Kategoriler

Türkiye’nin Gelmiş Geçmiş En Güzel Kadınları

Türkiye’nin Gelmiş Geçmiş En Güzel Kadınları
  • Güzellik
  • 21/05/2018 11:55 | Son Güncellenme: 02/03/2023 16:45
  • 0
  • 2.535

Bu kadın Türkiye’nin en güzeli olabilir mi? Bence olabilir. Ya sizce?

türkiyenin en güzel kadınları

Güzellik göreceli bir kavram elbette ki. Estetik anlayışı kişiden kişiye farklılık gösteren bir olgu olmakla birlikte, dönemden döneme değişen moda,makyaj ve stil kavramlarının da etkisiyle güzel kadın tanımı da ortalama olarak 10 yılda bir farklılık gösteriyor. Türkiye’nin en güzel kadınları söz konusu olduğunda ise, yıllık olarak düzenlenen güzellik yarışmaları ya da dönemin popüler dizilerindeki kadın oyuncuların ün kazanma ivmesi de göz önünde bulundurulduğunda, ülkenin en çok beğenilen kadını yıldan yıla bile farklılık gösterebiliyor.

Her yıl Türkiye’nin en güzel kadınları temalı yeni listeler hazırlanıyor, moda ve magazin dergileri tarafından çeşitli anketler yapılıyor ve güzellik konusunda otorite sayılabilecek kişiler tarafından ülkenin en güzel kadınları seçiliyor ve bu yıl güzel kabul edilen bir kadının popüleritesi düşüp, ünü sönüp gittikten sonra unutuluyor ve yerini bir başkası alıyor. Ya da sadece popülaritesi sebebiyle, oyunculuğunun verdiği karizma ile takipçilerine güzel görünen bir isim, bir başkası için güzel kabul edilmeyebiliyor.

Ancak bir de bir grup kadın var ki, Türkiye tarihine sadece adını değil, yüz hatlarını da altın harflerle kazıtmış, güzelliği pek de göreceli olmayan, hemen herkes tarafından beğenilmiş, beğenilmese bile yurdun en güzel kadınlarından biri olduğu inkar edilememiş olanlardan.. gelin hep birlikte onlara bakalım!

Türkiye’nin Unutulmaz Güzellikteki 5 Kadını

Aceminden Persine, Kürdünden Çerkezine, göçmeninden yerlisine, İzmirlisinden Anadolulusuna onlarca farklı ırka mensup kadını büyüten güzel memleketimden on binlerce ve dahi yüz binlerce güzel kadın gelmiş de geçmiş elbette! Ama kitleler tarafından tanınanlar elbette akılda kalanlar olmuş.. Bakalım bu tarihe adını yazdıracak güzellikteki Türk kadınları kimlermiş?

  •  Bubikoğlu’nun Güzelliği Dillere Destan

Bu ismi beğenmeyen, “yok yahu pek de güzel değilmiş bence” diyenini ben duymadım şahsen.. Kimden mi bahsediyorum? Tabi ki Gülşen Bubikoğlu.

1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş olan bu olağanüstü kadın, sinema oyuncusu olarak adını duyurmadan öncesinde bir dönem mankenlik de yapmış isimlerden bir tanesi. Her ne kadar günümüz modellerinin vücut ölçülerine uyumsuz derecede balık etli ve ortalama boya sahip bir kadın olsa da, şahane yüz güzelliği, Bubikoğlu’nu Türkiye’deki gelmiş geçmiş en güzel, en çekici kadınlar listesinin tepesine oturmaya hak kazandırıyor.

gülşen bubikoğlunun gençlikteki güzelliği

 

  • Su Damlası Gibi Bir Güzellik; Evcen

Geçmiş yılların en sevilen dizilerinden bir tanesi olan Yaprak Dökümü adlı seride, uzun yıllar boyunca Necla karakterini canlandırarak Türkiye’de sahip olduğu üne kavuşmuş, oyunculuk performansını her ne kadar bu dizide olduğu kadar iyi sergilemeye devam edememiş olsa da, güzel yüzü sayesinde hem reklam şirketlerinin aranan yüzü olmaya devam etmiş hem de aşklarıyla gündeme gelmeye devam etmiş bir oyuncu Fahriye Evcen.

Kusursuz sayılabilecek yüz hatları ve derin, hüzünlü ama bir o kadar anlamlı bakışları ile Türkiye’deki gelmiş geçmiş en güzel yüzlerden birine sahip olduğu kesin olan bir isim

fahriye evcen güzelliği

  • Tablomsu Bir Güzellik Örneği; Şoray

Latin mi desek yoksa Pers mi? Meksikalı güzel kadınların havasından tutun, bir İran güzelliğine kadar pek çok özelliği yüz hatlarında, teninin renginde, bakışlarında, kaşlarında ve kirpiklerinde kendisi hissettiren, Yeşilçam’ın en ünlü isimlerinden olması sebebiyle, oyunculuğuyla ve sayısız filmiyle kendinden söz ettirdiğinden daha çok, dillere destan güzelliğiyle ismi dudaklarından hiç düşmeyen bir diğer isim de tabi ki Türkan Şoray.

Günümüzde oldukça yaşlanmış ve büyük bir fiziksel çöküntü içinde olsa da gençlik yıllarında Türkiye’nin değil en güzel kadınlarından biri, belki de en güzel kadını olduğunu söylememiz de bir sakınca olmaz sanki!

  • Ay gibi Yüzüyle Bir Güzellik Abidesi Şener

Diğer isimler gibi, onlarca diziye ya da filme oyuncu olmamış olsa da, kusursuz güzelliği, hüzünlü bakışları ve ciddiyeti, ağırlığı ve yeteneği ile öne çıkmayı başarmış, yeni nesilde pek fazla tanınmasa da zamanında pek çok erkeği kendine aşık etmiş ve pek çok kadına da ilham vermiş bir isim olan Aydan Şener de dönemin en güzel kadınlarından olması yanı sıra, tarihe adını yazdırmış  ülkenin en güzel kadınlarından biri olmaya da hak kazanıyor.

Zerafetin Vücut Buluşu Büyüküstün

Yüzünün altın orana sahip olduğu mitini bir kenara bırakacak olsak da, göz var izan var mantığıyla baktığımızda duru ve kusursuz yüz hatlarına sahip olduğunu gördüğümüz güzeller güzeli Tuba Büyüküstün, pek çok kişi tarafından seksi bulunmasa da güzel olduğu inkar edilemez, su götürmez bir gerçeklik.

Bir gr makyaj dahi yapmadan seyirci karşısına kendine büyük bir özgüvenle çıkabilen Büyüküstün, yeni nesil sayılabilecek olsa da, uzun yıllar boyunca unutulmayacak ve memleketteki en güzel Türk kadınlarından biri sayılacak bir isim

tuba büyüküstünün duru ve saf güzelliği

 

 

Anketlere Göre Türkiye’nin En Güzellerinden Kabul Edilen Diğer Kadınlar

Öne çıkan 5 isme ek olarak, ülkede dönem dönem magazin dergileri tarafından yapılan anketlere göre aşağıda görsellerini bulabileceğiniz kadınların hepsi, pek çok kişi tarafından oylanarak Türkiye’nin en güzel kadınlarından seçilmiş.. Bazıları bize göre de çok güzel iken, bir kısmı vasat kalıyor bile diyebiliriz ama bu konudaki otorite biz değiliz. Kararı size bırakıyoruz 🙂

 

Size göre Türkiye’nin en güzel kadınları kimler yorum yollayın! Neden en çok onu beğendiğinizi ve nesini en çok güzel bulduğunuzu da belirtebilirsiniz 🙂

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ