Kategoriler

Uzun Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Kadın

Uzun Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Kadın

Uzun yüzlülere göre saç modelleri nasıl olmalıdır?  yazımızı sizler için derledik. Uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri, uzun yüzlü insanlara saç şekli nasıl olmalı?

Uzun yüze sahip olmak genellikle güzelliğinize güzellik katar. Her zaman daha zayıf ve ince görünmenizi sağlar.

Uzun yüzlü kadınların saçlarını şekillendirmesi , nasıl bir yapıya sahip olması gerektiğini sizlerle paylaşacağız.

Yüz hattınızın altın orana göre en ideal olan bir yüz tipi oluşturmaya çalışacak ve uzun yüzünüzü bir nebze de olsun kısaltacak bir model olmasıdır.

Uzun Bir Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Saç şekliniz ve tarzınız yüzünüzü daha kısa ve olduğundan daha uzun gösterebilir. Herkese göre bu detaylar farklılık göstermektedir. Hangi modelleri seçebileceğiniz konusunda yazımızı detaylı ve görselli bir şekilde sizlere sunuyoruz.

Size yardımcı olabilecek diğer yazılarımız ise ;

  1. Kısa Küt Saç Modelleri 2022 Trendleri
  2. Dağınık Topuz Saç Modelleri
  3. Ombre Saç Modelleri
  4. Ombre Saç Modelleri Kimlere En Çok Yakışır?

Uzun yüzlere yakışan uzun saç modelleri

Uzun yüze genellikle uzun saç yakışır gibi bir algı var . Bir çok kişide bu fikri destekliyor ve saçlarını o şekilde kullanıyor. Bu yüzden biz de ilk olarak uzun saç modelleri ile birlikte nasıl bir yol izleyebilirsiniz bu konuda ışık tutmak istedik.

 

1 – Uzun Yüz Şekline Göre Uzun Dalgalı Saçlar

Bu saç şeklinde saçlar ortadan ikiye ayrılarak dalgalı ve hafif hacimli bir biçimdedir. Saçlarınız alnınızdan aşağı süzüldüğü için alnınızı kapatarak yüzünüzü daha kısa görünmesini sağlamış olursunuz. Gevşek yapılmış salaş dalgaları sayesinde odak noktaları saçlara çevirmeyi başarıyor . Sadece yüzünüz değil eğer çeneniz de uzun bir yapıya sahip ise mutlaka çenenizin boyunu geçen daha uzun saçlar tercih edilmesi gerekir.

 

 Uzun Dalgalı Saçlar

Uzun Dalgalı Saçlar

 

2 – Uzun Yüz Şekline Göre Uzun Yüze Uzun Saç

Uzun yüz şekline sahipseniz ve uzun ,katlı saç severlerin en çok tercih ettiği modeldir. Katlı saçlar hem saçınızı hacimli ve iyi gösterir hem de dikkatinizi saçlarınıza çekmenizi sağlar. Saçlarınızın katını ortasından başlatarak verdirmeniz gerekir ki suratınızın orantılı dursun. Aşağıda paylaştığımız görseli örnek alabilirsiniz.

 

3 – Uzun Yüz Şekline Göre Uzun Yüze Dalgalı Kesim

Saçlarınız ince telli ve hacimsiz bir yapıya sahipse bu model tam size göredir. Bu kesim modeli sayesinde hem saçlarınız hacimli ve hareketli duracaktır.  Elmacık kemiklerinize yakın kesilen katlar sayesinde inanılmaz bir görüntüye sahip olabileceksiniz. Aşağıda ki görsel en iyi örneklerden biridir.

Uzun Yüze Dalgalı Kesim

Uzun Yüze Dalgalı Kesim

Uzun Yüzen Kısa Saç Modelleri

1 – Uzun Yüz Şekline Göre Kaküllü Bob Saç Kesimi

Son dönemlerde oldukça popüler olan bob kesim yine en çok tercih edilen model oluyor. Kahküllü saç kesimleri zaten uzun yüz şekline sahip kadınların en çok seçtiği modeldir.  Alnını tamamen kapatan şekildeki gibi bir kahkül ve sizi çok yormayacak bakımı kolay olan orta uzunluktaki saç kesiminin kombinasyonu da uzun yüzleri ideal boyuta getirmenin yollarından biridir.

Kahküllü Bob Saç Kesimi

2 –Uzun Yüz Şekline Asimetrik Kesim

Uzun saçlardan sıkıldıysanız saçlarınızı hacimli ve şekil vermeden doğal hali ile kullanmak isteyenlerin en çoktercih ettiği modeldir. Hollwood oyuncularının dahil çok tercih ettiği yaz aylarında patlayan bu asimetrik kesim en doğru tercih olacaktır.

 

Uzun Yüz Şekline Asimetrik Kesim

Uzun Yüz Şekline Asimetrik Kesim

 

3 – Uzun yüze kaküllü kısa saç

Kakülünüzü kesinlikle çok kısa kestirmeyin öyle bir boyutta kestirinki hem yandan kakül olarak kullanabilin. İstediğiniz zamanda uzun yüzünüz için alnınızı perdeleyen bir kahkül halinin alabilsin.

Yaz aylarında yandan kahkül modelini tercih etmenizi öneririz.  Uzun yüzlü kadınların geniş alın açıklıklarını kapatmak için bir araç olarak kullandığı kahküller aynı zamanda çok da yakışıyor. Doğallıktan yana iseniz ya da saçlarınız tek renk aynı tonlarda bir boyaya sahipse bu model tam size göre.

 

Uzun yüze kahküllü kısa saç

Uzun yüze kahküllü kısa saç

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ