Kategoriler

Ev Yapımı Pratik Eyeliner Tarifi, Eyeliner Sürme Teknikleri

Ev Yapımı Pratik Eyeliner Tarifi, Eyeliner Sürme Teknikleri

İşte evde rahatlıkla yapılabilecek olan ürünlerden bir tanesi de eyeliner yapımı. Hem de oldukça basit bir biçimde.

Makyaj yapmayan bir kadın yoktur dünya üzerinde. Makyaj aynı zamanda kişinin daha bakımlı görünmesine de olanak veren bir durumdur. Kimi zaman insanların kurtarıcısı haline bile gelebilmektedir.

İşin özünde makyaj son derece bilgi ve deneyim gerektiren bir konudur.

Rastgele alınacak olan makyaj malzemeleri ile yapılması kimi zaman pek bir işe yaramaz. Doğru seçilmeyen bir makyaj malzemesinin ise cilde ciddi zararları olabilir.

Evde Kendi Kendinize Eyeliner Yapma Yöntemleri ve Tarifleri

Günümüzde doğal olan ürünler tercih edildiği ve öyle de olması gerektiği için kimi zaman insanlar ede makyaj malzemelerini kendileri yapma kararı alıyorlar. Böylece paraben, parfm, alkol içermeyen, doğal ürünler elde ediyorlar.

 

Önce malzemelerini belirtmek gerekir ise 2 kapsül aktif edilen kömür ve yarım çay kaşığı aloe vera. Gördüğünüz gibi malzemeler oldukça az ve her yerde rahatlıkla bulunabilecek ürünler.

Malzemesi az olan bu eyelinerin yapımı da oldukça kolay. İlk adım olarak eyeliner yapmak için malzemelerin karıştırılacağı bir kase edinilir ve bu kasenin içinde alınan 2 adet kapsül kömür dökülür ve birbiri ile iyice karıştırılır. Hemen akabinde bu karışıma aloe vera yağı katılarak iyice malzemelerin birbirinin içine geçmesi sağlanır.

Homojen bir karışım elde edildikten sonra artık eyeliner hazırdır.

Herhangi bir makyaj fırçası ( olabildiğine küçük olanlarından ile uygulama göz çevresine rahatlıkla  artık yapılabilir.

Diğer makyaj malzemelerinin bekletildiği ortamda ağzı kapalı bir biçimde tamamen bitene dek kullanılabilir. Tamamen görüldüğü üzere doğal ve yapımı dakikalar alan bir eyeliner olarak aile bütçesine de zarar vermez. Oldukça da ucuza mal edilen bir üründür.

Dahası piyasada olan diğer ürünlerle olduğu gibi etkileyici bir görünüm elde etmek mümkündür.

Doğru Eyeliner Sürme Teknikleri

Mükemmel bir göz makyajı yapmak istiyorsanız eyeliner sürmeyi iyi biliyor olmalısınız.

Göz makyajında eyeliner olmazsa olmazlardandır.  Eğer eyeliner için fırça deneyiminiz yoksa kalemlerden yardım alabilirsiniz.

  • Eyeliner sürmeden önce mutlaka göz kapağınıza uygulayacağınız makyajı tamamlamalısınız. Mesela göz farınız sürülmüş olmalıdır. Eyelinerı sürerken dirseğinizi bir yere dayayarak daha kolay sürüş yaşayabilirsiniz.
  • Eyeliner sürmeye dıştan başlayın. Dıştan içe doğru kalından inceye bir kavis çizin. Eyelinerın bitiş noktasındaki çizgiyi kalınlaştırmayın. İçe doğru incelen çizgi gözlerinizi yukarı kaldırır.
  • Alt göz kapağınıza ince şekilde eyeliner ile aynı renkte göz kalemi çekin. Fakat gözleriniz küçükse burada dikkatli olmalısınız. Ya gözlerinizin içine beyaz kalem çekin ya da çekeceğiniz siyah kalemi göz içine değil dışına çekin.
  • Dikkat çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız jel ya da likit eyeliner’lar her zaman daha iyidir.

Eyeliner Sürme Yöntemleri

Klasik Eyeliner Sürme  Yöntemi: 

En çok tercih edilen sürüş yöntemidir. Eyeliner çizgisini göz kapağının bitiminden çok az uzatın. Fakat burada bitim noktasının kalın olmamasına dikkat edin.

Basit Eyeliner Sürme  Yöntemi:

Gözlerinize ilk olarak baz uygulayın. Daha sonra eyelinerı göz kapağın bitimine kadar çekin.

Dramatik Eyeliner Sürme Yöntemi:

Bu yöntemde klasik yöntemden farklı olarak eyelinerın bitiş noktası daha kalın ve kuyrukludur. Bunu elde etmenin kolay yolu da; önce göz kalemiyle göz kapağının bitiminden yukarı doğru küçük bir üçgen çizin, sonra da içini eyeliner fırçasıyla boyayın.

 

Kedi Gözü Yöntemi: 

Basit yöntemde eyeliner sürdükten sonra göz kapağının üzerine ikinci bir çizgi daha çekin ve uç noktasını yukarı doğru kaldırın.

Bu yazılara da bakın:

Ev Yapımı Göz Altı Torbası Gideren ve Göz Altı Morluk Geçiren Maske ve Kremler

Kaşa Sarımsak Sürmek

IPL ile Leke Tedavisi Mümkün mü?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ