Kategoriler

Üzüm Sirkesi Biti Öldürür mü?

Üzüm Sirkesi Biti Öldürür mü?

Üzüm sirkesi  biti öldürür mü sorusunun net bir cevabı yok . Bitler, saç derisindeki kanı emerek beslenen ve hayatta kalan parazitlerdir.  Saç derisine sıkı sıkı tutunmuş olan bitlerin ayıklanabilmesi için güçsüz bırakılmaları ve tutundukları yerden ayrılmaları sağlanmalıdır. Saç taranma suretiyle bölgeden uzaklaştırılabilmeleri mümkündür.

Üzüm Sirkesi Gerçekten Bitleri Öldürür mü?

Okulların başlamasıyla birlikte yeniden baş gösteren bit problemi, havaların soğumasıyla birlikte oldukça yükselişte. Çocuklarının başını bitlerden arındırmak isteyen ebeveynlerin tercihi de çoğu kez üzüm sirkesi gibi doğal ürünlerle bitleri öldürmekten yana oluyor. Peki bu gerçekten mümkün mü? Üzüm sirkesi biti öldürür mü?

” Üzüm Sirkesi Cilt ve Saç Bakım Tüm Bilgiler ” makalemize tıklayarak üzüm sirkesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Üzüm Sirkesinin Bitleri Öldürmek Üzerinde Nasıl Bir Etkisi Olabilir?

Üzüm sirkesinin asit ihtiva etmesi sebebiyle, bit gibi küçük bir canlıya zarar vereceği ve parazitleri güçsüzleştireceği kesindir. Dolayısıyla kafanızdaki bitleri üzüm sirkesi ile tamamen öldüremeseniz de, bit sorununuz ciddi boyutta değilse, derinize yapışmalarını engelleyebilir ve basit bir banyo sonrası, sıkı tarakla tarayarak canlı bitlerin saçınızdan dökülmesini sağlayabilirsiniz?

 

Üzüm Sirkesi Biti Öldürür Mü?

Üzüm Sirkesi Biti Öldürür Mü?

Bitlerimden Arınmak İçin Üzüm Sirkesini Bitli Saçlarıma Ne Şekilde Uygulamalıyım?

Üzüm sirkesi maskesini saçınıza uygulamadan önce, saçınızı kuru haldeyken bir saç fırçası ile tarayınız.

Ardından bol miktarda üzüm sirkesini saçınızın diplerine fazlasıyla nüfuz edecek miktarda kafanıza boca edin . Parmaklarınız yardımıyla sirkesi saç derinize yediriniz. Hafif bir bası da uygulayabilirsiniz. Sonrasında yarım saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı sıkı bir tarakla tarayınız.

Daha etkili sonuç almak için saçlarınıza uyguladığınız bit maskesini bir streç film ile sararak hava ile temasını kesebilirsiniz. Böylece üzüm sirkesinin içindeki asitin etki mekanizması artacak ve bitleri öldürecektir.

Üzüm Sirkesi Biti Öldürür Mü?

Üzüm Sirkesi Bit ve Bit Yumurtası Sirkeler üstünde Ne Derece Etkilidir?

Bitleri öldürmek için en etkili yöntem, eczanelerde satılan anti-bit ilaçları ve özel içerikli bit şampuanlarıdır. Bu şampuanları kullandığınızda, doğru kullanım ardından, bitleri henüz saçınızdayken öldürebilir ve ardından ölü parazitleri saçınızdan ayıklayabilirsiniz.

Anti-bitlerin pek çoğunun sirkeler üstünde yani bit yumurtaları üstünde doğrudan etkisi yoktur. Dolayısıyla bu kimyalar sayesinde öldürerek arındığınız bitlerin ardından sirke kalıntıları kalabilir ve yeniden bir oluşumuna zemin hazırlayabilir.

 

Ancak saçınıza uygulayacağınız üzüm sirkesi maskesi yapmadan önce şunu yapın . Maske öncesinde bir anti-bit kimyasalı ile arındığınız canlı bitlerden arda kalan sirkelerden doğmuş olabilecek yeni ve küçük, cansız bitleri tamamen öldürebilirsiniz. Kısacası üzüm sirkesi bitleri öldürmese de, sirkeden henüz bite dönüşmekte olan parazitleri öldürerek, koruyucu tedavi olarak işe yarayabilir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ