Kategoriler

Dermatixsi Ultra Jel Silikonlu Yara Kremi

Dermatixsi Ultra Jel Silikonlu Yara Kremi

Dermatix Jel 15 mg tam adıyla anılan silikon bazlı yara kremi nedir, nasıl kullanılır, etkileri nelerdir, zararları, yan etkileri ve faydaları nelerdir hakkında bilgileri sizlerle paylaşarak “yara merhemi olarak kullanılan dermatix jel hakkında bilgi arayanları aydınlatmaya çalıştık;

Dermatixsi Ultra Jel

 

Dermatixsi

 

Amerika menşeeli Hanson Medical tarafından üretilen ve dünyanın her tarafına ithalatı yapılan yara kremi Dermatix Ultra Jel, ülkemizde de son yıllarda yaralanmalardan sonra hücre onarıcı kremlerle kombine olarak, yara izlerini geçici olarak kapatmak amacıyla sıklıkla kullanılan markalar arasına girmeyi başarmış, etkili bir merhem türü.

Dermatixsi Jel Nedir?

Olgunlaşmamış belirgin yara izlerinin giderilmesi için kullanılan silikon bazlı bir krem olan Dermatixsi Jel 15 Mg’lık tüpler içerisinde satılan, kendiliğinden kuruyan şeffaf silikon jeldir.

 

Görünmeyen, kokusuz ve yağsız, kendi kendiliğine çabucak kuruyarak ciltte ipeksi ve yumuşak bir doku bırakan Dermatixsi, silikon teknolojisinin inanılmaz skar iyileştirme gücünden faydalanan bir kremdir ancak asıl etkisi, yaraları iyileştirmek değil, görünen yara izlerinin görüntüsünü gizlemek, silikon ile kaplayarak görünmez kılmak, saklamaktır. Ayrıca aynen benzer etkili bir krem olan Contractubex merhem gibi keloid oluşumunu da engelleyerek, yakın zamanda kapanmış yaraların hiç iz kalmadan iyileşmesini sağlar.

Dermatixsi Ultra Jel Ne İşe Yarar Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Yara izlerini kapatır.
 • Kabarmış yara izlerini yumuşatır
 • Kızarmış, kanamış ya da morarmış yara izlerinin rengini açarak izin görünümüzü azaltır.
 • Ameliyat izleri ve sezaryen dikişi gibi izlerin giderilmesinde yardımcı olur.
 • Kesik, delik vb. sorunlara yol açan yaralanmalardan sonra kullanılır.
 • Sivilce geçirme tedavisi sonrası oluşan yüzdeki kırmızı ve kabarık sivilce lekelerinin görünümünü ortadan kaldırır.
 • Estetik ameliyatlardan sonra estetik görünümü bozan ameliyat izlerinin kapatılmasında kullanılır

Dermatixsi Ultra Jel Nasıl Kullanılır?

 • Dermatixsi’yi mutlaka kapanmış yara üstüne kullanmalısınız. Gizlemek istediğiniz yara izinizin olduğu bölgeyi standart bir cilt temizleyici ya da bildiğimiz sabun ile temizleyip durulayın ve ardından tamamen kuruyana kadar bekleyin.
 • Kuru ve temiz cildin üstüne, yara izi olan bölgeye parmak uçlarınızla ince bir tabaka halinde Dermatix Jel’i uygulayın ve kurumasını bekleyin.
 • Tamamen kuruduktan sonra, bölgenin pürüzsüz görünmesi için uygulama alanına fondöten kapatıcı v.b. bir makyaj malzemesi uygulayabilirsiniz.

Kullanımdan sonra doğrudan su ile temas ettirmeyiniz ancak günlük terleme gibi vücudun kendi sıvıları sebebiyle etkisini yitirmeyecek derecede kuvvetli bir kremdir.

Dermatixsi Ultra Jel Yan Etkileri Var Mıdır?

Kaygan ve yumuşak, pürüzsüz bir silikon maddesinden oluştuğu için, kapanmış yara üstüne kullanıldığı takdirde, Dermatix’in hiç bir yan etki göstermesi beklenmez.

Dermatixsi Ultra Jel Fiyatı Nedir? Nereden Alınır? SGK Karşılıyor mu?

Eczanelerden temin edilebileceği gibi pek çok farklı dermokozmetik ürünü satan internet sitesinde de bulunabilen Dermatix ultra gel fiyatı, 70 TL ile 120 TL arasında satış yapılan yere göre değişkenlik gösteriyor.

Özel bir firma tarafından üretilen ve kozmetik-estetik-güzellik amaçlı, medikal özellikte olmayan bir merhem olduğu için, SGK ile anlaşması mevcut değil ve hekim tarafından önerilmiş dahi olsa, sigorta tarafından ödenmiyor. Kendi cebinizden karşılamak durumundasınız.

Dermatixsi Ultra Jel  Muadili Kremler

 • Contractubex
 • Decubex
 • Maderma Krem
 • Xeragel
 • Madecassol
 • Scarex Jel
 • Fito Krem

gibi tam muadili olmasa da Dermatix ile benzer etki mekanizmalara ve ortak bileşenlere sahip kremlerdir.

Dermatixsi Ultra Jel mi Contractubex mi

İki kremde yara, yanık ve ameliyat izleri için kullanılan çok etkili kremlerdir. Burada hekimlerin önerisi şu şekildedir; cildimize hangisi daha iyi geliyor ise hangisi cildimizde alerji gibi durumlar ortaya çıkarmıyor ise onu kullanmamız gerektiğidir.

Dermatixsi Ultra Jel Kaç Ay Kullanılmalı

Bu süreç yaranın hangi bölgede oluştuğuna, yada lekelerin bölgesine, nasıl oluştuğuna, kremi hangi amaçla kullandığınıza bağlı olarak dan değişkenlik göstermektedir. Genel olarak yara izleri için kullananlar 2 aylık bir süre içerisinde iyileşme gösterdiğini dile getiriyorlar.

Dermatixsi Ultra Jel Kullananlar Neler Diyor?

Dermatixsi sivilce izlerine baya iyi geliyor. Benim baya vardı. Kullandım ve şimdi çok iyi azalttı. Fiyatı pahalı biraz fakat her şey sağlık için dostlar

-Oğlum ameliyat olmuştu ve dikiş izler için bu kremi almıştık. Fiyatı hakkında net bir şey hatırlamıyorum fakat baya etkisini gördük.

-Jeli yara üstüne uygulamıyorsunuz. Bazı arkadaşlar olayı biraz yanlış anlayıp yara üstüne sürüyor. Bu jel yara iyileştik den sonra kullanılması gerekiyor. Daha sonra doktorunuzun size önerdiği (madecassol veya farklı bir krem) onu sürüyorsunuz. Daha sonra krem iyice emilim sağladıktan sonra bu kremi ince bir katman şeklinde sürmeniz gerekiyor. Daha sonra zaten 3-4 dakika sonra cildiniz o jeli emiyor. Kullananlar etkisini yaklaşık 2 ayda gösterdiğini söylüyor. Fakat benim henüz iki ay olmadı.

-Ben çenemde oluşan yara izleri için bir umut kullanmaya başladım ve henüz daha bir etkisini görmüş değilim.

Dermatixsi Ultra Gel 15 gram olarak piyasada satılıyor. Ben ameliyat sonrası dikiş izlerim için kullanmıştım ve gayet memnun kaldım

Makale Güncelleme: 14.12.2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ