Muscoflex Duo Jel Ne İşe Yarar? Muscoflex Nedir?

Muscoflex Duo Jel Ne İşe Yarar? Muscoflex Nedir?
  • Sağlık
  • 26/10/2021 16:08 | Son Güncellenme: 06/03/2023 21:42
  • 0
  • 778

Muscoflex duo jel genellikle kas gevşetici görevi gören çok etkili bir jel kremdir. ,Kas ağrısı, osteoartrit ağrısı, kas-iskelet sistemi ağrıları ve acıları, kas gerginlikleri, kas kasılmaları, çeşitli deri bozuklukları, ağrı ve diğer hastalıkları için kullanılır. Ani hareket sonucu oluşan tutulmalar ve kasılmalar içinde kullanılmaktadır.

Muscoflex duo jel nedir ? ne işe yarar?

 

Ağrı Kesici Krem İsimleri ve Markaları ” yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu krem, aktif bileşenler olarak diklofenak topikal, keten tohumu yağı topikal, mentol topikal ve metil salisilat topikal içerir. Bu jel yapıdaki krem hapına göre daha hızlı etki gösterir. Ağrılı hissettiğiniz bölgeye sürdüğünüz de bir iki dakika içerisinde bir yanma hissi verir. Yanma hissi geçtikçe kaslarınızın açılmaya ve hareket etmeye başladığınızı göreceksiniz.

Muscoflex duo jel nedir ?

Muscoflex krem 30 gramlık alüminyum tüp içinde 75 miligramlık etken madde içeriği ile satışa sunulan bir ilaçtır. Kremin etken maddesi Tiyokolşikosid’dir.  Muscoflex Duo Jel, beyin ve omurilikten kaynaklanan kas ağrısı gerginliğini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan bir kas gevşetici ilaçtır. Çarpma veya herhangi bir kaza kararı oluşmuş hasarlar ve zedelenmelerden sonra oluşan sinir sistemi bozukluklarına bağlı olarak gelişen  kas ağrısı ve irade dışı kas gerginliği tedavilerinde, bel, sırt ve boyun tutulması ve ağrılarında tedavi ve ağrı kesici amaçlı olarak kullanılır.

 

Bu kas gevşetici kremler arasında en hızlı etki gösteren jel formundaki kremdir. Oldukça hızlı tesir eder. Ağrıyı hızla yok eder. Ama sürekli kullanırsanız etki oranı düşecek ve vücudunuza zarar vermiş olursunuz.

 

Muscoflex duo jel ne işe yarar ? Muscoflex nedir ?

Muscoflex Krem Muadili

Adeleks Tablet, Kaserax Krem, Kenfix Tablet, Maxrelax Merhem, Maxthio Tablet, Megaflex Kapsül, Muscal Tablet, Muscomed Krem, Muscoril Kapsül, Musfixa Merhem, Myal Fort Kapsül, Recoside Merhem, Redemus Merhem, Tefel Efervesan Tablet, Thiospa Merhem, Tiorelax Merhem Ve Tyoflex Merhem bu kremin muadilleridir.

 

Diğer kas gevşetici ve ağrı kesici kremler hakkında daha fazla bilgi için ” Ağrı Kesici Krem İsimleri ve Markaları ” yazımız da ilginizi çekebilir.

Muscoflex Duo Krem Fiyatı

Bu ilacın güncel fiyatı 27.98 liradır.

Muscoflex Krem Kullanımı

Bu jel kremi mutlaka doktorunuzun söylediği şekilde kullanın. Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından temiz cilde bu kremden kalın bir tabaka halinde sürün ve cilde bastırmadan nazik bir şekilde  masaj yapın. Daha sonra bu bölgeyi bandajlayabilirsiniz ya da sıcak bir havlu kapatabilirsiniz. Son olarak ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

Sağlıklı günler dileriz.

Bu yazılara da bakın:

Dolgit Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Diclomec Plus Krem Ne İşe Yarar?

Lokal Anestezik Etkili Uyuşturucu Kremler

Lokal Anestezik Sprey , Ağda Öncesi Uyuşturucu Sprey

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ