Madecassol Kullananların Yorumları ve Soruları

Madecassol Kullananların Yorumları ve Soruları

Madecassol krem,piyasadaki en iyi cilt yenileyici krem olarak bilinen, cildi soyarak ve hücre yenilenmesine katkıda bulanarak yara izlerini ve cilt lekelerini geçiren etkili bir merhem olan Madecassol krem kullananlar, üründen oldukça memnunlar ancak leke tedavisi ile adı anılan Madecassol’un diğer kullanım alanları ve kullananların uygulama süresince karşısına çıkan soru ve sorunları da ayrıca derleyerek, aklınıza takılabilecek sorulara cevap bulmaya çalıştık ve ayrıca kullanıcı yorumlarına da yer vererek Madecassol merhemin iyi ve kötü yönlerini, tedavi yönlerinde dikkat edilmesi gereken noktalara dikkatinizi çekmeye çalıştık.

kullananlar madecassol merhem hakkında neler diyorlar

 

Madecassol Merhem Nedir?

Madecassol krem, içeriğindeki Centella Asiatica -gotu kola- etken maddesi sayesinde ciltte hücre yenileyici özellik barındıran, cildi yenileyen ve yüzdeki sivilce izlerini, güneş lekelerini, yanık ve yara izlerini ve hatta bazen çatlakları bile geçiren etkili bir medikal kremdir. Akne izleri ve ciltteki kahverengi lekelerin tamamen geçirilmesinde oldukça etkili olan bu krem hakkında daha fazla bilgi almak için Madecassol başlığına bakarak pek çok pek ayrıntıya ulaşabilir ya da kullanıcı yorumlarını okumak ve sık sorulan sorulara cevap bulmak için yazımıza devam edebilirsiniz.

Madecassol Kullananlar Krem Hakkında Ne Diyorlar?

 • Madecassol ile tanışmadan önce pek çok leke kremine bir sürü para harcadım ve ne yazık ki çoğundan da pek fayda göremedim. Madecassol kremi kullanmaya başlamam internette bir forum sitesinde bahsedilenler üzerine tamamen tesadüfen oldu ancak sonuçlardan oldukça memnunum. Yüzümde, özellikle de çene bölgemde olduk olmadık yere çıkan kahverengi lekeleri ve cilt tonu eşitsizliklerimi tamamen giderdi. Herkese tavsiye ederim.
 • Krem bana doktorum tarafından reçete edildi ama bildiğim kadarıyla reçetesiz de satılan bir merhem ancak ben doktor tavsiyesi olmadan bu tip kremlerin kullanımına karşıyım. Allah korusun allerjik bir etkisi filan olabilir. Ergenlik döneminden kalma ciddi çiçek bozuğu izlerim vardı. Şu an ortalama 3 aydır kullanıyorum ve sorunum %80 oranında geçmiş durumunda. Doktorum madecassolü bir 3 ay daha kullanmamı tavsiye etti.
 • Kolumun arka tarafında yıllar öncesinde ütü sebebiyle oluşan yanığım üstüne Madecassol uygulamaya başladım. Yanık izi oldukça eski ve derin olduğu için olsa gerek tamamen geçti diyemem ama en azından kısa kollu giydiğimde göze batmayacak kadar azaldı. Bulandan da tavsiye edenden de Allah razı olsun.
 • Madecassol ile ilk tecrübem pek güzel değil. Güneş lekelerim için kullanmıştım ancak sanırım kullanmak için yazın bitmesini beklemem gerekiyordu. Ertesi gün güneşe çıktığımda suratım adeta kavruldu. Günlerde anestol pomad gibi uyuşturucu kremler kullanmak zorunda kaldım ki yanığın acısını alsın ama geçtikten sonra daha bilinçli bir şekilde kullanmaya başladım ve güneş lekelerimin hemen hepsi geçti diyebilirim.
 • Ben de akne skarlarından şikayetçi genç bir kadın olarak Madecassol mucizesi ile pek çok işe yaramaz ürüne binlerce lira döktükten sonra tanışabildim ama geç olsun güç olmasın demişler. Gerçekten inanılmaz sonuçları var ancak düzenli ve dikkatli uygulamanız gerektiğini de yeniden hatırlatmak isterim.
 • İlerleyen yaşımla birlikte yüzümün rengi kararmıştı adeta. Ben beyazlatıcı amacıyla kullandım. Madecassolün ciltteki reng pigmentlerini açarak etki eden kremlerden olmadığını biliyorum ama benim karalığım esmerlikten değil, cildimdeki koyu lekelerin ve ton eşitsizliklerinin oluşturduğu gölgelerden kaynaklıydı. İlk kullandığım sıralarda biraz kalın bir şekilde sürmüşüm sanırım, yüzüm acıdı ama daha sonra alıştıkça ve doğru kullanmayı öğrendikçe Madecassol sayesinde tüm koyu lekeler ve gölgeler geçti. Keşke daha önce bilseydim. Gençleştim desem yalan olmaz.
 • Etkisi konusunda pek bir şey diyemeyeceğim çünkü bir kaç farklı krem ile eş zamanlı şekilde kullandım ama Madecassol’ün içindeki bitki her neyse o kadar güzel kokuyor ki yüzümden buram buram tatlı kokular gelsin diye bile sürmeye değer diye düşünerek kullanmaya devam ediyorum ara sıra.
 • Benim yara izi, sivilce izi gibi bir sorunum yok ama cildim daha parlak, genç ve aydınlık görünsün diye, E vitamini ampulü, Bepanthen krem ile Madecassolü karıştırıp kullanıyorum ve ortalama olarak 2 haftada bir geceleri maske olarak yüzüme uyguluyor, bir kaç saat bekledikten sonra da nemli pamuk ile siliyorum. Neredeyse 6 aydır uygulamadığım ve yüz maskesinin sonuçlarından oldukça memnunum.
 • Motorsiklet egzozuna bacağımı yapıştırarak oluşturduğum yanık izine ne yazık ki beklediğim kadar iyi gelmedi. Yanıklardan ziyade daha çok lekelere iyi geliyor sanırım ama bir yerlerden tırnakları sertleştirme konusunda da etkili olduğunu duymuştum. En kısa sürede bu iş için de kullanacağım.
 • Çillerim için kullandım maalesef hiç bir fayda göremedim. Bilemiyorum belki de doğru uygulayamadım. Madecassol kullananlar genelde çok olumlu yorum yapıyorlar. Bir pazarlama yöntemi mi nedir anlayamadım doğrusu.
 • Kaşımdaki gençlik döneminden kalma piercingin çıktığı yerdeki oyuk gibi izin üstüne uyguluyorum bir süredir. Komple geçti gitti desem yalan valla ama gözle görülür bir iyileşme var. Faça gibi duruyordu. Şimdi çok daha az göze geliyor.
 • Oğlumun kolunda ergenlikten kalma faça izleri var. Madecassol faça izlerinin görünümünü oldukça azalttı ama çok derin olanlar ile çok ince kesikleri geçirmiyor bir türlü. Sanırım kombine olarak başka yara izi tedavisi yöntemleri de denemem gerekiyor.
 • Bıyık bölgemde oluşan ağda yanığına hemen uygulamadım. Bölge daha beter yandı aman dikkat edin.
 • Bepanthol krem ile Madecassolü karıştırarak banyo sonrası nemlendirici krem olarak kullanıyorum. Madecassolden sadece 1 nohut tanesi kadar karıştırıyorum. Etkisi muazzam. Mutlaka deneyin derim. Kuru ciltlere çok iyi geliyor.
 • Madecassol’ün adını duyduktan sonra kedi tırmalaması, kağıt kesiği gibi yıllar içinde vücudumun çeşitli bölgelerinde oluşan yara izleri için bir deniyim dedim. Bunca zaman böyle bir mucizevi kremin varlığından haberdar olmadığım için kendimden utandım diyebilirim. Adeta tüm cildim yenilendi.
 • Sivilce tedavisi sırasında doktorum tarafından kızarıklıkları gidermesi için yazılan bir krem benim için Faydası oldu mu emin değilim ama sivilcelerimden pek iz kalmadı.
 • Meme estetiği ameliyatından sonra göğüsümün altında kalan ameliyat izi için doktorum yazdı. Hametan ve Bepanthen ile karıştırarak 2 ay boyunca haftada 3 kez kullandım. Neredeyse hiç iz kalmadı. Gerçekten doktoruma çok teşekkür ediyorum. Ne söylesem azdır.
 • Soğuktan sürekli çatlayan dudaklarıma nemlendirici ile karıştırarak kullanıyorum gerçekten çok iyi geliyor.
 • Emzirme sırasında meme başında oluşan çatlaklarım için doktorum yazmıştı. Meme ucunu anında iyileştiriyor ama emzirmeden önce iyi temizlendiğine ve bebeğime geçmediğine bir türlü emin olamadım. İçime sinmediği için kısa süre sonra kullanmayı bıraktım.
 • İğneli epilasyon sonrası yaralarım adeta kabuk bağlamıştı. Güzellik uzmanı Madecassol merhem tavsiye etti. Kullandım ve çok memnunum.
 • Sivilce izlerim için uzun süreli olarak kullandım. Doktorum yüzde biraz tüylenme yapabilir demişti ama bende o tarz bir etkisi olmadı çok şükür. Madecassol sayesinde tüm sivilce izlerim geçti ama dediğim gibi oldukça uzun süreli ve düzenli şekilde kullandım.

Madecassol kullananlar, leke giderici kremler yazımızla da ilgilendiler.

Madecassol Krem Kullananların Sık Sordukları Sorular

Olumlu kullanıcı yorumlarını gördükten sonra, hemen en yakın eczaneye koşarak Madecassol edinmek isteyenlerin aklında bir takım sorular oluşuyor. Mucizevi etkileri olan bu kremin asıl kullanım amacı leke tedavisi olduğu için, farklı ihtiyaçlar ve durumlar için kullanmak isteyen hastalar ise sorularına yanıt arıyor. Gelin hep birlikte bu merhem ile en sık sorulan soruların cevaplarını inceleyelim.

Acnelyse expigment madecassol karışımı ne işe yarar?

Cilt lekelerinin hemen her tipinin giderilmesi başta olmak üzere, güneş lekeleri konusunda oldukça etkili olan bu karışım haftada 1 ya da 2 kez geceleri yatmadan önce kullanılabilir. Madecassol ile karıştırılacak bir diğer madde de lacoid olabilir ancak acnelyse ve expigment hakkında daha fazla detay öğrenerek bu ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Madecassol Hametan Karışımı Ne İşe Yarar?

Sivilcelerin tedavisinde ve eskiden kalma sivilce izlerinin giderilmesinde oldukça etkili bir karışımdır.

Açık Yaraya Sürülür mü?

Hekiminin tarafından tavsiye edilmediği sürece Madecassol kremi açık yara üstünde kullanmanız, yarananın sulanmasına ve vaktinde kabuk bağlayamamasına sebep olabilir. Dermatolog tavsiyesi olmadan açık yara üstüne uygulanmamalıdır. Kullananların bazıları olumsuz sonuçlar bildirmişlerdi.

Ağda Sonrası Kızarıklık ve Tahriş, Ağda Yanığı için Madecassol Kullanılır mı?

Bazı kullananlar ağda sonrası cilt yanıkları ve tahrişleri için Madecassol’ün etkili olduğundan bahsetmiş de olsalar, çok daha az agresif girişimlerle bu tip sorunları atlatmak mümkündür. Ağda yanığı nasıl geçer adlı yazımızdan yardım almak isteyebilirsiniz.

Cilt Bakımı için Kullanılır mı?

Herhangi bir leke ya da yanık yara izi gibi bir durum olmasa bile pek çok kullanıcı Bepanthene gibi nemlendirici ürünlerin içinde bir kaç gıdım Madecassol sürerek, günlük nemlendirici krem niyetine ürünü kullanmış ve oldukça olumlu geri bildirimlerde bulunmuşlardır.

Çatlakların Tedavisinde Madecassol Etkili Midir?

Eskiden kalan, rengi beyazlamış cilt çatlakları ve derin cilt yarıklarının tedavisinde Madecassol kullananlar, genelde bekledikleri faydayı sağlayamadıklarını bildirmişlerdir ancak henüz kırmızılık boyutunca olan çatlaklarda etkilidir.

Dermarollar, Dermapen ve diğer Lazer Uygulamaları Sonrası Kullananlar

Lazerden oluşan yanıklar ve cilt tahrişlerinin tedavisinde kullanımı oldukça etkilidir ancak oldukça ince bir tabaka halinde sürülmesi gerekmekte ve dikkatli kullanılması lazım gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Security dedi ki:

  Süpere soyucu bir krem on numara beş yıldız iki aydır kullaniyorum

BİR YORUM YAZ