Kategoriler

Yüzü İnce Göstermenin Yolları

Yüzü İnce Göstermenin Yolları

Yüzünüzü olduğundan daha zayıf daha ince gösterecek pek çok makyaj ve saç sitili bulunduğunu biliyor muydunuz? Özellikle yüzü olduğundan daha ince gösteren makyaj hileleri sayesinde olduğunuzdan çok daha farklı görünebilirsiniz.

Bu makyaj hilesinin adı gölgelendirme ve aydınlatmadır. Genellikle çene kemiği ve elmacık kemiği arasında bulunan yanak boşluğu üzerine uygulanan koyu renkli kontür uygulaması sayesinde yanak bölgesi daha zarif daha ince ve daha zayıf gösterilebilir. Aynı makyaj tekniği ile gıdı da denilen çene altındaki sarkmaları ve fazlalıkları da gizlemek mümkündür. 

 

Tombul yüzlü kişiler için adeta bir devrim olan bu makyaj hilelerini yapmak ilk zamanlarda biraz zor gelse de eliniz alıştıktan sonra kolaylıkla yapacaksınız. Sizin için lazım olan şey ise bir kontür paletine ve bu makyajı yapabilmek için gerekli diğer makyaj fırçalarına sahip olmaktır. Öncelikle yüz şeklinize uygun kontür uygulaması nasıl yapılır bunu bilmelisiniz. Aksi halde yapacağınız koyu renkli gölgelendirme işlemi cildinizi gölgeli gibi değil de kirli gibi gösterebilir ki eminiz ki bunu hiç kimse istemez.

 

Yüzü İnce Gösterme

Yüzdeki kontür bölgeleri; elmacık kemiği altı, alın bölgesini küçültmek isteyenler için saç çizgisi, çene ve boyun altı ile kulak altlarından başlayıp çeneye kadar devam eden yüz hattıdır. Bunun yanı sıra burun kenarları da gölgelendirme için kullanılan diğer yüz bölgesidir. Gölgelendirme tek başına yetersiz kalacağı için bir de aydınlatma bölgeleri bulunmaktadır.

İkinci aşama olan aydınlatma bölgeleri ise elmacık kemiği üstü, burun ucu ve burun kemiği, kaş altları ve kaş arası ile alın bölgesinin başlangıcı ile dudak üstleridir. Aydınlatma için kullanılan fırça türü ise çok çeşitli olsa da ilk defa başlayanlar için yelpaze şeklinde olan ince fırçalar kullanım kolaylığı bakımından idealdir.

 

Yüzü İnce Göstermek İçin Ne Kullanılır?

Yüzü ince göstermek son dönemlerde oldukça popüler olması dolayısıyla pek çok firma tarafından oldukça çeşitli yüz kontür setleri satışa sunuldu. Bununla beraber gereksinimler ve ihtiyaçlarla doğru orantıda teknikler de arttı. Başlıca bu kontür setleri ikiye ayrılıyor. Birincisi kremsi yapıda olan gölgelendirme ve aydınlatma setleri, ikincisi ise preslenmiş toz setler. İlk defa deneyecek olanlar için kesinlikle tavsiyemiz toz halde olan preslenmiş ürünler. Eliniz bu makyaj türüne alıştığında daha kalıcı ama uygulaması daha çok tecrübe isteyen krem yapıdaki ürünlere de geçebilirsiniz.

İnce yüz hatlarına sahip olmak isteyenler için yukarıda belirttiğimiz detaylar genel anlamda bilmeniz gerekenlerdi. Şimdi de farklı yüz hatlarına sahip olanlar için dikkat edilmesi gereken ayrıntılara değineceğiz. Sizde kendi yüz hattınıza uygun olan yazımızdan ilham alabilirsiniz.

 

 

 Farklı Yüz Hatları İçin Yüzü İnce Gösterme Yolları

Üçgen Yüz Hatlılar

Yüz şekliniz üçgen yapıdaysa ince ve küçük bir çeneye sahip olmakla beraber geniş bir alna sahipsiniz demektir. Bu durumda yanaklarınıza ve çenenize kontür yapmanıza gerek yok. Kontür yapacağınız kısım alnınız olacağı için gölgelendirme işlemini saç çizginiz boyunca yapabilirsiniz.

 

Uzun Yüz Hatlılar

Genellikle alın kısmı ve çene kısmı gölgelendirildiği takdirde yüz olduğundan daha kısa görünecek ve ideal yüz şekline sahip olacaksınız. Bu aşamada elmacık kemiği ve burun kemiğinin aydınlatılması da oldukça önemlidir.

 

Kare Yüz Hatlılar

Kare veya köşeli dediğimiz yüz şekline sahipseniz kontür uygulaması adeta sizin için keşfedilmiş demektir. Her fırça uygulamasında değişimi an be an yaşayacağınız için çok seveceğinize eminim. Öncelikle köşeli görünümü bir nebze azaltmak için çene hattı boyunca gölgelendirme işlemi yapıp ardından şakaklardan alın ortasına kadar uygulanan gölgelendirmeden sonra da tüm aydınlatma bölgeleri aydınlatıldığında sonuç büyüleyici olacak.

 

Yuvarlak Yüz Hatlılar

Yuvarlak yüz hattına sahipseniz sayılı şanslı kişilerden olduğunuzu bilmelisiniz. Neredeyse hiç ihtiyacınız olmayan kontür uygulamasını sevmediğiniz bir yeri gölgelendirmek için kullanabilirsiniz. Burnunuzu küçüktebilir ya da çok tombulsa yanaklarınızı inceltebilirsiniz. Bunun için elmacık kemiği altı boyunca bir çizgi halinde gölgelendirme işlemi yapın ve ardından dağıtın. Sonrasında da aydınlatıcınız ile elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirin.

Makyaj ile yapılan yüzü ince gösteren teknikler bu şekildeydi. Şimdi ise farklı saç modelleri ile yüz nasıl daha ince gösterilir, kimler hangi tarzda saç şekillerini tercih ederlerse daha zayıf görünürler.

Farklı Saç Şekilleriyle Yüzü İnce Gösterme Metotları

Dümdüz ve Uzun Saçlar

Elbette en çok sevilen saç modeli olmasının arkasında bir sır yatıyor olmalıydı öyle değil mi? Günümüzde tüm genç kızların tercih ettiği, özellikle arkaya çok taramadan önleri kısa olmayan bu uzun saç modeli pek çok balık etli diye tabir edilen kiloya sahip kişilerce de çok sevilmektedir. Yüzü en ince gösteren saç modellerinden birisi olan uzun düz saçlar hem çok pratik bir yapıma sahip hem de oldukça kullanışlı. Hemen her ortama da uyum sağlayan bu saç modeli çoğumuzun imzası niteliğinde.

 

Asimetrik Kesimli Küt Saçlar

Uzun saçlardan sıkılanların sıkça tercih ettiği ve son derece de modern olan bu saç modeli enseden kısalıp önlere doğru uzayan bu tarz saçlar tombul yanaklı kişileri dahi oldukça zayıf gösteren bir saç hilesidir aynı zamanda.

 

Tepeden Topuz Yapılan Saçlar

Bilindiği üzere kulak hizasından yukarıdaki saçları toplayarak yapılan bu mini topuz modeli biraz yukarıdan sabitlendiği için yüzü olduğundan daha zayıf gösterebiliyor. Fakat dikkat etmeniz gereken kulak hizasının altında kalan saçların mutlaka düz olması gerektiğidir.

 

At Kuyruğu Saç Modeli

Ön kısımlarınızda kısa perçemleriniz varsa bu modeli tavsiye etmiyoruz ama saçlarınızı topladığınızda uzunca inen perçemleriniz varsa bu saç modeli de yine yüzünüzü olduğundan daha ince gösterecek olan saç modellerindendir.

 

Su Dalgalı Saç Modelleri

İncecik su dalgalarından oluşan bu saç modeli hem çok romantik ve güzel hem de sizi en az 5 kilo kadar zayıf göstereceğini biliyor muydunuz? Üstelik bu saç modeli herhangi bir yaşa ait olmadığı için 7’den 70’e herkesin kolaylıkla kullanabileceği hem basit hem de oldukça güzel bir saç modelidir. Tüm yüz hatlarına da yakıştığı için çok beğeneceksiniz.

 

Katlı Omuzda Saç Modeli

Bu saç kesimi ile saçlarınız kat kat olacağı için yüzünüz, çok daha zayıf görünmenin yanı sıra oldukça dikkat çekici de olacak. Oldukça iddialı olan bu saç modelini dilerseniz düz dilerseniz de dalgalı kullanabilirsiniz. Her halükarda sizi olduğunuzdan en az 3 kg daha zayıf gösterecektir.

Yüzünüzü olduğundan daha zayıf ve ince gösterecek olan makyaj hileleri ve saç stilleri bu şekilde idi. Yüzünüzün sevmediğiniz kısımlarını gölgelendirme yöntemi ile kapayabilir beğendiğiniz kısımlarını ise aydınlatıcı kullanarak ön plana çıkarabilirsiniz. Saç modellerinizi de modern olanlardan seçtiğiniz takdirde yüzünüz çok daha ince ve güzel bir görüntüye sahip olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ