Kategoriler

Nasıl Güzel Olurum? Nasıl Güzel Gözükürüm? Doğal Güzellik Sırlarım

Nasıl Güzel Olurum? Nasıl Güzel Gözükürüm? Doğal Güzellik Sırlarım
 • Güzellik / Makyaj
 • 12/02/2023 21:23 | Son Güncellenme: 12/02/2023 21:22
 • 0
 • 305

Nasıl güzel gözükürüm? Nasıl güzel olurum? Güzel olmanın sırları. Doğal güzellik sırlarını keşfederek, kısa zaman içerisinde yüzünüzün görünümünde büyük fark yaratabilirsiniz.

Kadınların ön planda en çok dikkat çeken bölgeleri olan yüzlerini güzelleştirmek için evde uygulanabilecek, tamamen doğal yöntemlerden oluşan güzellik sırlarını sizler için aşikar ettiğimiz bu yazımızda okuduklarınızı uygulayarak, pürüzsüz bir cilt ve eşsiz bir yüz güzelliğine kavuşacaksınız.

güzel yüz

Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Güzellik Sırları:

Yüzünüzün en güzel göründüğü zamanların, doğal görüntünüzde olduğunuz zamanlar olduğunu biliyor musunuz? Yapılan araştırmalar da net bir şekilde ortaya koyuyor ki; erkeklerin güzel kadın tanımlamalarında da çoğu kez, makyajsız dahi olsa, parlak ve pürüzsüz bir cilde, ışıldayan ve lekesiz bir tene sahip, doğal güzellikleri ön planda olan kadınlardan bahsediliyor.

Bu demek değildir ki makyajlı kadınlar güzel değildir. Makyaj yapılacak zamanlar da var elbet. Onun havası ayrı ancak bir kaç küçük sır sayesinde, evde pratik bir şekilde uygulayıp, natürel bir güzelliğe kavuşarak, sabah yataktan kalkar kalkmaz bile canlı, dinamik, çekici ve berrak görünmek istemez miydiniz?

Doğal ve parıltıcı bir cilt için uygulayabileceğiniz kolay maske tariflerinden önce, günlük hayatınızda yaşam tarzı haline getirmeniz gereken natürel güzellik sırlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Cilt Bakımınıza Özen Gösterin

Bir kadının güzelliği yüzünden başlar ve yüz güzelliğinin en önemli sırrı, berrak ve pürüzsüz bir cilttir. Bakımlı, siyah noktalardan ve sivilcelerden arınmış, porselen gibi bir tene ve ışıldayan bir yüze sahip olmak için pahalı kozmetik ürünlere milyonlar yatırmanıza da gerek yok üstelik.

Evde yapıp uygulayabileceğiniz etkili ve doğal yüz maskelerinin düzenli uygulanması sayesinde, hayal ettiğinizden daha berrak bir cilde sahip olmanız mümkün. En etkili tarifler için yüz maskeleri yazısına bakabilirsiniz.

Erken Yatıp Erken Kalkın:

Günde kaç saat uyduğunuzdan daha önemlisi hangi saatler arasında uyuduğunuzdur. Gece uykusu verimli ve sağlıklı bir uykudur. Gece uykusunu iyi uyumuş bir kadın, sabah daha zinde, daha enerjik kalkarak etrafına ışık saçacak, her şeyden önce pozitif enerjisi sayesinde daha güzel görünecektir.

Tabi erken yatıp kalkmanın tek avantajı pozitif olmak değil. Hücre yenilenmesi en hızlı şekilde gece uykusu sırasında gerçekleştiğinden, göz altı morluklarına sahip olma riskiniz düşeceği gibi, yaşlanmanın etkileri de önemli ölçüde azalacaktır.

Sabah kalktığınızda yine de göz altlarınız mor ise, buzdolabının derin dondurucu kısmına 2 adet yemek kaşığını koyun ve 10 dakika kadar soğumasını beklerken keseceğiniz 2 dilim salatalığı kan dolaşımınızı hızlandırması ve cildinizdeki renk tonu farklılıklarını ortadan kaldırması için göz altlarınıza koyun.

Kaşıklar soğuduğunda dolaptan çıkarıp kaşığın arka kısmını fazla bastırmadan göz altlarınıza temas ettirin ve ortalama 10 set şeklinde her iki göz altınıza da 5 er saniye kadar tutun. Hemen ardından göz altı morluklarınızın nasıl geçtiğini farkedeceksiniz.

Göz altı morluklarından ciddi şekilde şikayetçiyseniz, deneyebileceğiniz bir kaç yöntem daha mevcut elbette. İlgili yazıya göz altı morlukları nasıl geçer e bakarak ulaşabilirsiniz.

 

Beslenmenize Dikkat Edin ve Güne Sıkı Bir Kahvaltıyla Başlayın: 

Öğünleri ne şekilde düzenlemek gerektiğiyle ilgili olarak; sabah zengin gibi, öğlen orta halli gibi, akşam fakir gibi yemek yemek gerektiğine dair sözü duymadıysanız size anlatalım;

Sabah kalkar kalkmaz edeceğiniz sıkı bir kahvaltı ve gün boyu yedikleriniz miktarını azaltarak devam edeceğiniz düzgün bir beslenme programı, güzelliğiniz üzerinde doğrudan etki sahibidir.

Özellikle sigara ve kahve tüketiminin had safhada olduğu ülkemizde, siz de sigara kullanıcısıysanız, sabah güne güzel bir kahvaltıyla başlamanız büyük ihtimalle öğlen saatlerine kadar arka arkaya gereksiz yere içeceğiniz onlarca sigara ve bir sürü fincan kahvenin sayısını azaltacak, bunun sonucunda hem sigara-kahvenin cildinize verdiği tahribattan kurtulacak hem de sabah yediklerinizden aldığınız vitamin ve mineraller sayesinde cildinizin renginden, bakışlarınıza, gözünüzün ferine kadar ışıltı gelmesine yardımcı olacaktır.

Gün içerisinde bol miktarda sebze ve abartmamak kaydıyla her gün meyve tüketmeye de gayret edin.

Bolca Su İçin:

Günde en az 8 bardağın altına düşmemek ve 14 bardağın da üstüne çıkmamak kaydıyla, içebildiğiniz kadar çok su için. Bol su içmek hem cildinizin berrak bir güzelliğe kavuşmasına yardımcı olacak hem de diğer yandan, enfeksiyonların vücuttan atılmasına kadar pek çok sağlıkla ilgili konuya iyi gelecektir.

Üstelik günde en az 8 bardak su içtiğinizde hem metabolizma hızınız artacak, hem de mide kapasiteniz su ile işgal edildiğinden ister istemez daha az yemek yiyeceksiniz ve sonuç olarak bol su tüketimi kilo vermenize ya da formunuzu korumanıza yardımcı olarak sizi güzelleştirecektir.

Duşunuzu Serin Suyla Alın:

Soğuk suyla demedik. Aman Dikkat! Ancak çok sıcak suyla duş almak enerjinizi düşürebileceği gibi cildin de esnemesine, sarkmasına ve cansız görünmesine sebep olur.

Giyinmenize Özen Gösterin

Bir kadın kendini şık ve parlak hissettiğinde, kendine olan güveni doğrudan dış görünümüne de yansır. Hem gündüz dışarıdaki giyiminize hem de gece evdeki giyiminize dikkat edin. Nasılsa evdeyim ya da nasılsa bilmem kaç senelik evliyim diye giydiğiniz pijamaları, iç çamaşırını v.s. önemsememezlik yapmayın aman ha!

Vücudunuzu Yıpratan Operasyonlardan Kaçının

Kadınların yaşlanma belirtilerini daha erken göstermelerine yol açan bir takım gereksiz operasyonlardan kaçının. İhtiyacınız olmayan estetik operasyonlar ya da gereksiz sezaryen, kürtaj işlemleri gibi hormonel dengenizle oynayabilecek ameliyatlardan uzak durun.

Bilhassa kürtaj operasyonunun kadınların hormonel dengeleri üstünde olumsuz pek çok etkisi vardır.

 

Elbette Formunuza Dikkat Edin!

Güzelliğin en önemli sırlarından birisi şüphesiz ki fit ve formda bir vucut sahibi olmak. Manken gibi olmanız elbette gerekmiyor ancak beslenmenize dikkat ederek hem cilt güzelliğinize katkıda bulunabilir hem de ideal kilo sınırları içerisinde kalabilirsiniz. Kurtulamadığınız bölgesel yağlanmalarınız ya da vermeniz gereken bir kaç extra kilonuz varsa, en başarılı zayıflama kürleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Güzel Bir Yüze Sahip Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Güzel bir yüze sahip olmak için her şeyden önce genetik özelliklerimiz ve yüz hatlarımız büyük bir önem taşıyor. Her kadın güzeldir masalı çok da inandırıcı değil ancak her kadın gerekli ve doğru bakımla, güzelleşebilir demek çok da yanlış olmaz.

İşte doğal güzellik sahibi olmak için dikkat etmemiz gerekenler;

 • Pürüzsüz bir cilde sahip olma
 • Parlak Bir Tene sahip olma
 • Gergin Bir Yüze Sahip Olmak
 • Havalı ve sağlıklı saçlara sahip olma

Saçlar, doğrudan yüz güzelliği ile ilgili gibi görünmese de, bir kadının güzel yüzünün tamamlayıcısıdır. Havalı, bakımlı ve sağlıklı saçlar olmadan, bütün bir güzellikten bahsedemeyiz.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak demek; bilhassa sivilcelerden ve çeşitli cilt kabarcıklarından arınmış bir yüze sahip olmak demektir.

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

doğal cilt güzelliği sırları

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cildinizin nem dengesini korumalısınız. Cildinizin nem dengesini korumak için de, teninizin kurumasına sebebiyet verebilecek dış etkenlerden kaçınmalısınız.

Güneş ışığı, kozmetik ürünlerin ağır kullanımı, ciltte zararlı yağlanmalara sebebiyet verecek yiyecek ve içeceklerin – çekirdek,cips v.b. – aşırı tüketimi gibi durumlardan kaçınmalısınız.

Ayrıca cildinizi sürekli olarak temiz tutarak bakterilerden arındırmalı ve sivilce oluşumunun önüne geçmelisiniz. Hali hazırda var olan bir sivilce sorununuz varsa, evde uygulayabileceğiniz maskeler sayesinde sivilcelerinizin geçmesine yardımcı olabilirsiniz. Doğal ve etkili yöntemlerle sivilce geçirme rehberine bir bakıverin.

Parlak ve Beyaz Bir Tene Sahip Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Bembeyaz bir tene sahip olmak, güzellik anlayışının genel geçer kurallarındandır. Cildinizi parlatma etkisinin yanı sıra ten renginizi de açarak size kusursuz bir güzellik vaat eden bir takım maskelerle kimsenin bilmediği bir takım güzellik sırlarına sahip olabilirsiniz. Buyrun Cilt Beyazlatma yöntemlerine bir göz gezdirelim.

Havalı Saçlara Sahip Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Saçlar, kadınların bir bütün olarak güzelliklerinin en önemli tamamlayıcısıdır. Kısa saçları olan kadınlar da pek ala güzel ve havalı görünebilmekle birlikte, ilk bakışta etkileyici ve göz dolduran saçlara sahip olmak için, hanımlara saçlarını uzatmalarını öneriyoruz. Zira bu sene uzun saç kesimleri yine, yeniden moda.

Eğer saçlarınızın bir türlü uzamamasından şikayetçiyseniz, süreci biraz da olsa hızlandırabilecek saç uzatma yöntemleri yazısına göz atabilirsiniz.

Gergin Bir Yüz ve Genç Bir Görünüm İçin Neler Yapmalıyım?

Yüz yogası egzersizleri sayesinde, keskin ve çekici yüz hatlarına, belirgin elmacık kemiklerine sahip olurken uzun yıllar boyunca genç ve diri kalmayı başarabilirsiniz. Gün içerisinde bir kaç kez tekrarlayacağınız basit yoga hareketleriyle yüzünüzü gerginleştirmek toparlamak ve daha çekici hale getirmek için Yüz Yogası adlı yazımıza bakın

Az Bilindik Güzellik Sırları:

 • Gözleriniz daha parlak ve canlı görünmesi için çeyrek damla limon damlatın
 • Göz altı torbalarını gidermek için akşam demlediğiniz çaydan kalan ile pansuman yapın
 • Vişne ve hindistan cevizini karıştırarak yapacağınız maske sayesinde daha parlak dudaklara sahip olun.
 • Dudaklarınıza nane yağı sürerek daha dolgun görünmelerini sağlayın
 • Nar ve bademi ezip karıştırarak yapacağınız maske ile kusursuz cilde sahip olun
 • Yastık kılıfınızı sık sık değiştirin ve pamuklu kumaşları tercih edin. Cilt sağlığınız için önemlidir.
 • Somon Balığı tüketerek cilt kurumasının önüne geçin
 • Balkabağı maskesi ile hücrelerinizi yenileyin
 • Kemik iliği çorbası tüketerek gençleşin
 • Şeker Tüketimizini minimuma indirin

Güzelliğimin Bozulmaması İçin Nelere Dikkat Etmeliyim?

sade makyaj sayesinde doğal güzellik sırrı

Güzelliğine önem veren kadınlara verecek bir iki sırrımız daha var;

Makyaj! Makyaj doğal güzelliğimizin önemli bir tamamlayıcısı şüphesiz lakin kozmetik ürünlerin barındırdığı pek çok kimyasal madde, cildimize uzun vadede ciddi zararlar veriyor.

Bu sebepten ötürü, eğer düzenli olarak makyaj yapan bir kadınsanız, mutlaka ama mutlaka geceleri yatmadan uygun bir makyaj temizleme kremi ya da toniği kullanarak cildinizi makyajdan ve boyalardan tamamen arındırmalısınız. Gece boyunca yüzde kalan fondöten, allık gibi yüzü kaplayan ve cildin nefes almasını engelleyen ürünler, cildinizi erken yaşlandırıyor, bakterilere davet çıkararak ve nem dengesini bozarak sivilcelere sebep oluyor, ten renginde ton farklılıkları ve cilt lekelerine yol açıyor.

Gün içerisinde makyajınızı elbette yapabilirsiniz ama özel durumlar haricinde her gün makyaj yapıyorsanız, sade bir model tercih etmenizi öneririz. Günlük olarak kullanmak üzere uygulayabileceğiniz sade makyaj teknikleri yazımıza da ulaşabilirsiniz.

Bir ikinci dikkat edilecek husus da güneşin zararlı ışınlarının cildinize yaptığı tahribat.

Güneşten mutlaka korunun. Güneşin en tepede olduğu saatlerde dışarıda kalmamaya çalışın ve mümkün olmadığında ise mutlaka güneş kremi ve şapka kullanın. Cilt sağlığınız ve güzelliğiniz için ciddiyetle önemsemeniz gereken bir konu.

Estetik Ameliyatlar ile Güzelleşmek:

Doğal güzellik sırları arayanlara uygun bir alternatif olmasa da bazı kadınlar, aslında bilhassa kusurlarını makyajla gizlemek zorunda kalmadan, güzelliklerini günlerinin sıradan bir durumu haline getirmek amacıyla, plastik cerrahi operasyonları yaptırmak için bıçak altına yatıyor.

Güzelliklerinin sırrı; burun estetiği ameliyatlarından, kulak kepçesi ameliyatına, yanaklardan yağ aldırmaktan, vücudun diğer bölgelerine liposuction yaptırmaya, göz kapağı ameliyatlarından göğüs dikleştirmeye kadar çok çeşitli ameliyatlarla ya da botox uygulamaları gibi ufak estetik dokunuşlara kadar tıbbi müdahalelerden geçen kadınların sayısı da az değil.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ