Kategoriler

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar

Tüy dökücü, tüyleri yok eden karınca yumurtası yağı hakkında. Bebeklerde ve kadın -erkek tüm yetişkinlerde, özellikle tüy dökücü niteliği ile öne çıkan karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır? karınca yumurtası yağı başka ne işe yarar? Karınca yumurtası yağı yan etkileri var mıdır? Kullanımı sırasında nelere dikkat etmelidir gibi konuları işlediğimiz yazımızda, ülkemize İran’dan ithal olarak getirilen Tala Karınca Yumurtası yağı hakkında da bilgiler veriyor olacağız

Doğal Tüy Dökücü olarak Karınca Yumurtası Yağı

karınca yumurtası yağı işe yarar mı

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın ağda, epilasyon, eldivenle tüy çekme, lazer teknikleri ve tüy dökücü kremler gibi alternatiflerine, daha bitkisel bir alternatif olarak bilinen ve doğal bir çözüm yöntemi olması sebebiyle, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde güvenle kullanılabilecek bir ürün olarak karınca yumurtası yağı çok eski çağlardan beri kullanılıyor

 

Karınca yumurtası yağı, aynen yılan yağı gibi tüyleri döken ve arından uygulama bölgesindeki yeni çıkacak tüylerin daha seyrek ve daha güçsüz ve oldukça azalmış bir şekilde çıkmasını taahhüt eden bir üründür.

Karınca yumurtası yağı kullananların bir kısmı düzenli kullanım sayesinde istenmeyen tüylerinden kurtulduklarını bildirirken, bazı kullanıcılar da hiç bir fayda göremedikleri ve dahi bazı yan etkilerine maruz kaldıkları ile ilgili geri bildirimde bulunmuşlardır..

Karınca Yumurtası Yağının Bebeklerde Kullanımı

Eski çağlardan beri, özellikle yeni doğan bebeklerin koltukaltı bölgelerine, genital bölgelerine, bacaklarına v.s. sürülerek  ileride tüysüz olmalarının sağlanmaya çalıştığı bilindik bir durumdur ancak yenidoğan bebeklerin vücutlarına karınca yumurtası yağı sürmek her ne kadar ciddi yan etkilere sebebiyet vermesi beklenmeyen bir durum da olsa, uygulamadan önce bebeğin en azından 1.5-2 aylık olması beklenmelidir.

Bebekler anne karnından, doğumu müteakip bir kaç hafta içerisinde kendi kendilerine dökülmesi beklenen tüylerle birlikte doğarlar ve özellikle karın ve sırt bölgelerinde yoğun olarak görülen siyah ve sert tüylerin önemli bir kısmı, tüy dökücü herhangi bir dış müdahaleye ihtiyaç duymaksızın kendi kendine dökülür.

Karınca yumurtası yağının bebeklerin tüylerini azaltmadaki etkisi bilimsel olarak kanıtlanamamış olsa da, bebek en azından 6-8 haftalık olduktan sonra, büyüklerimizin geleneğini yerine getirerek tüylenmenin çok olduğu kol altı, bikini bölgesi, bacak ve hatta sırt gibi bölgelere sürülmesinde büyük bir sakınca genelde yoktur ancak yine de bebeğiniz üzerinde denemeden önce mutlaka çocuk doktorunuza danışmalısınız.

Özellikle herhangi bir alerjik reaksiyon gösterme durumuna karşı önlem almalı, içeriğinde neler bulunduğuna emin olmadığınız ürünleri kesinlikle kullanmamalısınız.

Karınca Yumurtası Yağının Yetişkinlerde Kullanımı

Günümüzde bebeklerde olduğu kadar yetişkinlerde kullanımı da git gide yaygınlaşan karınca yumurtası yağı, sadece kadınların değil, erkeklerin de severek kullandıkları ürünlerden bir tanesi. Erkekler genelde omuz ve sırt bölgelerindeki rahatsız edici derecede koyu renkli kıllar ve sert tüyleri azaltmak amacıyla bu yağı kullanırken, kadınlar, koltukaltı tüylerini azaltmak, vajinal bölgedeki tüyleri bitirmek gibi daha sık tercih edilen bölgeler dışında, kollarına, bacaklarına ve hatta bıyık bölgesinden tutun, yüzlerinin tümüne, sırtlarına ve göbeklerine de yaygın olarak kullanmakta.

Karınca yumurtası yağının yetişkinler üzerindeki tüy dökücü etkisi de bilimsel olarak kanıtlanamamış olsa da uzun süreli ve düzenli kullanımda ciddi şekilde fayda gördüğünü iddia eden kullanıcıların sayısı da az buz değil.

https://www.youtube.com/watch?v=z3TlE_VHJ1U

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

 • Tüylerinizin azalmasını istediğiniz bölgeye karınca yumurtası yağı sürmeden önce, uygulama bölgesindeki kılları mümkünse sir ağda ile tamamen alınız.
 • Ardından kızarıklık ve hassasiyetin geçmesini 15-20 dakika kadar bekledikten sonra, karınca yumurtası yağını bolca ve derinize yedirecek şekilde teninize masaj yaparak uygulayınız.
 • Yıkama ve durulama gerektirmez.
 • Bir sonraki işlemi, bölgede yeniden tüylenme tamamlandığında, işlemi baştan alarak yineleyiniz.

Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Karınca yumurtası yağını düzenli olaran 1 sene kadar kullandığınızda, işe yaraması durumunda tüylerinizin %80-90’a kadar azaldığını sene bitimi itibariyle gözlemleyebilirsiniz.

İlk kullanımdan sonra gözle görülen etkiler bazı kişiler için geçerli olsa da, sizin derhal gözlemeyememeniz işe yaramadığı manasına gelmez.

Karınca Yumurtası Yağı Kullanmanın Zararları ve Yan Etkileri

%100 doğal bir ürün kullanmanız durumunda yan etki görmeniz çok mümkün olmasa da piyasada ticari amaçla bulunan ürünlerin içinde ne olduğunu kesin olarak kestirememiz sebebiyle muhtemel bazı yan etkilere de hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Karınca yağı yumurtası kulladıktan sonra aşağıda sıralanan şu durumlardan bir ya da bir kaç tanesini gözlemleyecek olursanız kullanmayı derhal durdurunuz;

 • Ciltte kızarıklık, kabarma, tahriş
 • Aşırı derecede kaşıntı
 • Yanma, acıma hissi
 • Kıl kökü iltihabı
 • Tüylerinizde gözle görülür bir artış
 • ciddi iritasyon hissi

Piyasada En Çok Satılan Karınca Yumurtası Yağı Markaları Nelerdir?

 • Tala karınca yumurtası yağı
 • Bioder Bio Epilation Karınca Yumurtası Yağı
 • Valensey Karınca Yumurtası Yağı
 • Lyonsey Yağı

Orijinal ürün olduğunu nasıl anlayabilirim?

Bazı yazılarda, karınca yumurtası yağının hakiki ve saf bileşenlerden oluşan orijinal ürün olduğunu teyit etmek için, üzerinde Arapça harflerle yazılı etiketli olanları tercih edilmesi gerektiği ile ilgili şeylere rast geldik. Bu yaklaşım kesinlikle yanlış ve yanıltıcı bir pazarlama tekniğidir. Çıkış noktasu büyük ihtimalle, İran’dan ithal edildiği bilinen Tala karınca yumurtası yağının, bilinen, piyasadaki en yaygın ve sık kullanılacak ve etkili bir tüy dökme markası olmasından kaynaklıdır ancak tanıdık bir kaç marka dışında, üzerinde Arapça yazıları olan ürünlerin, güvenilir olmasını bir yana bırakın, ithal ve sağlık bakanlığından onay almamış ürünler olabileceğini göz önünde bulundurarak tercih edilmesi ya da edilmemesi önemlidir.

Hangi marka karınca yumurtası yağı en iyidir diye karar vermeden önce, üretici ve distribütör firmanın güvenilirliğini sorgulamanız daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ