Kategoriler

Elma Sirkesi Biti Öldürür mü?

Elma Sirkesi Biti Öldürür mü?

Elma sirkesi biti yok eder mi? Elma sirkesiyle bitler öldürülür mü? Biti engelleyen elma sirkesi tarifi. Çocukluğumuzdan kalma, artık çok eskilerde kaldığını sandığımız ama ebeveyn olduktan, özellikle de çocuklarımız okula başladıktan sonra yeniden tanıştığımız ve pek o kadar da nadir olmadığını gördüğümüz bit problemini, kimyasal bit ilaçları ve bit öldürücü özel şampuanlarla ortadan kaldırmak yerine, doğal bir ürün olan elma sirkesini kullanmak işe yarar mı?

 

elma sirkesi bitleri öldürür mü?

Saçınıza Elma Sirkesi Sürerek Bitleri Öldürebilir Misiniz?

Elma sirkesi ile biti öldürür mü sorusunun net bir cevabı yok zira bitler, saç derisindeki kanı emerek beslenen ve hayatta kalan parazitlerdir ve saç derisine sıkı sıkı tutunmuş olan bitlerin ayıklanabilmesi için, güçsüz bırakılmaları ve tutundukları yerden ayrılmaları sağlanarak, taranma suretiyle bölgeden uzaklaştırılabilmeleri mümkündür.

Elma Sirkesinin Bitleri Öldürmek Üzerinde Nasıl Bir Etkisi Olabilir?

Elma sirkesinin asit ihtiva etmesi sebebiyle, bit gibi küçük bir canlıya zarar vereceği ve parazitleri güçsüzleştireceği kesindir. Dolayısıyla kafanızdaki bitleri elma sirkesi ile tamamen öldüremeseniz de, bit sorununuz ciddi boyutta değilse, derinize yapışmalarını engelleyebilir ve basit bir banyo sonrası, sıkı tarakla tarayarak canlı bitlerin saçınızdan dökülmesini sağlayabilirsiniz?

Bit Tedavisi İçin Elma Sirkesini Saçıma Nasıl Uygulamalıyım?

Elma sirkesi maskesini saçınıza uygulamadan önce, saçınızı kuru haldeyken bir saç fırçası ile tarayınız.

Ardından bol miktarda elma sirkesini saçınızın diplerine fazlasıyla nüfuz edecek miktarda kafanıza boca ederek, parmaklarınız yardımıyla sirkesi saç derinize yediriniz. Hafif bir bası da uygulayabilirsiniz.

Sonrasında yarım saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı sıkı bir tarakla tarayınız.

Daha etkili sonuç almak için saçlarınıza uyguladığınız bit maskesini bir streç film ile sararak hava ile temasını kesebilirsiniz. Böylece elma sirkesinin içindeki asitin etki mekanizması artacak ve bitleri öldürecektir.

Ne Kadar Etkilidir?

Bitleri öldürmek için en etkili yöntem, eczanelerde satılan anti-bit ilaçları ve özel içerikli bit şampuanlarıdır. Bu şampuanları kullandığınızda, doğru kullanım ardından, bitleri henüz saçınızdayken öldürebilir ve ardından ölü parazitleri saçınızdan ayıklayabilirsiniz.

Anti-bitlerin pek çoğunun sirkeler üstünde yani bit yumurtaları üstünde doğrudan etkisi yoktur. Dolayısıyla bu kimyalar sayesinde öldürerek arındığınız bitlerin ardından sirke kalıntıları kalabilir ve yeniden bir oluşumuna zemin hazırlayabilir.

Ancak saçınıza uygulayacağınız elma sirkesi maskesi sayesinde, öncesinde bir anti-bit kimyasalı ile arındığınız canlı bitlerden arda kalan sirkelerden doğmuş olabilecek yeni ve küçük, cansız bitleri tamamen öldürebilirsiniz.

Kısacası elma sirkesi bitleri öldürmese de, sirkeden henüz bite dönüşmekte olan parazitleri öldürerek, koruyucu tedavi olarak işe yarayabilir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ