Kategoriler

Bekunis Ne İşe Yarar? Bekunis Nasıl Kullanılır?

Bekunis Ne İşe Yarar? Bekunis Nasıl Kullanılır?

Bekunis ilacı bağırsaklar da tıkanma yani, kabızlık problemi için kullanılmaktadır. Günümüzde bu ilaç sadece kabızlık sorunu için değil ; zayıflama amacıyla da kullanılmaya başlandı.

Herkesin vücudunda istemediği kilolar var . Gerek beslenme düzeni , gerek metabolizma hızından dolayı herkes bir şekilde fazla kilolarından kurtulmak istiyor.

Bekunis İlacı  Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar ?

Bu her şey den önce bir ilaçtır. 30 draje içeren ambalajda satılmaktadır. Düzensiz ve bilinçsiz kullanım sonucu bağırsaklarınızın var olan sağlığını da yok etmiş olabilirsiniz. Metabolizmanızı tehlikeye atmış olursunuz. İlacı zayıflama amacıyla ve bilgisizce tüketmek sakıncalı olabilir.  Bu yüzden nasıl kullanılır , ne işe yarar yazımız da detaylıca yer vereceğiz.

Zayıflama yazı kategorimiz de en çok tıklanan ve okunan yazılarımızı sizlerle aşağıda paylaşıyoruz. Başlıklara tıklayarak kolayca makalelerimize ulaşa bilirsiniz.

Bekunis Nedir ?

Bu ilaç bağırsak mukozasına doğrudan tesir etmektedir. Bu sayede bağırsak hareketlerini ve içeriğinin geçiş süratini çoğaldırmaktadır. Bu tesirler ile beraber dışkının yumuşaktılması ve basitlikle atılması sağlanmaktadır. İlacı sizde kullandıysanız ve ya sorularınız var ise yorum yapmaktan lütfen çekinmeyin.

Bekunis Ne İçin Kullanılır ?

Kabızlık ; bağırsak hareketlerinizin az ve ya zor olduğu veya olması gerekenden daha az gerçekleştiği anlamına gelir. Evde yapılan uygulamalar veya günlük hayatta yapılan bazı farklılıklar genellikle bu meseleyi çözmeye destekçi olabilir. Fakat bazen tıbbi takviye almak gerekebilir ve doktorun yazdığı ilaçları kullanmak gerekebilir.

Bekunis ilacı tam da bu işi yarıyor. Kabızlığın kısa sürelide olsa tedavisinde kullanılmaktadır. Zayıflamak için kullananlar lütfen önce doktora danışsın aksi takdirde ön göremeyeceğiniz yan etkiler ve vücutta tepkimeler yaşana bilir.

Bekunis Nasıl Kullanılır ?

Bu ilacı bir haftadan daha uzun süre kullanmamanız gerekir. Yetişkinler için gece yatmadan önce, bir miktar su ile bir tablet alınır.  İlaç bir hafta içerisinde tesir etmez ise acilen ilaç kullanımını bırakmanız ve doktorunuz ile görüşmeniz gerekir .

Hamileler veya şüphesi olanlar kullanmamalıdır. Emziren anneler kullanmadan önce hekime danışmalıdır. 12 yaşından küçük çocukların kullanmaması gerekir.

 

Bekunis Ne İşe Yarar ? , Bekunis Nasıl Kullanılır ?

Bekunis Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilacın da yan etkileri seyrek de olsa görülebilmektedir. Aşağıdaki yan etkileri yaşaya bilirsiniz. Böyle bir durum gerçekleşirse dilerseniz doktorunuza danışın .

Yan etkileri 

  1. Seyrek olarak görülen bazı yan etkileri olabilir bunlar;
  2. Başdönmesi
  3. Gaz şikayeti
  4. İshal
  5. Karın ağrısı

Bekunis İlaç Ne İşe Yarar ?

Bu ilacın kabızlık sorununu yok etmek için müshil etkisi vardır. Peki bu müshil etkisi ne kadar sürer ? sorusunun cevabını anlattık. Etki mekanizması, kolonik geçişi (gıdanın kolondan geçmesi için gereken süre) hızlandırmaya ve sıvının dışkıdan emilme olasılığını azaltmaya yardımcı olan kolonik motiliteyi uyarmayı içerir. Buna ek olarak, kolondan sıvı salgılanmasını teşvik etmeye yardımcı olur, böylece müshil etkisine yol açar. Müshil etkileri ilk birkaç günden sonra ortadan kalkacaktır ve tuvalet düzenliliği sağlıklı bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Bekunis Zayıflatır Mı ?

İnsanlar ishal olduğunda vücudu fazlasıyla su ve tuz kaybeder . Bu yüzden biraz daha bitkin düşer. Kolay yoldan ilaç ile zayıflamak isteyenler bu ilacı tüketmeyi tercih ediyor. Bu konuda bir kaç önemli  noktaya değinmek istiyoruz. ” Bekunis ilacı, kabızlığı bağırsakları çalıştırarak gidermektedir. Bağırsakların çalışması aynı zamanda sindirimin de hızlanması demektir ve böylece yağ yakılarak fazla kilolardan da kurtulmuş olunur. Ancak Bekunis ile zayıflama göründüğü gibi basit değildir. Bekunis kabızlığı giderdiği gibi fazla tüketimi ile ishale de yol açabilmektedir. İshal durumunda vücutta tuz ve su kaybı yaşanır. Bu da vücudun susuz kalmasına ve yağ yakma konusunda eskisi kadar başarılı olamamasına sebep olur. İlaç ile zayıflama doğrudur ancak gerektiği kadar kullanılırsa bu durum geçerlidir. Aksi halde faydadan çok zararı dokunacağını bilmekte fayda var. ”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ