Kategoriler

Lazerle Leke Tedavisi Yaptıranların Yorumları

Lazerle Leke Tedavisi Yaptıranların Yorumları
 • Cilt Bakımı
 • 19/12/2018 02:10 | Son Güncellenme: 28/02/2023 23:01
 • 0
 • 20.600

Lazerle leke tedavisi yaptırmış olan gerçek kullanıcıların uygulama sonrası görüşlerine, edindikleri tecrübelere ve tedaviyi yaptıranların yorumlarına yer vererek, lazerle leke giderme uygulaması yaptırmayı düşünenlerin gerçekten işe yarayıp yaramadığı konusundaki şüphelerine ışık tutmaya çalıştığımız yazımızdaki kullanıcı görüşlerinden önce, işlem ayrıntılarını bilmeyenlere kısa bir özet geçmek istiyoruz;

Lazer ile Leke Tedavisi Yaptıran Kullanıcıların Gerçek Görüşleri ve Yorumları

lazerle leke tedavisi hasta yorumları

Iconlazer, Clearlift, Scarlet, Baby Face Beauty, BBL Lazer, Revlite lazer ve Fractora şeklinde birbirinden farklı sistem lazer teknolojileri ve makineleri ile uygulanan, leke tedavisi yapılacak hastanın cilt tipinden, lekelerinin oluşum sebebine kadar pek çok değişkene göre, hangi lazer teknolojisinin daha uygun olduğunun doktor tarafından karar verildiği, lazerle cilt lekesi tedavisi, doğru ellerde ve uygun bir şekilde yaptırıldığında üstün etkili bir yöntem gerçekten de ancak gelin görün ki, kualağa şahane gelen bu uygulamanın sonuçlarından, tedaviyi gören her kullanıcı yeterince memnun değil.

 

Siz de sivilce izlerinizden tutun, yaşlanmaya bağlı yüzde oluşan kahverengi lekelere, güneş lekelerinden doğum lekelerine, cildinizdeki istemediğiniz lekelerin tedavisinde lazer tekniğini kullanmayı düşünen bir okuyucu olarak, kararınızı vermeden önce gerçek kullanıcı yorumlarına bir göz atın deriz;

 

 • Dekolte bölgemdeki ve omuzlarımdaki güneş lekelerini geçirmek için denemediğim leke giderici krem kalmamıştı. Son çare olarak cebimdeki tüm paramı vererek adı bilinmiş duyulmuş bir lazer merkezine başvurdum. Ne yazık ki lekelerimde en ufak bir gerileme bile olmadı. Param ve emeğim boşa gitti. Lazer de fiyasko çıktı. Sanırım lekelerle yaşamayı öğrenmem gerekiyor.
 • Sivilce izlerim için uzun süre Madecassol kullandıktan sonra, neredeyse %90 oranında geçen izlerden tamamen kurtulmak için lazerle tedavi olmaya karar verdim.  İlk seansta neredeyse hiç fayda göremedim diyebilirim ama hemen hayal kırıklığına uğramadan toplamda 4 seans devam ettim. Sonuç mükemmel diyemesem de verdiğim paraya değdi diyebilirim. Yüzümdeki lekeler tamamen geçmemiş de olsa artık büyüteçle bakılmadığı sürece ciddi şekilde dikkat çekmiyor. Bende psikolojik olarak travma yaratmış herhalde hala gözüme batıyor bazen ama olabileceğinin en iyi durumunda diyebilirim.
 • Bir türlü geçmek bilmeyen çillerim ve özellikle yanak bölgemdeki güneş lekelerim için sonunda ben de lazer tedavisinde karar kıldım. 2. seansın sonunda tüm lekelerim geçmişti ancak bıraktıktan sonraki aylarda, yüzümü yüksek faktörlü güneş koruyucularıyla korumama rağmen, lekeler kat be kat fazlasıyla geri geldi. Daha önce de duymuştum ki lazerle leke tedavisi yaptıranların yüzünün kolajen ve yağ tabakası zarar görüyor ve cildi inceliyormuş, lekelenme sorunu daha ciddi boyuta geliyormuş. Pek ciddiye almamıştım. Keşke alsaymışım
 • Ankara’daki bir arkadaşımın tedaviden çok başarılı sonuç aldığını görünce aylardır şikayetçi olduğum kahverengi ve kızıl lekelerin tedavisi için ben de lazere koşup, sonra ağzımın payını feci şekilde alanlardanım maalesef. Gittiğim yerdeki lazer uygulamasını yapan uzman, dermatolog doktor olduğunu iddia etmişti ancak şüpheliyim zira cildim öyle bir yandı ki aylar sonra yanıklar geçtiğinde lekelere razı oldum. Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek mantığıyla bakacak olursanız, lazer tedavisi lekelerin giderilmesinde gerçekten çok etkili. En azından artık eskisi kadar gözünüze gelmiyor 🙂
 • Beyaz tenlilerde cidid yanıklara yol açabildiğini duymuştum ama ben esmer olduğum için gözümü kararttım gittim vallahi. Sonuçlarından da gayet memnunum. Keşke leke kremlerine binlerce lira bayılmadan önce gidip direkt olarak lazer tedavisi yaptırsaymışım. Korktuğuma değmedi.
 • 6 seanslık paket almıştım. 3. seans sonunda lekelerim gözle görülür şekilde azaldı ama yüzüm o kadar çok acıdı ki devam edemedim. Ayrıca lazer uygulamasından sonra uzun süre oldukça itinalı bir şekilde cildinizi korumanız lazım. Göze alamayacaksanız hiç kalkışmayın derim. Ben tedaviyi tamamlayamadım.
 • Dermatoloğum ellerimdeki anlamsız lekeler için lazer tedavisine kombine olarak Contractubex jel tedavisini önerdi. İkisini bir arada kullanarak ellerimin üstünde çıkan lekelerden tamamiyle kurtuldum ama eş zamanlı kullandığım için hangisi işe yaradı, kombinasyon mu yaradı nedir ne değildir bilemiyorum. Kesin bir yorum yapamıyorum
 • Tıp doktoru lisansı olan kişilere yaptırırsanız, bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Ben sivilce lekelerim için tedavi oldum. Lazerin sonuçlarından gayet memnunum. İyi ki yaptırmışım.
 • Akne izlerim için yaptırdım ve fayda göremedim. Çünkü benimkiler lekeden ziyade çukurlaşmış izler şeklindeydi. Şimdi dermapen uygulamasını ya da plasmapen uygulamasını yaptırmayı düşünüyorum. Lekeler için lazerden daha iyi bir alternatif olduğunu duydum. Sonuçları ileride paylaşırım.
 • Güneş lekelerin için Fraxel lazer tedavisi uygulattım. Uygulama sonrası bir kaç gün ciltte kızarma ve yanma hissi oluyor. Uygulama yapılırken de biraz acıyor ama dayanılmayacak gibi değil. Toplamda 4 seans yaptırdım. Şans mı artık bilemiyorum ama ben sonuçlardan çok mutluyum. Tavsiye ederim.
 • Eskiden sadece yazları çıkarken artık kışın da resmen musallat olan çillerim için lazerle leke geçirme yöntemini denedim. tüm çillerim geçmese de çillerden yüz hatlarımın seçilmediği korkunç halimden eser yok gerçekten.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ