Kategoriler

Sivilce Tedavisinde Aknetrent, Sivilce Söndüren İlaç İsmi Aknetrent.

Sivilce Tedavisinde Aknetrent, Sivilce Söndüren İlaç İsmi Aknetrent.

Sivilce Söndüren, sivilce yok eden, sivilce tedavisinde kullanılan ilaç isimlerini başında Aknetrent gelir.

Yoğun ve iltihaplı sivilce tedavisinde kullanılan, her boyutta veya her sorunda karşınıza çıkacak problemlerin çözülmesi için en iyi imkanları tanıyan Aknetrent, sivilce tedavisinde oldukça başarılı bir fırsata erişme konusunda yanınızda olacaktır.

İnsanların genel olarak şikayetçi olduğu cilt problemlerinin başında gelen, ergenlik döneminde en yoğun halini alarak; genelde kalıcı izlerin de bu dönemde karşımıza çıktığı sivilce tedavisinde en etkili çözümlerden birisi, Aknetrent ilacıdır.

Aknetrent Nedir? Ne İşe Yarar?

Her türlü sivilce oluşumunu, oluşan sivilcelerin erken bir zamanda geçmesini ve sivilcelerden kalan izlerin yok edilmesi konusunda kullanabileceğiniz ilaç, etkili bir sivilce kontrol olarak kullanılmaktadır. Aknetrent 10 mg, Aknetrent 20 mg ve Aknetrent 30 mg olarak farklı miligramlarda üretilen, 30 adet kapsül olarak satışa sunulan Aknetrent, yumuşak jelatin kapsül şeklinde üretilmekte ve bu şekilde kullanılmaktadır. Ağız yoluyla alınarak, sivilce oluşumunu direkt olarak sonlandırmayı amaçlayan yapısıyla beraber, problemsiz olarak kullanım sağlamanıza olanak sunacaktır.

Sivilce tedavisinde oldukça sık başvurulan ve herkes tarafından tercih edilmesinin yanı sıra; doktorlar tarafından da çoğu zaman reçete edilen Aknetrent, yumuşak jelatin kapsül şeklinde ve 30 adet olarak kutularda satılmaktadır. Aknetrent etken madde olarak “izotretinoin” içeren ilaç, sivilce tedavisinde en hızlı ve kesin çözüm veren ilaçlardan biri olma özelliği tanımaktadır. Ergenlik döneminde, yağlanma sonucunda ortaya çıkan ve kalıcı olan sivilcelerin, iltihaplı ve iltihapsız her türlü aknenin yok edilmesi, tekrarlamaması ve çıkmaması için kullanılan, aynı zamanda sivilce izlerinin giderilmesi aşamasında da oldukça fazla tercih edilen bu ilaç, diğer cilt problemlerinde de başvurulan bir ilaçtır.

Kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza başvurmanız gereken ve vücudunuzun tepkimelerine göre cevap verecek olan bu ilaçla beraber, sorunsuz bir kullanım sağlamanız da mümkün olacaktır.

 

aknetrent

 

Sivilce Söndüren Aknetrent Faydaları Nelerdir?

Genel itibariyle insanların her zaman canını sıkmayı başaran cilt problemlerinden olan sivilceler üzerindeki etkisiyle bilinen Aknetrent, fayda konusunda da yine aynı sorunları çözecek etkilere sahiptir. Düzenli kullanım sonucunda sivilce oluşumunu durduracağı gibi, mevcutta iz bırakmaya meyilli olan büyük sivilceler de dahil olmak üzere; her türlü sorunun ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Temel olarak;

– Sivilce oluşumunu engeller,

– Yağlı ciltlerde oluşan sivilceleri yok eder,

– İz bırakma riski olan sivilcelerin iz bırakmadan yok olmasını sağlar,

– Kalıcı sivilce izlerini yok edecek etkiye sahiptir,

– Birçok cilt probleminin çözümünde de aktif olarak kullanılmaktadır.

Sivilce Söndüren Aknetrent Nasıl Kullanılır?

Aknetrent kullanım sağlayacak kişiler, doktor gözetiminde ve tavsiyesinde kullanması büyük önem taşır. Aknetrent ilacının yan etkileriyle karşılaşmamak ve olumsuz sonuç almamak için, doktorunuzun sizlere vereceği dozlarda ve sayılarda kullanmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra; günlük 2 kere kullanmanızın en iyi sonuçları vereceğini de bilmeniz gerekir. Direkt olarak ağızdan alınarak, belirli miktarda su ile yutmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Sivilce Söndüren Aknetrent Yan Etkileri

Tesirli bir sivilce ilacı olan Aknetrent, belli başlı yan etkilere sahiptir. Bunlar;

– Yüzde, boğazda, ağız ve dudakta ani şişmeler,

– Yutkunmada ve nefes almada zorluk çekme,

– Karaciğer enzimlerini artırma,

– Ciltte görülen aşırı kuruluk,

– Aşırı hassasiyet ve kızarıklık,

– Deri morarması ve kan pıhtılaşması,

– Sersemlik hissi,

– Baş ağrısı, sırt ve eklem ağrısı,

– Saldırgan ve asabi durumlara bürünme gibi etkiler olabilir.

Bu gibi etkilerle karşılaştığınız zamanlarda ise; hekiminize başvurmanız gerekecektir.

 

aknetrent faydaları

 

Aknetrent İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sivilce Söndüren Aknetrent Zayıflatır mı ?

Aknetrentin kilo alma veya kilo verme üzerinde hiç bir etkisi bulunmamaktadır. Kilo alıp vermenizin farklı nedenleri olabileceğinden farklı nedenler üzerinde durmanız gerekmektedir.

Sivilce Söndüren Aknetrent Kısırlık Yapar Mı?

Aknetrentin kısırlık üzerine kanıtlanmış hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat bu ve buna benzer ilaçları hekiminize danışmadan kullanmanız asla önerilmez.

Sivilce Söndüren Aknetrent Kullananlar?

Aknetrenti kullanmaya başlayan kişiler öncelikle deride kızarıklık, aşırı dökülme ve soyulma yaşadıklarını fakat aknetrent tedavisi bitirenlerin ise ciltlerinde aşırı bir rahatlama ve ciltlerinde oluşan her türlü sivilce, siyah nokta ve aknelerden kurtulduklarını dile getirmektedirler.

Sivilce Söndüren Aknetrent Sivilce İzleri İçin mi Kullanılır?

Akrent sivilce izleri için kullanan kişilerde yüksek oran düzelme sağlayan ve ciltteki izleri ortadan kaldırmaya yarayan bir ilaçtır.

Sivilce Söndüren Aknetrent Fiyatı Nedir?

30 adet tablet şeklinde satılan Aknetrent fiyatı; 25.86 TL’dir. Reçete ile de alınmaktadır.

Sivilce Söndüren Aknetrent 20 mg Muadili (Eş değerleri) Nelerdir?

 • ACNEGEN 10 mg
 • ACNEGEN 20 mg
 • AKNETRENT 10 mg
 • ROACCUTANE 10 mg
 • ROACCUTANE 20 mg
 • ZORETANIN 10 mg
 • ZORETANIN 20 mg

Sivilce Söndüren Aknetrent Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Sivilcelerin ve sivilce izleri yok etmeyi amaçlayan Akrent, tedavi süreci kişiden kişiye değişiklik gösterse de genellikle tedavi süreci biraz uzun sürebilmektedir. Fakat 8 haftaya kadar etkisini göstermektedir.

Sivilce Söndüren Aknetrent Doz Hesaplama

Aknetrent doz hesaplama yapılırken öncelikle kilonuzu tam olarak bilmeniz gerekmektedir. Kg başına düşen günlük doz miktarı 0.5 mg dır. Örnek vermek gerekirse; 70 kg olan bir kişinin ilk etapta günlük kullanacağı doz 35 mg dır. Fakat yan etkileri yoğun olan Aknetrenti doktorunuza danışmadan, asla kullanmayınız.

Aknetrent İle Birlikte Kullanılmaması Gereken İlaçlar

Akrenti kullanırken,  özellikle A vitamini takviyesi almamanız gerekmektedir. Tetrasiklin (antibiyotik çeşidi) gibi ilaçları kullanmayınız. Akne için herhangi bir cilt tedavisi de görmemeniz gerekmektedir. Fakat nemlendirici veya yumuşatıcı kremler kullanabilirsiniz.

 

aktrent cilt tedavisi

 

Sivilce Söndüren Aknetrent Kullanıcı Yorumları

Aknetrent kullananlar memnun mu ? gibi sorular ile çok sık karşılaştığımız ve bu gibi sorularınıza yanıt olabilmesi için bu ilacı kullananların yorumlarını form ve sözlük sitelerinden sizler için araştırıp ve aşağıda derledik;

-Tedavinin 5. ayındayım ve sonuçlardan memnunum. Bir iki tane sivilce lekem hala dursa da tüm sivilcelerim ve küçük izlerim geçmiş vaziyette şu an. siyah noktalar deseniz eser kalmadı tertemiz maşallah. Benim çok sorunlu bir cildim olmadığı için bu ay 40 alıyorum. Geçen ay 30 almıştım, ondan öncekilerde ise 20. Doktorunuz önermiyorsa kullanmayın ama kullanalım diyorsa dediklerine harfiyen uyarak kullanın bence

-Yaz boyunca özellikle çene kısmımda içi iltihap dolu sivilcelerim oldu. Yaz sonu gittiğim doktor bana aknetrent ve isotrexin beraber verdi. Aknetrent’te 4. kutumu kullanıyorum ve doktor devam etmemi söyledi. Şu ana kadar ki sonuçlardan oldukça memnunum. Hem regl dönemleri dahil olmak üzere sivilce çıkartmıyorum hem de özellikle burnumun üzerinde oldukça yoğun olan siyah noktalarım tamamen yok oldu.

-Roaccutane türevi ilaçtır. Çoğunlukla aynı görevi gördüğü iddia edildiği için ve fiyatı roaccutane’dan daha düşük olduğu için tercih edilendir. Dermatoloji alanındaki ilaçları tüketip duayen olmuş biri olarak roaccutane’dan çok ta bir  farkı olmadığını söyleyebilirim.

-En büyük yan etkilerinde biri dudak kuruluğudur. Dudaklarınız resmen kurumuş ve çatlamış toprağa dönüyor.

-Siyah noktaları geçirmesi konusunda garanti verebileceğim bir ilaçtır.

-Geceleri daha düşük dozda alınması gerekiyor. Çünkü bu ilaç zaten karaciğeri çok yoran bir ilaçtır. Gece de organların çalışması yavaşladığı için yüksek dozda alımı karaciğer ile ilgili bazı sıkıntılar yaşamaya sebep olabiliyor.

-Tedavi sürecinde doktorum tonik kullanmamı kesinlikle yasaklamıştı. Tedavi sonrasında sorduğumda da kullanmasan daha iyi olur demişti.

İlgili makaleler;

Akne Vulgaris Nedir? Neden Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Doğal Akne Tedavisi İçin Bitkisel Kürler

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. muhammet özdemir dedi ki:

  merhabalar ilacın 39 ünü günündeyim ve gözümün arkasında şiddetli bir ağrı var sebebi nedir ilacı bırakmalıyım?

 2. Esma dedi ki:

  merhaba ikinci ayımdayım ama sivilcelerimi sıkıyorum nasıl bir eykisi olur

BİR YORUM YAZ