça görülmektedir. Karın bölgesinde oluşan portakal görünümü de son derece rahatsız edici bir durumdur. Ancak karın bölgesi için bu bölgeyi çalıştıran hareketler yapmak gerekiyor.

Bunun yanı sıra nemlendirici niyetine de yağ karışımları kullanarak göbek bölgesindeki yağları kasa dönüştürmek mümkün olacaktır. Basen bölgesinde oluşan selülitler için ise yine o bölgeyi çalıştıran egzersizler yapılmalıdır. Bel bölgesinde de yoğun bir selülit oluşumu görülmektedir. Bunun için yine yapılacak egzersizler yağları yakarak orada kas oluşumunu sağlayacak ve yağlı görünüm ortadan kalkacaktır.

Selülit ile ilgili diğer makaleleri ziyaret edebilirsiniz;

https://guzelliksirlarim.org/selulit-tedavisi/

https://guzelliksirlarim.org/deniz-tuzu-ile-selulit-maskesi-yapimi-ev-yapimi-selulit-peelingi/

https://guzelliksirlarim.org/selulit-giderici-maske/ 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ