Tirecort Krem Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Tirecort Krem Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?
  • Cilt Bakımı
  • 19/10/2021 14:25 | Son Güncellenme: 11/03/2023 20:07
  • 0
  • 3.902

Tirecort krem antibiyotik bir kremdir. Tirecort Krem Nasıl Kullanılır?  Bakterilerilerin sebep olduğu enfeksiyonların giderilmesi için kullanılmaktadır. Bu kremin içerisinde ki bulunan kortikosteroid maddesi cildinizdeki herhangi bir şişliği, kızarıklığı veya kaşıntıyı azaltır.

Bu krem genel olarak derinin iltihaplandığı (egzama veya dermatit) ve ayrıca mikroplardan (bakteriler) enfekte olduğu sorunların giderilmesinde tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

 

Tirecort Krem Merhem Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Cilt rahatsızlıkları , yangı, ciltte kızarıklık, şişlik, cilt enfeksiyonları, unna hastalığı, kronik iltihaplı deri hastalığı, atopik egzama, sedef hastalığı, çocuk egzaması, radyasyondan ve güneşten dolayı oluşan deri iltihabı, dış etkenlerin etkisi ile ortaya çıkan deri iltihabı , kaşıntıyla beraber ortaya çıkan egzama (nörodermatit), derinin sürtünmesi ile ortaya çıkan deri iltihabı (intertrigo), yaşlanmadan dolayı ortaya çıkan kaşıntı, iltihaplı yaralar, iltihaplı sivilce(akne), çıban, ciltte kaşıntı, yara ve kaşıntı ile ortaya çıkan iltihap (staz dermatiti), metal para ve disk şeklindeki iltihap (diskoid egzama), ergenlikle beraber görülen çok kaşıntı verici deri kalınlaşması ile belirgin deri hastalığı (liken simpleks) gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Bu krem 30 gramlık tüpler içerisinde satılmaktadır. Antibiyotikli bir kremdir ve içeriğinde kortizon bulunmaktadır. Bu yüzden oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Kremin rengi beyaz ve sarı tonlarındadır. İçeriği sebebiyle doktorunuza danışmadan kullanmamanızı öneririz.

 

Tirecort Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 40.40 liradır.

Tirecort Krem Muadili

Bu kremin bir çok muadili vardır. Bunlardan bir kaçı Belogent merhem, Fucicort kremdir. Bunun için daha detaylı ve kapsamlı bilgi için ; ” Fucidin Krem ” yazımıza bakabilirsiniz.

Tirecort Krem Yüze Sürülür mü?

Tirecort Krem Nasıl Kullanılır ? Ne İşe Yarar ?

Krem yapı itibariyle kortizonlu antibiyotik içeriğe sahip olduğu için kullanırken oldukça dikkatli ve ince bir tabaka halinde kullanmanız gerekir. Yüz bölgesi içinde oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Sorunlu bölgeye sürülmesi yeterli olacaktır. Yüzün tamamına bu kremi sürmeyin. Aksi halde beklenmedik bir yan etki ile karşılaşa bilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ