Kategoriler

Hamazinc Krem Nedir? Hamazinc Krem Ne İşe Yarar ?

Hamazinc Krem Nedir? Hamazinc Krem Ne İşe Yarar ?

Hamazinc krem nedir ? ne işe yarar sorularının en net ve öz cevabını sizler için cevapladık. Bu kremin içerisinde ki etken maddeler açısından oldukça hızlı tesir eden yara , çatlak gibi cilt hasarlarının onarılmasında etki gösterir.  Kremin 30 g, 60 g ve 90 gramlık alüminyum tüp ambalaj halinde piyasaya sürülen beyaz görünüşlü bir kremdir. Kremin etkin maddesi her 1 gram krem; hamamelis virginiana distilat 53.5 miligram ve çinko oksit 180 miligram  barındırır.

 

Güzellik sektörünün favori ürünlerinden olan cadı fındığı yağı da bu kremin içerisinde mevcuttur. Cadı fındığı ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz ” Macadamia Yağı Cadı Fındığı Yağı Nedir Ne İçin Kullanılır ” yazımıza bakabilirsiniz.

Bu kremi kullanmadan önce prospektüsünü okuyunuz. İçeriğinde ki etken ve yardımcı maddelere alerjiniz var mı diye lütfen kontrol ediniz. Aksi halde cildiniz ve vücudunuz reaksiyon gösterebilir.

Hamazinc krem ne işe yarar ?

  1. Mantar enfeksiyonları ve bakterilerin yol açmış olduğu enfeksiyonlar nedeniyle oluşan pişik tedavilerinde kullanılır.
  2. Güneş yanıklarında kullanılır.
  3. Emzirme döneminde olan annelerin göğüs ucu çatlakları ve ya yarıkları var ise tedavi amaçlı kullanılabilir fakat emzirme zamanı meme ucu dikkatlice temizlenmelidir.
  4. Genellikle şeker hastalarının elleri çatlar ve yarılır. Aynı biçimde yaşlı insanların elleri de yarılıp çatlayabilir. Bu cins yarılmış ve çatlamış ten bakımında kullanılmaktadır.
  5. Bebeklerde görülen pişik , çocuklarda ve yetişkinlerde oluşan pişik tedavisinde ve deri döküntülerinde kullanılmaktadır.
  6. Derideki yüzeysel çizikler için sürülebilmektedir.
  7. Birinci derece yanıklar ile ikinci derece yanıklar için uygulanır.
  8. cilt lezyonları, yaralar, bacak yaraları, yatak yaralarının tedavisi içinde kullanılmaktadır.

Hamazinc Krem Muadili

Bu kremi bulamadıysanız ya da temin edemezseniz aşağıda söyleyeceğimiz ilaçlar bu kremin  hem muadili hem de eş değiridir. Bu ürünleri satın alabilirsiniz.

Hamazinc krem nedir ? , Hamazinc krem ne işe yarar ?

Hamazinc Krem Fiyatı

Hamazinc krem fiyatı 2022 yılı güncel tutarı ; 30 gr 17,29 TL’dir. 60 gr 34.63 TL’dir. 90 gr 43.37 TL ‘dir. Kremin yukarıda bahsettiğimiz gibi 3 farklı gramaj halinde satışı bulunmaktadır. 2022 zamlı satış fiyatlarını da sizlerle paylaştık. Eczanelerden bu ilacı reçeteli ve ya reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Hamazinc Krem Nasıl Kullanılır ?

Hamazinc kremi kesinlikle hekiminizin yönergelerine uygun biçimde sürmelisiniz. Bu kremi etkilenen bölgeye uygulamadan evvel ellerinizi su ve sabunla arının. Ardından bu kremi ince bir film tabakayı biçiminde sürün ve hafifçe ovuşturun. Daha sonra bölgeyi gazlı bezle kapatın. Sonra tekerrür ellerinizi su ve sabunla arının. Bu kremi günde birkaç kere uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ