Kategoriler

En Güzel ve Farklı Dövme Modelleri ve Dövme Modası

En Güzel ve Farklı Dövme Modelleri ve Dövme Modası
  • Güzellik / Makyaj
  • 09/03/2023 08:29 | Son Güncellenme: 09/03/2023 09:05
  • 0
  • 212

Günümüzde artık her kadın ve her erkek dövme yaptırma hevesi içerisinde eskiye göre dövme yaptırma oranı gün geçtikçe artıyor diyebiliriz.

Son zamanlarda bayanlar tarafından en çok tercih edilen dövme modelleri arasında olan farklı dövme modelleri hakkında sizlere ufak bilgiler ve modeller göstereceğim.

Farklı Ense Dövmeleri ve Modelleri

Ense dövme modelleri neden en çok tercih ediliyor diye merak ediyorsanız hemen yanıtlayalım… Vücudun en çok görünen yerlerinden biri olan ense bu yüzden dövme bu kadar çok tercih ediliyor bu bölgelerde.
Ense dövmeleri en çok kimler tarafından tercih ediliyor diye sorarsanız…

Şüphesiz genç kızlar tarafından şu dönemlerde trend olan ense modelleri yaş sıralamasında en çok gençlere yönelik olduğu için genç kızlar daha çok tercih etmektedirler.

Son derece dikkat çekici olan ense dövme modelleri arasında ise sizlere bu zamana kadar hiç rastlamadığınız dövme modelleri göstereceğim.

Sadece bu ense dövmesi modellerine bakarak ilham alabilir kendi dövme modelinizi kendiniz tasarlayıp uzman bir kişiye yaptırabilirsiniz.

Küçük ve Büyük Çapa Dövme Modelleri

Dövme tutkunlarının ilgisini çeken modeller arasında en çok da çapa modelleri yer almaktadır. Artık  bu model klişe gibi algılansa da aslında oldukça kendine has ve hoş bir modeldir. Aynı zamanda çok farklı şekilde tasarımları da vardır. Çapa dövme modeli denilince genelde insanların ilk aklına gelen  üst kola yapılan siyah çapa dövmesidir.

Halbuki birçok farklı modelde, renklerde çapa dövmeleri vardır ve vücudun farklı bölgelerinde de ilgi çekici durmaktadır.

Eskiden bu çapa dövmesini denizciler kullanırmış. Kaybetmiş oldukları arkadaşlarının anısına kendilerine çapa dövmesi yaptırırlarmış. Bu çapa modeli ise “kararlılık” anlamına geliyor. Seçeceğiniz bu model, sizin kararlı bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösterir.

Bu kararlılık, sevgide ve aşkta da ne kadar kararlı olduğunuzu gösterir. Bazı dövme tutkunları  sevgilerindeki, aşklarındaki kararlılığı göstermek amacıyla da bu modeli yaptırırlar.

Çapa dövme modellerinin sadece çapa motifinden oluşması gerekmez. Çapanın farklı yerlerine eklenen yazılar olsun tasarımlar olsun dövme modelinize farklılık katar.

Eğer sadece çapa motifini yaptırdıysanız ilerde dövmeye eklemeler yaptırarak onu daha farklı bir biçime sokabilirsiniz.

Dediğim gibi çapa modeli birçok insan tarafından klişe olarak düşünülse de iyi yapılmış bir çapa dövmesi üzerinizde çok güzel durabilir.

Erkek Kol ve Omuz Dövme Modelleri

Biliyoruz ki birçok insan dövme tutkunu. Çevremize biraz baktığımızda bile dövme yaptırmış insanlar karşımıza mutlaka çıkmaktadır. Haliyle böyle olunca da dövmeye merakı olan ve dövme yaptırmak isteyen insan sayısı da git gide artmaktadır.

Erkek Kol Dövmeleri Modelleri

Erkekler genel olarak dövme bölgesi olarak kollarını seçmekte. İlk dövme yaptıracak olan erkek de şüphesiz koluna yaptırmak ister. Ne yaptırmak istediğine de karar veremeyince çevresine soru sorarlar. Çünkü dövme yaptırmak oldukça ciddi bir iştir ve o modeli yaptırmaya kararlı olmalısınız. Biz de bu yazımızda kollarına dövme yaptırmak isteyen erkekler için bazı modelleri sizlere sunacağız. Bu modellere aşağıdaki galeriden bakabilirsiniz.

Erkek Omuz Dövmeleri Modelleri

Erkeklerin dövme yaptırmak için en çok tercih ettiği bölgelerin arasında da omuzları vardır. Bu dövme modeli vücutta hoş bir görünüm bıraktığı için genelde erkekler bu bölgelerine dövme yaptırırlar. Özellikle de omuzdan başlayıp kola doğru inen ya da omuzdan boyuna doğru çıkan dövme modelleri erkekler tarafından çok tercih edilmektedir. Bu da her dövme gibi ciddi bir iştir ve dövme modelinizde kararlı olmanızda fayda vardır. Sizlere bu yazımızda omuzuna dövme yaptırmak isteyen erkekler için bazı omuz dövmelerini sunacağız. Modellere aşağıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

Bu yazılara da bakın.

Hint Kınası Nasıl Yapılır Nasıl Yakılır Detaylı Anlatım

Ameliyatsız Burun Estetiği Burun Dolgusu Hakkında Merak Edilenler

En Etkili Kırışıklık Maskesi Tarifleri

Dövme Modelleri Resimleri Galerisi

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ