Güzellik Sırları ve Doğal Bakım Önerileri

Eldiven ile Tüy Alma Yöntemi

Eldiven ile Tüy Alma Yöntemi

Eldiven ile tüy alma bayanların asırlar boyunca kullandığı yöntemlerden biridir. O zamanlar da teknoloji ve sanayi daha gelişmediğinden kozmetik ürünler de tamamen doğal ve ev yağımı olduğu için bu şekilde baş ederlermiş.
Eldiven ile tüy aldığınız zaman uzun süre size pürüzsüzlük sağlayacaktır. Tüylerinizi eldiven ile almanızın gözünüze biraz korkutucu gelebilir. Çektiğiniz zaman acıyı düşünüp korkabilirsiniz. Ama emin olun ki korktuğunuza da değecektir.

Eldiven ile tüy almanız şeker ile yapılan ağda gibidir. Tüylerinizi eldivenle almanız köklerden koptuğundan kıl kökleriniz zaman içerisinde zayıflamaktadır. Fakat vaktiniz yoksa tüylerinizi eldiven ile almanız da size pek uygun olmayacaktır. Ağdaya göre daha çok uzun süren bir yöntemdir.

İlk olarak tüylerinizin alınacak yer kuru ve temiz olmalı. Islak bölgedeki tüylerinizi kolay bir şekilde alamazsınız.
Eldiven ile tüy alma yöntemi ise oldukça basit bir yöntemdir. İlk olarak tüylerinizi alacağınız bölgenize bebek pudrası sürmelisiniz. Bu canınızı daha az yakacaktır. Daha sonrasında ise elinize ameliyat eldivenini takarak tüylerinizi kopartın. Böyle söylediğin zaman çok acı verici olarak düşünebilirsiniz fakat bir süre sonra kılları çektiğiniz bölge uyuşacak ve çok hızlı bir şekilde alacaksınız.

Tek bir çekişte 4 ila 5 kılın geldiğini göreceksiniz. Bölgede hiç tüy kalmayacak şekilde devam edin. Dikkat etmeniz gerekense tüylerin çıkış yönünde çekilmesidir.

Ameliyat eldiveniyle tüy alma yönteminde ise acı hissetmeniz gayet normaldir. Fakat bunun geçici bir durum olduğunu da unutmayın. Tüylerinizin alındığı bölgenizi işlem sonrasında soğuk suyla temizleyip nemlendirici bir krem ile sonlandırabilirsiniz.

Eldiven ile Tüy Almak Azaltır mı?

Daha hızlı bir şekilde ilerleten ve daha az acı hisettiren yöntemler varken neden durduk yere tüylerimi eldivenle almalıyım diye soruyorsanız hemen açıklayacağım. Tüylerinizi eldiven ile çektiğiniz zaman sadece oradaki tüyleriniz elinize gelecek. Epilasyon aletleri ve ağda ile yaptığınız zaman tüm deri yüzeyinize temiz ettiğinden dolayı gözenekleriniz daha çok genişlemektedir.

Düzenli bir şekilde eldiven ile tüylerinizi alırsanız kökleriniz zamanla zayıflayacak ve tamamen kurumasına neden olacak. Hem ağda işlemlerinden kaynaklanacak olan deri sarkmaları ve gözenek genişlemelerinin de önüne geçeceksiniz hem de zamanınızı çok fazla harcamamış olursunuz.

Eldiven ile Tüy Alma Zararları

Eldiven ile tüy alma yönteminin hiçbir zararı yoktur. Daha çok pratik ve zararsız bir yöntem olarak bilinmektedir.
Tüylerinizi eldiven ile alma işleminden sonra ise kıllarınızı aldığınız bölgenize limon suyunu ve bebek pudrasını karıştırarak sürebilirsiniz. Bu durumda da kıllarınızın daha geç çıktığına şahit olacaksınız. Fakat limon suyu ve pudra karışımını akşam saatlerinde sürmeniz ya da sürdükten hemen sonra güneşe çıkmayın. Ayrıca da bu işlemden sonra sürdüğünüz bölgenizde beyazlama oluşacaktır. Bu yazımı okuyarak eldiven ile tüylerinizi aldığınız zaman bana dualar okuyacağınıza eminim. Hatta bu zamana kadar uygulamadığınıza da pişman olacaksınız.

loading...

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ