Kategoriler

En Havalı, En Moda Saç Kesim Modelleri

En Havalı, En Moda Saç Kesim Modelleri

Saç kesim modelleri, en trend modeller, kadınların en çok tercih ettikleri saç kesimleri, kısa saçlar için, uzun saçlar için, dalgalı saçlar için, kıvırcık saçlar için tüm popüler saç kesim şekillerini detaylı olarak derlediğimiz yazımızın içerisinde modellerin resimli anlatımlarına geçmeden önce başlıklar halinde şu kesimleri göreceksiniz;

 

EN GÜZEL VE HAVALI SAÇ KESİM MODELLERİ:

 1. En Trend Saç Kesim Modeli
 2. Kısa Saç Kesim Modelleri
 3. Katlı Saç Kesim Modelleri
 4. Dalgalı Saçlar İçin Saç Kesimleri
 5. Kıvırcık Saç Kesim Modeli
 6. Katlı Saç Kesim Modelleri
 7. Düz Saç Kesim Modelleri
 8. Okul Saç Modelleri
Saç Kesim Modelleri

Tercih Edilen Saç Kesimleri

Trend Saç Kesim Modelleri

Binlerce farklı model ve şekilli kesim arasında her sene öne çıkan saç kesimleri değişiyor elbette. Biz de siz değerli okuyucularımıza en çok öne çıkacak olan 10 farklı saç kesim modelinden bahsederek, yazımızı fotoğraflarla süslemek istiyoruz. Fotolara bakarak yüz şeklinize uygun olan bir kesimi beğenebilir ve kuaförünüze hemen uygulatıp modaya ayak uydurabilirsiniz:

Saş kesim modelinize karar vermeden önce, radikal bir değişiklik yapıp saç renginizi de değiştirmek isterseniz,  en çok tercih edilen saç renkleri konumuza göz atabilirsiniz.

Shag Saç Kesim Modeli:

Shag saç kesimi adıyla tanınan bu kesim, 2014 yılının sonuna doğru ortaya çıkmış olmakla beraber, çıktığı zamanlarda sadece kısa saçlara uygulanıyor olması sebebiyle, 2023 yılı itibariyle evrime uğramış en trend modellerden bir tanesi. Shag saç kesimi artık sadece kısa saçlı kadınlarda değil, aynı zamanda orta boy uzunluktaki saçlara sahip kadınlarda da sıklıkla uygulanan modellerden oldu. Saçları omuz hizzasında hatta bir miktar daha bile uzun olan hanımlar, zevkle bu yeni modeli kullanıyorlar ve Shag kesim günden güne daha popülerleşiyor.

Siyah Saçta Shag Saç Kesimi:

Siyah saçlarda, düz siyah ya da balyajlı olması farketmeksizin, saçların sadeliğine hareket katarken, diğer yandan aşırı iddialı olmasını engelleyerek yumuşatan bir saç kesimi modern shag. Eskiden uzun saç kesimlerinde bu kadar sık karşımıza çıkmazsak artık bilhassa da siyah saçlarda sürekli olarak karşılaşabiliyoruz. Parlayan saç kesim modellerinden bir tanesi olduğu kesin.  Üstelik bakımı da çok kolay. Fön çektirmenize çoğu zaman hiç gerek yok.

 

siyah saçta balyajlı shag saç kesim modeli

Sarı Saçta Shag Saç Kesimi:

Son yılların en modern saç kesimlerinden biri olan shag kesiminin sarı saçlar, röfleli ya da sarı balyajlı saçlar üstünde duruşu da oldukça şık. Platin sarısı dışında pek çok sarı tonuna oldukça yakışan bu kesim modelinin açık renkli saçlardaki en büyük avantajı ise yıpranmış saçları, karışık kesimi yani asimetrik görünümü sebebiyle çok daha bakımlı göstermesi. Açık renkli saçlar genel olarak saç bakımı yaptırmayı gerekir tabi her halükarda ama en azından vakit sıkıntısı yaşadığınız zamanlarda, en ideal durum olmasa da sizi en azından idare edebilecek bir saç modeli uygulamanızda fayda var.

Ayrıca yıpranmış saçlara uygulayabileceğiniz saç bakım yağları konumuza da göz atmak isteyebilirsiniz.

sarı saçta shag saç kesim modeli 2017

Kızıl Saçta Shag Saç Kesimi:

kızıl saç saç kesim modeli

Kumral Saçta Shag Saç Kesimi:

Kumral renklerindeki saçlara shag kesim modelinin çok yakışıp yakışmadığına biz emin olamadık. Kararı size bırakıyoruz.

kumral saç rengi shag saç kesimi

Uzun Saçlarda Kahküllü Shag Kesimleri:

Bu modern kesim yukarıda da belirttiğimiz gibi artık sık sık uzun saçlarda da karşımıza çıkıyor. Ama  trendlerinden en önemlisi shag kesimlere kahkül ekletmek. Kaküllü saçlar neredeyse 2004 yılından beri moda olmaktan çıkmıyor zaten ama daha önceleri hem kısa saçlarda hem de uzun saçlarda uygulanmasına rağmen, çoğunlukla dümdüz ve sıradan saç kesimlerine hava katmak için kesilen kakül, bu yıl karşımıza daha iddialı bir biçimde çıkıyor.

uzun saçlarda katlı ve kahküllü shag saç kesim modeli 2017

Genelleme yapmak yanlış olsa da, kahküllü kesimleri biz en çok kumral tonlarında saçlara yakıştırıyoruz. Kaküllerinizi tamamen kaşlarınızın üzerine düşürecek şekilde kullanabileceğiniz gibi, asimetrik bir kesim ile, daha farklı bir modelle de kullanabilirsiniz ama kesin olarak bildiğimiz bir şey varsa o da shag kesimi genel olarak karışık bir kesim olduğundan, üzerine bir de eşitsiz bir kakül eklenince, özellikle sarı gibi çok açık renk saçlarda bakımsız bir görüntü yaratırken, siyah renkli saçlara uygulandığında ise, modelin ayırt edilmesi zorlaşıyor.

 

Shag kesimleri dağınık topuz modelleri uygularken de oldukça pratik olarak kullanılan kesim modellerinden.

Kısa Saç Kesim Modelleri:

Kısa saç denince akla birbirinden çok farklı boyutlar gelebilir tabi ama saçlarınızın, boyu, rengi ne olursa olsun, yüzünüzün şekli ne şekilde olursa olsun, sizin için uygun bir kısa saç kesimi elbette var. İşte size yükselen kısa saç kesim modellerini sunuyoruz:

Düz Saçlar İçin Akılları Baştan Alıcı Kısa Kesim Modelleri:

 

Katlı Saç Kesim Modelleri:

Katlı saç kesimleri hem dalgalı hem de düz saçlara uygulanabilir ama şu da bir gerçek ki düz saçlarda dalgalı saçlarda olduğu gibi güzel durmuyor ve mutlaka ki daha çok bakım istiyor.

Dalgalı saç kesimli saçlarınızı banyodan sonra hafifçe köpükleyerek kurutup oldukça havalı bir saça sahip olabilecekken, düz saç kesimlerinde katlı modeller fönlü olmadığı ve çok muntazam kesim olmadığı sürece biraz emanet gibi durabiliyor.

Dalgalı Saçlar İçin Saç Kesimleri:

Dalgalı saçlar, birbirinden çok farklı modeller denemek için en uygun saç tipi diyebiliriz. Öyle ki kesimde bazı hatalar, kusurlar bile olsa, çok dikkat çekmeyeceği gibi, zaman zaman özellikle yapılmış gibi bile durabiliyor.

Kısa saçlarda bile envai çeşit kesim şekli uygulayabileceğiniz dalgalı saçlar çok havalı duruyor.

Kıvırcık Saç Kesim Modeli

Kıvırcık saçlar da bu sene yine oldukça moda.. Brezilya fönü gibi uygulamaların resmen tavan yaptığı bu yıl doğal kıvırcık saçlar o kadar moda ki; doğal görünümlü perma uygulamaları bile yeniden moda olacak gibi görünüyor.

Kıvırcık saçlı kadınlar için saç kesim alternatifleri daha çeşitli elbette. Üstelik ufak makas hataları ve asimetrik saç kesimleri de hatadan kaynaklı bile olsa, özel olarak yapılmış bir model gibi bile duabiliyor.

 

Kıvırcık saçlara ombre uygulaması da çok yakışıyor. Kıvırcık saç kesimine sahipseniz, ombre saç modelleri sayfamızdan size en uygun uygulama ile ilgili fikir edinebilirsiniz.

Katlı Saç Kesim Modelleri:

Eğer saçlarınız çok gür ve kıvırcık değilse ve en azından dalgalı değilse katlı modeller bu sene sizin için out!

Düz saçlarda katlı kesimler çok bakımsız ve bayağı durabiliyor. Eğer kuaförünüze sonsuz güven duymuyorsanız tercih etmeyin

Düz Saç Kesim Modelleri:

Ek olarak; 2018’e yaklaştığımız bugünlerde içinde bulunduğumuz 2017 yılına ait en trend saç kesimlerinden de bahsetmek istiyoruz. Şüphesiz ki bu yılın sevilen ve moda olan saç kesim modellerinden önemli bir kısmı, yakında gelecek olan 2018 senesinde de sevilerek kullanılacak kesimlerden olacaktır;

Bu Yılın En Moda Saç Kesimleri ise şöyle;

En Güzel Saç Kesim Modelleri

saç kesim modelleri

kadın saç kesim modelleri

Saç modeli bir kadının kim olduğunu belli eden, onu tanımlayan, karakterinin olduğu kadar yüz güzelliğinin de önemli bir parçası olan bir şeydir. Yüzünüze en çok yakışacak modeli seçerek kestirdiğiniz saçlarınız size hava katacaktır.

En Trend Bayan Saç Kesim Modelleri:

Saç kesim modelleri arasından sizin saçınızın cinsine, yüzünüzün tipine ve hatta boyunuza kadar pek çok faktöre bağlı olarak yapacağınız tercih, kişiliğinizin bir yansıması olacaktır. Saç kesimi modeliniz, tüm imajınızı değiştirebilir.Dış görünüşünüz sosyal hayatımızı etkileyen önemli faktörlerden yalnızca biri. Dış görünümünüzde ise ilk dikkat çeken şey saçlarımız ve yüzümüz. Saç kesim modelimiz  yüzümüz ile uyumluysa  yani yüz şeklimize uygun bir saç kesim biçimimiz varsa ilk bakışta kendini çok belli eder ve oldukça dikkat çeker, bu yüzdendir ki her saç modeli her yüz tipine yakışmaz. Bayan saç kesim modelleri saç sıklığına, saç canlılığına ve saçın ince veya kalın oluşuna göre tercih edilmelidir. Kimi saç kesim modelleri ince telli saçlarda güzel görüneceği gibi kimi saç kesim modelleri ise  yalnızca kalın telli saçlarda daha güzel durabilir. Aşağıda bazı bayan saç kesim modellerinin tanımlarına ve duruşları hakkında merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Saç kesimi bir sanattır ve doğru saç kesimi ve doğru saç rengi ile mucize yaratabilirsiniz. En çok tercihedilen  saç renkleri yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Sevilen Saç Kesim Modelleri

Aşağıda listelemiş olduğumuz, ait en trendlerden olan pek çok saç kesim modeli arasından, yüz şeklinize en uygun olanı tercih ederek, havanızı tamamen değiştirebilir ve daha çekici bir görünüme bürünebilirsiniz.

Çocuğunuz varsa, en sevilen ve şık erkek çocuk saç modelleri yazımıza da bakmadan geçmeyin

Kısa Saç Kesimi ve Modelleri

İçinde bulunduğumuz  kısa saç modelleri bayanlar arasında yine moda!

Bayanlarda kısa saç modeli genelde saçların çok gür olmadığı  kalın ve normal telli saçlarda tercih edilir. Kısa saç kesim modeli ile saç bakımını yapmak ve şekil vermek çok kolaydır.

Kısa saç kesim modelleri genellikle kulaktan yaklaşık olarak üç parmak aşağıdan kesilir ve geri kalan düzeltme işlemleri yapılır.

 

Kısa saç kesimini şekillendirmekte genellikle köpük formda ürünler  kullanılır. Bu şekilde hem çok kolay hem de saçlar oldukça hacimli gösterilebilir. Kısa saç kesim modeli genellikle yuvarlak yüzlü kişilere daha çok yakışır.

kısa saç kesim modeli

 Eğer tamamen kısa saçlı olmak istemiyorsanız, alternatif olarak önü uzun arkası kısa saç modellerini tercih edebilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda hem uzun saç modellerinin verdiği sıkıntıyı hafifletecek, ense bölgeniz serin kalacak hem de uzun saçlı olmanın havasını sürdürmeye devam edebileceksiniz.

 

Küt Saç Kesimi ve Modeli

Küt saç, boyun hizasında kesilerek yapılır. Genellikle uzun boyunlu kişilerde çok daha güzel durur. Bu yüzden uzun boyunlu kişiler saçları normal telli veya ince telli ise bu saç modelini tercih edebilirler.

Küt saç modeli saçları hacimli gösterdiği için ince telli saçlara sahip bayanların en çok tercih ettiği saç kesim modellerinden birisidir.

 

Küt saç kesim modelleri genellikle  bigudi, saç maşası veya fön ile  şekil verildikten sonra saç spreyi ile sabitlenerek oldukça hacimli hale gelir ve günlük kullanım için de idealdir.

küt saç kesim modeli

 

 

Katlı Saç Kesim ve Modeli

Bu saç kesim modeli her türü için tercih edilebilir. Saçlar kısa veya uzun da olabilir. Katlı saç, saçları daha hacimli ve daha gür göstermek amacıyla tercih edilir.  Bu yüzden bazen dalgalı kat adı verilen saç kesim yöntemi de kullanılabilir. Bu yöntem ile saçlar maşayla sarılmış gibi asimetrik olarak katlandırılır. Aynı zamanda saç kesim modelleri bakımından dünyada en sık tercih edilen kesim modeli de katlı saç kesim modelidir.

katlı saç kesim modeli

 

 

Asimetrik Saç Kesim ve Modeli

Asimetrik saç birden fazla şekilde karşımıza çıkabilir ve bu sene de çok çeşitli trend modelleri ile karşımıza çıkıyor;

Mesela saçlar ensede kısa iken önlere doğru daha uzun bırakılarak asimetrik bir kesim elde edilebilir. Bu yöntemde bazen ensedeki saçlar 3 numara tıraş ile farklı bir şekilde kesilebilir. Genellikle ince enseli kişilerde çok daha şık durur.

Asimetrik saç kesim modelleri bir de sağdan veya soldan traşlı şekilde kesilerek diğer taraf uzun bırakılır. Oldukça farklı olan bu saç kesim modelini  genellikle daha genç yaştaki kişiler tercih eder. Bu model yüzü biraz geniş veya uzun olan kişilerde yüz görüşünü toparlar.

 

asimetrik saç kesim modeli

 

 

Kahküllü Saç Kesim ve  Modelleri

Kahküllü saç kesim modeli hem küt saçta hem uzun saçta hem de katlı saç modelleriyle kullanılabilir. Kişinin alın çizgisinden başlayarak kaş bitimine kadar kesilen bu saç modeli yüzü yuvarlak gösterme amaçlı tercih edilir. Kahkül yalnızca kaşlarda bitmez. İsteğe göre sağ tarafı uzun sol tarafı kısa bırakılarak farklı bir formda kesilebilir.  Bu saç kesim modeli alnı çok küçük kişilerde pek güzel durmayabilir!

kahküllü saç kesim modeli

 

 

U Saç Kesimi ve Modelleri

U şeklinde kesilen saçların uzun olması modelin daha güzel görünmesini sağlar. Bu şekilde saçlar ön taraftan bakıldığında daha kısa arka tarafta ise oldukça uzundur. Saçlar arka kısımdan oval bir hat ile kesilir. Saç kesim modelleri bakımından hem açık kullanımda hem de at kuyruğu yapıldığında oldukça güzel görünen çift kullanımlı bir modeldir.

u saç kesim modeli

 

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Saç Gürleştirme Yöntemleri

 

 

V Saç Kesimi ve Modelleri

Tıpkı u saç kesim modeli gibi kesilir fakat farkı saçların arkadan oval değil de sert bir v harfi şeklinde kesilmiş halidir. Kolay kullanımı ve şekil verilmesi bakımından kişinin zevkine bağlı olarak tercih edilir. Son zamanlarda ki yeni saç kesim modellerine göre neredeyse unutulan bir saç kesimi modeli olduğunu da belirtmekte fayda var. Daha çok 2000’li yılların başında tercih ediliyordu. Şimdilerde yeniden popülerleşmeye başlayan bu model saç kesimlerine, bin bir türlü farklı renk alternatifi boya uygulanarak, daha da ilgi çekici hale getiriliyor. 2017 yılına ait en popüler saç renkleri yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

v saç kesim modeli

 

 

Yandan Saç Kesimi ve Modelleri

Saçların genellikle hangi yönden ayrılıp tarandığına ve kullanıldığına göre sağdan veya soldan ayırılarak yapılan kesimdir. Bu kesim modeli bütün saç kesimlerinde kullanılabilir. Saçların yüze daha çok düştüğü bir saç modelidir. Son zamanlarda ünlülerin en çok kullandığı saç kesim modellerinden de birisi olma özelliğini taşır. Diğer modellerde olduğu gibi detaylı bir saç bakımı gerektirmez. Yandan ayrılmış saç kesimi genellikle bir düzleştirici yardımıyla düzeltildikten sonra bir saç spreyi ile sabitlenip  kolaylıkla günlük hayatta kullanılır. Bu model aynı zamanda rahatına düşkün, saçları ile çok zaman kaybetmek istemeyenlerin tercih ettiği bir modeldir.

yandan saç kesim modeli

 

 

Dalgalı Saç Kesimi ve Modelleri

Dalgalı saç kesim modelleri en çok ince telli saçların tercih ettiği bir modeldir. Bunun sebebi ise ince telli saçlar gün içerisinde çok çabuk yağlanır ve hacmi çok çabuk kaybolur. Bu da sanki saçları olduğundan çok daha kirli ve bakımsız gösterir. Fakat dalgalı saç kesimi saçlara hacim kazandırır için bu saç modelini köpük formda bir saç şekillendirici ile şekil verdikten sonra kolay kolay sönmez ve hacmini kaybetmez. Bu sayede ince telli saçlara sahip kişilerde içerisinde saçlarına sürekli elleriyle hacim vermekten kurtulur.

dalgalı saç kesim modeli

 

 

Makas İzli Saç Kesimi ve Modelleri

Makas izi eskiden kuaförlerin yaptığı bir hata olarak kabul edilirken günümüzde özellikle istenen bir saç modeli haline geldi. Makas izli saç kesim modelleri uzun kesimli saçlarda güzel duran bir model. Bu yüzden uzun saçları olan kişiler hep kestirmeye karar verdiklerinde makas izli saç kesim modeli tercih ederlerse saç modelleri hem çok modern hem de çok havalı görünecektir. Bu saç kesim modeli saçların tamamının arkaya taranır şekilde ip gibi dümdüz kesilmesine verilen isimdir. Makas izli saç kesim modeli oval yüzlü kişilere çok yakışır. Eğer yüz hatlarınız yuvarlak ise ve bundan rahatsız oluyorsanız bu saç modelini tercih ederek yüz şeklinizi birazcık daha uzun veya biraz daha keskin gösterebilirsiniz. Bu şekilde yüzünüzün doğal bir şekilde gölgelendiğini ve yüz kemiklerinizin ortaya çıktığını göreceksiniz.

makas izli saç kesim modeli

 

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

 

 

Yan Tarafı Kazınmış Saç Kesimi ve Modelleri

Günümüzde farklı saç kesim modellerine olan ilgi artmış durumda. Yan tarafı kazınmış saç kesim modeli de ilginin arttığı saç kesim modellerinden birisi. Adından da anlaşıldığı gibi bu saç kesim modelinde saçlar sağ veya sol kaş bitiminden ayrılarak az kalan tarafın tamamen kazınması ile elde edilir. Bu saç modeli diğer saç modellerinden oldukça farklı olduğu için ülkemizde yetişkinler tarafından çok fazla tercih edilmese de  genellikle üniversite öğrencilerinin kullandığı modellerden birisidir. Yuvarlak yüzlü kişilerde oldukça güzel duran bir model özelliği taşır. Yan tarafı kazınmış saç kesim modelleri farklı renk saç boyaları ile boyandığında çok daha ilgi çekici ve modeline uygun görünmektedir.

kazıtılmış saç kesim modelleri

 

 Kısa boylu kadınların uzun saç modellerinden kaçınması gerektiği, kendilerini daha da kısa göstereceği gibi detayları bilerek kuaförünüzden talep edeceğiniz saç kesim modeli, doğru model tutturulduğunda harikalar yaratabilir.

Kızlar İçin Okul Saç Kesim Modelleri:

Kadınlar yediden yetmiş yediye saçlarını ve güzelliklerini önemsiyorlar. Siz de bir kız çocuğu sahibiyseniz ve okula giderken çocuğunuzun saçının hem şık derli toplu hem de okula giden bir çocuğa ya da genç kıza yakışır bir kesim olmasını istiyorsanız Okul Saç Modelleri yazımızdan fikir almayı ihmal etmeyin.

Anneler! Kadınlar için en güzel saç modelleri ve saç kesimlerine göz attıktan sonra, oğlunuz için de güzel bir kesim seçmek istemez misiniz?

Cevabınız evet ise buyrun erkek çocuk saç kesim modelleri yazımıza

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Neriman dedi ki:

  Saçlarımda farklı modeller ve renkler denemeyi çok seviyorum ama bu esnada saçlarım çok yıpranıyor ama kuaförüm doğal keratin kullanmamı önerdi evde kullanıyorum patentli olandan aldım saçlarıma rahat bir şekilde istediğim rengi veriyor ve istediğim modelde kullanıyorum artık patentli keratinim sayesinde.

 2. Derya dedi ki:

  Saç tellerim çok ince ve güçsüz sürekli de diken gibi havalarda geziyor bağladığımda bile çok çabuk da yıpranıyor her işlemden çok çabuk etkileniyor saçlarımın bu durumundan çok sıkıldım ve bir sürü şey denedim doktor bir arkadaşım doğal keratin kullanmamı önerdi birlikte bulduk internetten patentli keratin varmış doğal olduğuna emin olmak için aldık iyiki de almışız saçlarım daha sağlıklı dikenler olmuyor ve saçlarım daha güçlü her işlemde saçlarım mahvolucak diye korkup vazgeçmiyorum.

BİR YORUM YAZ