Kategoriler

Deniz Tuzu İle Selülit Maskesi Yapımı Ev Yapımı Selülit Peelingi

Deniz Tuzu İle Selülit Maskesi Yapımı Ev Yapımı Selülit Peelingi

Deniz tuzu ile selülit maskesi, adından da anlaşılabileceği üzere, içerisinde deniz tuzunu yoğun olarak barındıran ve her evde bulunan bir takım diğer malzemelerle karıştırılarak kolayca yapılabilen, uygulaması basit ve etkileri oldukça yoğun bir selülit peeling maskesidir. Başta bacaklarınızın arka ve yan kısımları ve kalça kısmınız olmak üzere vücudunuzun muhtelif bölgelerindeki girintili çıkıntılı, portakal kabuğuna benzeyen selülit görüntüsünü gözle görülür şekilde azaltmanıza yardımcı olacak hatta daha hafif selülit sorunu yaşayanlarda, sorunlu bölgeyi tamamen diri ve pürüzsüz bir hale getirebilecek kadar etkili olan deniz tuzu selülit maskesinde, pek çok cilt sorununa iyi gelen mucizevi ürün zeytinyağının da kullanıldığını belirtmek istiyoruz.

Deniz Tuzu Selülit Maskesi – Zeytinyağı Karışımı Tarifi

Bilhassa demir, potasyum, kalsiyum ve magnezyum yönünden zengin olması sebebiyle cilde çok iyi gelen, özellikle de selülit tedavisinde kullanılan piyasa ürünlerinin içinde de bulunan deniz tuzu, aynen kaya tuzu gibi, ayrıca toksinlerden arındırıcı ve yenileme özelliğine sahip bir maddedir. Dolayısıyla da deniz tuzu ile selülit maskesi yapmak, oldukça basit olmasına rağmen, selülit gidermede yardımcı, bir hayli etkili bir yöntemdir.

Selülit Maskesi Tarifi İçin Gereken Malzemeler:

Deniz tuzu dışında kalan tüm malzemelerin her evde genelde mevcut olması sebebiyle yapımı çok pratik bir maske olan ev yapımı selülit kreminin içine katacağınız deniz tuzunu aktarlardan temin edebileceğiniz gibi, doğal öğütme deniz tuzu adı altında pek çok internet sitesinde de satıldığını görebilirsiniz.

deniz tuzu ve zeytinyağı ile evde doğal selülit maskesi yapımı

Diğer malzemeler ise;

  • Zeytinyağı
  • Toz kahve – tercihen Türk kahvesidir.

Zeytinyağının gerçek zeytinyağı olması selülit tedavisinde büyük önem taşımaktadır ancak daha fazla fayda görmek amacıyla, zeytinyağını gereğinden fazla karıştıracak olursanız şayet, hem karışımızın içindeki deniz tuzu densititesini bozduğunuz için, hazırlamış olduğunuz selülit peeling maskesinden beklediğiniz performansı göremeyebilirsiniz, hem de zeytinyağının maliyeti sebebiyle, ev yapımı, doğal ve organik olmasının avantajları dışında, daha ekonomik olmasını umduğumuz maskenin maliyetini boşu boşuna arttırmış olursunuz.

Nasıl Hazırlanır:

ev yapımı selülit peeling maskesi kahve zeytinyağıSelülit maskesinin yapım şekli de en az malzemeleri kadar kolay tabi ki.

Aktardan almış olduğunuz doğal deniz tuzunuzu bir kenara ayırmadan önce, eğer tuzların arasında büyük parçalar varsa öncelikli olarak bir havan yardımıyla o parçaları ezmelisiniz. Jel kıvamına getirmek istediğimiz maskemizde pürüzler olmaması önemli.

Bir başka kabın içine toz kahveyi –  ki genelde Türk kahvesi toz şeklinde bulunabilir – ve zeytinyağını da koyup, iki malzemeyi yavaş yavaş ama kahvenin her yeri yağ ile ıslanacak şekilde karıştırıyoruz.

Ardından yine toz haline getirilmiş deniz tuzumuza da 1-2 damla daha zeytinyağı damlatıp bu diğer iki malzemeyi de ayrı bir yerde kardıktan sonra, zeytinyağlı tuzumuz ile zeytinyağlı kahvemizi son olarak birbirine ekliyor ve pürüzsüz, kremsi bir kıvam alana kadar iyice karıştırıyoruz.

Malzemeleri kullanacağınız miktarlar, vücudunuzdaki selülitli bölgelerin miktarı, boyutu ve dolayısıyla elde etmek istediğiniz maske miktarı ile doğru orantılı olduğundan, sizlere ölçü vermiyor, kıvamı için de malzemeleri yavaş yavaş katarak göz kararı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ev Yapımı Deniz Tuzu Selülit Peelingi Uygulama Şekli:

Hazırlayacağınız maskenin içindeki faydalı maddelerin deri altınıza maksimum derecede ulaşabilmesi için gözeneklerinizin uygulama öncesinde açık olması gerekmektedir. Basit bir duş alarak yapabileceğiniz gibi, tercihen piyasada ve bilhassa da eczanelerde uygun fiyatlara satılan gözenek açıcı duş jelleri tarzı ürünlerden birini kullanarak, selülitli bölgelerinizi iyice yıkayıp kurulamalısınız.

Daha sonra hazırlamış olduğunuz maskeden, uygulanacak bölgeye biraz bolca olmak kaydıyla sürdükten sonra, deniz tuzlarının iyice deri altına işlediğinden emin olduktan sonra, kendinize zarar vermeyecek kadar ama birazcık da sert olmak kaydıyla masaj yaparak kreminizi iyice yedirmeniz gerekir.

Sıcaklık, bu tip maddelerin deri altına işleme hızını ve etkilerini bariz bir şekilde arttırdığından, uygulama sonrası ortalama 15 dk beklemek üzere, uyguladığınız bölgeyi streç film v.s. bir ürünle sarıp ısıyı kaybetmemesini sağlayabilir ya da eğer elinizde yoksa, saç kurutma makinesini her tarafına eşit miktarda 10 dk kadar tutabilirsiniz.

Ne Sıklıkla Uygulamalı:

İdeal olarak haftada en az 3 kere uygulanması tavsiye edilmektedir ancak imkanı ya da vakti olmayanlar en azından haftada 1 kez uygulayacak olursa, deniz tuzu ile zeytinyağının mucizelerinden elbette ki nasiplerini alacaklardır.

Ne Zaman Etki Eder:

Selülitlerinizin miktarına ve tedaviye yardımcı diyetinizin durumuna bağlı olarak etki etmeye başlaması ilk bir kaç gün sonrasından, 1 ay kadar sonrasına dek uzayabilir. Ancak doğru ve düzenli uygulama sonucunda, eninde sonunda gözle görülür bir fark elde edeceğiniz garanti.

Selülit Peelingi Ne Kadar Faydalı:

Piyasadan alacağınız binlerce liralara satılan bir ürün ya da ev yapımı doğal bir selülit maskesini kullanıyor olmanız farketmeksizin, deniz tuzu ve zeytinyağlı bu üründen sağlayacağınız fayda, selülit tedavisi sırasında dikkat edilmesi gereken diğer hususlara ne kadar dikkat ettiğinizle doğrudan orantılıdır.

Hiç bir anti-selülit ürünü, aşırı beslenme yanlışları yaparak haddinden fazla kola, çikolata, kahve gibi ürünler tüketen bir kadının bacaklarındaki selülitlere yalnız başına çare olamaz. Bu ürün son derece etkili olmakla birlikte, selülitlerinizden tamamen kurtulmak istiyorsanız, deniz tuzu maskesini düzenli kullanmakla birlikte mutlaka diyetinize dikkat etmeli, zararlı yiyecek ve içeceklerden tamamen uzak duramıyor da olsanız, en azından en aza indirmelisiniz. Aynı zamanda egzersiz yapmak da selülitlerin tedavisinde oldukça faydalı olmakla birlikte, aynen selülit peelinginin yalnız başına işe yaramadığı gibi, spor da tek başına işe yaramayacaktır.

Deniz tuzlu selülit peeling maskesi, doğru beslenme alışkanlıkları ve düzenli egzersiz, birinden biri olmasa, parçaların eksik kalacağı bir puzzle misali, selülitlerinizden sonsuza dek kurtulmanızı sağlayacak sorunun eksiksiz cevabıdır.

Örneklendirecek olursak; deniz tatiline çıktığınız zamanlarda, tatilin ilk bir kaç gününden sonra, selülitlerinizde azalma olduğunu hiç farkettiniz mi? Evet kesinlikle diye yanıtladığınızı duyar gibiyim.

Peki aynı şey, yaşadığınız şehirdeki spor salonunun havuzuna düzenli gittiğinizde oluyor mu? Dikkatinizi çekmedi değil mi? Ya da selülitlerime neden iyi gelmiyor ki diye düşündünüz büyük ihtimalle.

Bu sorunun da cevabı tam da şu anda düşündüğünüz ve yukarıda açıkladığımız şeyden ibaret. Denize girdiğinizde cildinize deniz suyu nüfuz ederken diğer yandan yüzme sayesinde egzersiz yapmış olduğunuz için, bir de ek olarak yaz tatillerindeki sıcak ve güneş sebebiyle bolca su da içtiğinizi varsayacak olursak, selülitlerinizin neredeyse tamamen geçmiş olması çok normal değil mi sizce de?

Üstelik selülitlerden arınırken, bacaklarınızın genel olarak inceldiğini de göreceksiniz. Kalın bacaklı olmaktan şikayetçiyseniz, bacak inceltme yazımıza da bir göz atın deriz.

Deniz tuzu ile selülit maskesi yapımı, tarifler ve selülitlerden kurtulmak için önerilerde bulunduğumuz yazımızın sonuna gelirken, uyguladığınız farklı ve etkili yöntemler var ise yorumlarla bizlerle paylaşmanızdan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ