Kaymak Maskesi | Süt Kaymağı Maske Tarifleri

Kaymak Maskesi | Süt Kaymağı Maske Tarifleri

Süt kaymağının cilde ne kadar yararlı olduğunu artık öğrendik. Süt kaymağı ile maske hazırlayabilir ve süt kaymağının mucizevi etkisinden yararlanabiliriz. Süt kaymağı maske tarifleri olarak makalemizde ünlülerin maske tariflerine de yer vereceğiz.

Ancak öncesinde sizin için bulduğumuz ve faydasına inandığımız süt kaymağı maskesi tarifi vermeye çalışalım. Cilt yapılarına uygun şekilde olacak şekilde süt kaymağı maskesi olarak siz değerli okurlarımız için şu kaymak maskesi tariflerini önerebiliriz;

Cildin canlı görünmesini sağlayıcı süt kaymağı maskesi

Pek çok kişinin isteği canlım ve pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır. Çeşitli nedenlerden dolayı cilt zaman içerisinde yıpranabilir ve eski canlılığını yitirebilir. Cildin canlılığını yitirmesine neden olabilecek pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler içinde sağlıksız ve yanlış beslenme alışkanlığı, sigara, alkol gibi zararlı madde alımı, kozmetik ürünlerinin aşırı tüketimi, güneş, rüzgar, kir gibi dış etmenler, aşırı yorgunluk ve stres gibi daha pek çok faktörü sayabiliriz. Tüm bu faktörler cildin erken yaşlanmasına ve çabuk yıpranmasına neden olabilir. Ancak üzülmeyin. Size vereceğimiz maske tarifi ile cildinizin eski canlı görünümüne yeniden kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Cildin canlı görünmesini sağlayacak süt kaymağı maskesi için gerekli olan malzemeler;

 • 1 tatlı kaşığı kadar taze süt kaymağı,
 • 1 tatlı kaşığı kadar süzme bal,

Yapılışı;

Balı ve kaymağımızı bir kaba alarak iyice karıştıralım Sonra hazırlamış olduğumuz karışımı temizlemiş olduğumuz cildimize sürelim. Yaklaşık 20 dakika kadar maskemizi cildimizde bekletelim. Maskemizi beklettikten sonra ılık su ile cildimizi güzelce yıkayalım. Düzenli bir şekilde maskemizi uyguladığımız takdirde cildimiz için istenilen sonucu alabiliriz. Cildimiz bu maske tarifi ile daha canlı ve pürüzsüz bir hale gelecektir.

Kuru ciltler için süt kaymağı maskesi

Kuru cilt yapısı olan kişiler için cildin daha nemli hale gelmesini sağlayacak maske tarifini sizlerle paylaşacağız. Süt kaymağı içerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde cildi içten içe besler ve ciltteki kuruluğu giderek cildin nemli bir hal almasını sağlar. Kuru ciltler için önerebileceğimiz süt kaymağı maskemiz için gerekli olan malzemeler,

 • 1 çorba kaşığı kadar taze süt kaymağı
 • Zeytinyağı

Maskemizin yapılışı; Malzemelerimizi bir kaba koyarak iyice karıştıralım. Hazırlamış olduğumuz karışımı 20 dakika kadar cildimiz üzerinde bekletelim. Bu süre zarfında maskemiz cildimize iyice nüfus edecek ve cildi beslemeye başlayacaktır. Bir süre beklettikten sonra ılık su ile cildimizi güzelce yıkayabiliriz.

Yumuşacık bir cilt için süt kaymağı maskesi

Süt kaymağının cilt için diğer bir faydası da cilt için yumuşatıcı etki sağlamasıdır. Süt kaymağının içerisinde bulunan yararlı vitamin ve mineraller cildin daha yumuşak bir hal almasında rol oynamaktadır. Cildinin yumuşacık bir görünüme sahip olmasını isteyen kişiler bu tarifi uygulayabilir. Yumuşak bir cilt için süt kaymağı maskemiz için gerekli olan malzemeler;

 • 2 çorba kaşığı kadar yulaf unu
 • 3 çorba kaşığı süt kaymağı

Maskemizin yapılışı; Yulaf ununu 2 su bardağı su ile güzelce pişirelim. Daha sonra süzme işlemi yapın. Ardından 3 çorba kaşığı kadar süt kaymağını karıştırın. Yaklaşık 20 dakika kadar cildimizde maskemizi bekletelim. Ilık su ile sonrasında maskemizi yıkayalım.

Ünlülerin Kaymak Maskesi Tarifleri

Bazı ünlü uzmanlarda kaymağın mucizevi etkisinden yola çıkarak maske tarifi hazırlamışlardır. İşte ünlülerin sizler için hazırlamış oldukları ünlülerin kaymak maskesi tarifleri

Şems Aslan cilt lekelerini giderici kaymak maskesi tarifi

Sivilce oluşumu gibi nedenlerden dolayı cilt üzerinde sivilce sonrasında izler ve lekeler oluşabilir. Bu iz ve lekeleri gidermek için Şems Aslan’ın leke giderici kaymak tarifini deneyebilirsiniz. Şems Aslan’ın leke giderici maske tarifi için gerekli olan malzeme listesi;

 • 1 tatlı kaşığı kadar kaymak
 • 1 tatlı kaşığı mayonez
 •  1 tatlı kaşığı kadar süzme yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı kadar buğday nişastası
 •  Çocuk pudrası

Maskemizin yapılışı; Bu maske tarifi ile hem cildinizin dokusu daha güçlü bir hale gelecek hem de cilt lekelerinizin çoğalması duracaktır. Bütün malzemelerimizi bir kaba alarak iyice karıştıralım. Cildimizi iyice temizledikten sonra hazırlamış olduğumuz karışımı fırça yardımıyla cildimize lekelerin en yoğun olduğu yerlere sürebiliriz. Maskemizi yarım saate yakın bir süre bekletelim. Sonrasında soğuk su ile cildimizi güzelce yıkayalım. Bu maskeyi göz altına uygulamaktan kaçının. Kaymak maskemiz kılcal damar sorunu olan, egzama, sedef hastalığı gibi şikayetleri olan, kızarıklık ve fazla miktarda sivilce sorunu olan kişiler için uygun değildir. Maskemiz buzdolabında 1 ay kadar saklayıp kullanabilirsiniz.

Suna Dumankaya Yüz Temizleyici Kaymak Maskesi

Güzellik uzmanlarından olan ünlü uzman Suna Dumankaya’da siz değerli okurlar için yüz temizleyici etkili kaymak maskesi tarifini sizler için paylaşmaktadır. Suna Dumankaya’nın sunumuyla yüz temizleyici kaymak maskesi için gerekli olan malzemeler;

 • Bir yumurta akı
 • 1 çorba kaşığı un
 • 1 çay kaşığı kaymak

Maskemizin yapılışı; Tüm malzemelerimizi bir kaba alıp iyice karıştıralım. İyice krem haline getirmiş olduğumuz karışımı cildimize düzgünce sürelim. Yaklaşık 20 dakika kadar cildimizde maskemiz bekletelim. Ilık su ile sonra soğuk su ile yüzümüzü yıkayalım. Bu maske tarifi ile cildimiz bir taraftan tertemiz bir görünüme kavuşacak bir taraftan da cildimiz güzel bir şekilde nemlenecektir.

Şems Aslan Kaymak Maskesi

Malzemeler:

-Buğday Nişastası 1 tatlı kaşığı

-1 adet limon, bir miktar tuz

-Kaymak, yine 1 tatlı kaşığı

Hazırlanışı:

Bu maskeyi uygulayabilmek için öncelikle bir adet limonu kesip iyice tuza buladıktan sonra cildinize sürün ve yaklaşık 5-6 dakika kadar bekleyin ardından cildinizi durulayın. Ardından kaymak ile nişastayı bir kap içerisinde iyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. 15-20 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu karışımı buzdolabında 1 ay kadar muhafaza edebilirsiniz.

Muz Kaymak Maskesi

Malzemeler:

-Muz, 1 adet

-Kaymak, 1 tatlı kaşığı kadar

Hazırlanışı:

Verilen iki malzemeyi bir kap içerisinde iyice karıştırdıktan sonra katı kıvama gelmesini sağlayın. Ardından temizlenmiş cilde uygulayıp 15-20 dakika  kadar bekletin. Daha sonrasında cildinize durulama yapabilirsiniz.

 

kaymak maskesi muz ile

 

Elmalı Kaymak ile Kırışıklıklarınız dan Kurtulun

Malzemeler

-3,4 kaşık kadar kaymak

-Orta boy elma 1 adet

Hazırlanışı

Orta boy elmanızı soyun ardından 3-4 kaşık kaymak ile birlikte miksere koyun ve iyice püre haline getirin. Ardından temizlenmiş cildinize bu karışımı iyice sürün ve bir bez ile yüzünüzü kapayın. 15-20 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi durulayın

Kaymak Maskesi Faydaları

Severek yediğimiz tadına doyum olmaz lezzetlerden birisi de kaymaktır. Kaymak hem lezzetiyle hem de sağladığı faydalarla güzel nimetlerden birisidir. Özellikle kahvaltılarda sık tüketilen kaymağın hem vücuda hem cilde pek çok faydaları bulunmaktadır. Makalemizde cilt için kaymak maskesi tariflerine yer vereceğiz ancak öncesinde kaymağın ne gibi faydaları bulunmakta sizlere kaymağın yararları hakkında bilgiler vermeye çalışalım.

kaymak maskesinin faydası

Süt kaymağı özellikle cilde inanılmaz yararlar sağlamaktadır. Cildi yumuşatıcı ve nemlendirici etki sağlayan kaymak oldukça sağlıklı bir şifa deposudur. İçerinde sağlığa yararlı pek çok vitamin bulunmaktadır. Süt kaymağı her cilt tipine fayda sağlayabilecek özelliklere sahiptir. Doğru kullanım sonucunda bütün cilt tipleri için pek çok yararları bulunmaktadır. Özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişiler için cildin erkenden kırışmasının önüne geçmektedir.

 • Kuru ciltler için nemlendirici etki sağlamaktadır. Bu bakımdan kuru cilt yapısına sahip kişiler süt kaymağını bolca kullanabilirler. Düzenli bir şekilde süt kaymağı kullanıldığı takdirde kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin cildi içten besleyerek nemlenmekte ve kuruluk özelliği ortadan kalkmaktadır.
 • Süt kaymağı peeling özelliği sağlamakta ve bu özelliği sayesinde ciltte yer alan ölü tabakalar ortadan kalkmaktadır.
 • Kaymak maskesi ile ciltte yer alan kırışıklıklar azalmakta ve deri daha sıkı bir görünüm kazanmaktadır. Süt kaymağı cildin yumuşamasını sağlamakta ve daha pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlamaktadır.
 • Süt kaymağının içerisinde bulunan mineraller sayesinde cilt hızlı bir şekilde onarılmakta ve ciltte yaralar varsa çabuk iyileşmektedir.
 • Süt kaymağı solgun cilt yapısına sahip olan kişiler için de olumlu etki sağlamaktadır. Düzenli kullanım sonucunda solgun cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltleri zamanla daha parlak bir hale gelmektedir.
 • Süt kaymağı sayesinde ciltte yer alan sivilceler daha çabuk iyileşmekte ve zaman içinde azalmaktadır.

Güncelleme: 30.11.2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ