Kategoriler

Genital Bölgede Tüy Dökücü Krem Kullanımı, Genital Bölge-Cinsel Bölge Temizliği

Genital Bölgede Tüy Dökücü Krem Kullanımı, Genital Bölge-Cinsel Bölge Temizliği
 • Cilt Bakımı
 • 30/05/2018 00:19 | Son Güncellenme: 02/03/2023 16:44
 • 0
 • 50.248

Genital bölgenin istenmeyen tüylerden arındırılması, genital bölge temizliği, vajinanın tüylerinin alınması, cinsel organ tüyü alma konulu yazımıza hoş geldiniz. Cinsel bölgenin ince derili ve hassasiyeti yüksek bir bölge olması sebebiyle, hem kadınlar hem de erkekler arasında daimi bir sorunsal oluşmuştur. Erkekler için tıraş bıçağı kullanımı yaygın olmakla beraber, kadınlar ağdadan sonra en sık olarak tüy dökücü krem ile genital bölge temizliği yapmayı tercih etmektedir.

Genital Bölge ( Cinsel Bölge, Bikini bölgesi)  Temizliği,  Genital Bölge  Tüyü alma

Günümüzde yaygınlaşan ve fiyatları da daha erişilebilir seviyelere gelen lazer epilasyon uygulamalarına rağmen, daha doğal ancak süreklilik isteyen yöntemlerde bikini bölgesi tüylerinden kurtulmak isteyen kadınlar, ağdanın acı verici bir alternatif olması sebebiyle, ağda kadar uzun süreli sonuç vermese de, temiz bir görüntü yaratan ve tamamen zahmetsiz bir şekilde istenmeyen özel bölge tüylerinden kurtaran bir yöntem olarak tüy dökücü kremlere ya da spreylere yöneliyorlar ancak bikini bölgesinin rahime yakın bir kısım olması sebebiyle, kimyasal içerikli bir ürünü genital bölgelerinde kullanmanın güvenilirliği konusunda tereddüte düşüyorlar.

Biz de bu yazımızda genital bölgede kullanılabilecek tüy dökücü kremler hangileri, sprey ya da krem ile kılları yakarak istenmeyen tüylerden kurtulmak, özel bölge için güvenli bir yöntem mi gibi konuları tartışarak bu konuda araştırma içine girmiş siz değerli okuyucularımızın yoluna ışık tutmaya çalıştık;

Genital Bölgede Tüy Dökücü Krem Kullanımı

Tüy dökücü kremler ve spreyler bilindiği üzere, içerdikleri kimyasal maddeler aracılığıyla, kılların deri yüzeyindeki en dip noktalarından itibaren, yakarak, istenmeyen tüylerin dökülmesini sağlamak suretiyle olmak üzere bir etki mekanizmasına sahipler. Durum bu olunca elbette ki genital bölge temizliği açısından pratik bir alternatif gibi gözükse de, bilhassa kadınların aklında ciddi şüpheler oluşuyor.

Vajina çevresinde ve genital bölgenin tamamında tüy dökücü krem ya da sprey kullanmanın, kadın sağlığı açısından bilinen ve tespit edilmiş, kanıtlanmış bir zararı yoktur ancak bildiğimiz klasik tüy dökücü krem markaları haricinde, özellikle bu bölge için üretilmiş, PH seviyesi farklı ya da güvenli denilebilecek bir marka yoktur.

Genital Bölgede Kullanılabilecek Tüy Dökücü Krem ve Sprey Markaları

Vücudunuzun diğer bölümlerinde tüy dökücü olarak kullandığınız pek çok markayı, özel bölgenizde de kullanabilirsiniz. Piyasada en çok satılan ve özel bölgede kullanımı da genellikle güvenli olarak bildirilmiş tüy dökücü krem ve sprey markaları ise şu şekildedir;

 • Veet krem ve sprey
 • Sesu Krem
 • Epiten Krem
 • Depitak Krem
 • Lapiden Krem
 • Bioder Krem

Bikini Bölgesinde Tüy Dökücü Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

 • Genital bölgedeki istenmeyen tüylerden krem ya da sprey kullanarak kurtulmak her ne kadar bilinen büyük bir sakıncaya sahip olmasa da vajina içerisinde ürün kaçırılması durumunda istenmeyen yan etkilere yol açabileceğinden, en ideal yöntem değildir.
 • Ağdaya göre oldukça daha kısa süreli, pratik ve acısız bir yöntem olmasıyla avantaj sağlar
 • Tıraş bıçağı ve jilet ile yapılan temizlik gibi kıl köklerini besleyerek tek kökten 5 adet kıl çıkmasına sebebiyet vermez.
 • Ancak ağda gibi kökünden temizlik yaparak uzun süreli kullanım da sağlamaz
 • Ciltte çoğu kez hiç bir kızarıklık ve sivilceye sebebiyet vermez. Alerjik reaksiyona yol açmaz
 • Kötü kokuludur.
 • Epilasyon aleti v.b. yöntemlerdeki gibi acılı değildir. Bilhassa da genital bölgedeki ince derinin hassasiyetine uygundur. Ayrıca kılları da kırmaz
 • Bölgede kararma gibi sorunlara yol açmaz.

 

Genital bölgede tüy dökücü krem kullanımının erkeklerde sperm kalitesinin bozulmasına , kadınlarda kısırlığa ya da vajinal mantar gibi sorunlara yol açtığı ile ilgili söylentiler şehir efsanesinden ibarettir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, tüy dökücü krem kullanımı, istenmeyen tüylerin giderilmesinde, sadece genital bölge için değil, vücudun hiç bir bölgesi için en iyi çözüm yolu sayılmayacak olsa da, kendine ait dezavantajlarına rağmen, kişilerin önemsedikleri noktalara bağlı olarak kullanılması da gayet mümkün ve dikkatli kullanımı sayesinde son derece güvenlidir.

 

Sadece hamile kadınların ve belirli yaşın altındaki genç kızların özel bölgelerinde tüy dökücü krem ya da sprey kullanmaları tavsiye edilmez.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ