Kategoriler

Supradyn All Day mi Pharmaton mu Kullanmalıyım? Karşılaştırmalı İnceleme

Supradyn All Day mi Pharmaton mu Kullanmalıyım? Karşılaştırmalı İnceleme

Supradyn All Day mi Pharmaton mu Kullanmalıyım? Supradyn All Day ve  Pharmaton karşılaştırması. Multivitamin desteği ve enerji takviyesi olarak en çok karşımıza çıkan Supradyn All Day vitamin ve Pharmaton tablet kullanımı arasında kararsız kalan okuyucularımıza, iki ürünün karşılaştırmasını yaparak derlediğimiz incelememiz sayesinde karar almalarında yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

 

Supradyn All Day VS Pharmaton yarışının galibi; kullanacak kişinin beklentilerine göre şekillenecektir. Her iki vitamin takviyesi de kendi kulvarında lider ve oldukça faydalı ilaçlardır. Bakalım hangisi size uygun olanı?

Supradyn All Day Mi Pharmaton Mu?

supradyn all day vs. pharmaton

PHARMATON MU SUPRADYN ALL DAY Mİ KULLANMAK DAHA İYİ? karar veremiyorsanız, belki yardımcı olabiliriz 🙂 

Son dönemin en popüler sorularından bir tanesi olacak kadar yaygın olan Supradyn mi pharmaton mu sorusu enerji veren vitamin hapların yaygınlaşmasıyla ve en bilinen iki tanesinin pharmaton ve supradyn olmasıyla ortaya çıktı. Sağda solda televızyonda yolda radyoda bol bol reklamini duyduğumuz bu vitaminlerin aralarındaki farkı çok büyük bir çoğunluğumuz tam olarak bilmiyor. Aslında büyük bir kısım bu vitaminlerin ne işe yaradığı ne amaçla kullanıldığı konusunda da yeterli bilgiye sahip değil, e durum bu olunca kullanmak istenildiğinde hangisini tercih etmesi gerektiği konusunda tereddüte düşülüyor ve olay genelde en çok reklamı duyulanın pr çalışmaları en başarılı yönetilenin ya da sağdan soldan duyulan bizim komşunun bilmem nesi …. kullanmış o süper valla onu kullan yorumlarıyla verilen bir kararla sonuçlanıyor.  Bu şekilde seçim yapılınca da yaptığınız seçimden verim alamama olasılığınız artıyor çünkü iki vitaminde birebir aynı gibi lanse edilse de aralarında bir çok fark var ve ikisinin de farklı özellikleri farklı insanlara hitap ediyor.

Yani şeker hastası olan biri için Supradyn All Day ve Pharmaton ikilisinden biri faydalı biri değil örneğin. ama HANGİSİ? Biz de bu yazımızda enerji veren bu vitaminleri kullanmak isteyenler için ikisinin özelliklerini anlattık ve karşılaştırmalarını yaptık. Pharmaton mu supradyn all day mi karar veremeyenler için yazdığımız bu yazı bir karşılaştırma yazısıdır ancak asla tavsiye yazısı değildir çünkü bu tarz enerji veren vitaminlerin bir sürü yan etkisi olabilmekte ve bunlar vücudun sistemine zarar verebilmektedir bunları kullanmak her ne kadar doğru olmasa da bazı durumlarda gerekli olur o noktada tercih edecek olanların ise en çok sorduğu soruyu yanıtlamak için bu yazıyı yazdık.

PHARMATON NEDİR? NE İŞE YARAR?

Gün içinde her birimiz fazlaca yoruluyor ve bir çoğumuz hayatı yoğun tempoda yaşıyoruz ve bunun sonucunda yorgunluk hali mutsuzluk enerji düşüklüğü gibi sorunlar yaşıyoruz . Bu ruhsal sorunların yanı sıra bu kadar yorgunluk karşısında yeterli beslenme ve uykuyu da alamıyorsa şayet vücut o zaman  bağışıklık sistemi çöküyor ve vücut tüm bakteri ve mikroplara karşı açık hale geliyor. Durum bu olunca da insanlar vitamin hapları ile enerji kazanmaya ve hastalıklardan korunmaya çalışıyorlar işte bu amaçla kullanılan vitamin haplarından bir tanesi de pharmaton dur. Pharmaton içinde bulundurduğu maddelerle kişiye gün içinde enerji vermeyi ve vücudu korumayı vaad ediyor. Bu vaadini gerçekleştiriyor mu diye sorarsanız gerçekleştiriyor gerçekleştirmesine ama bir yandanda vücuda başka türlü zararları oluyor bu tür hapların. Örneğin vücudun doğal dengelerini bozarak sistemini etkiliyorlar bu durum kullanım esnasında ortaya çıkmasada vücudu ve sindirim sistemini tembelleştiren bu tarz hapların etkileri kullanım bırakıldığında ortaya çıkarak bir sürü soruna neden oluyor.

Pharmaton’un içinde bulundurduğu maddeler ile vaad ettiği enerjiyi ve gücü verdiğiniz söylemiştik peki ne bu maddeler diye soranlarınız için Pharmaton içinde;

 • A Vitamini
 • B vitamini
 • C vitamini
 • D vitamini
 • E vitamini
 • Çinko
 • Biotin
 • Lesitin
 • Manganez

Bulundurur.

Bu maddeler sayesinde vücuda enerji veren morali yükselten Pharmaton’un içerisinde 30 yada 60 kapsül bulunur bu da size 1 veya 2 ay yeteceği anlamına gelir. Pharmaton tarzı vitaminleri günde 1 defadan fazla kullanmak doğru olmayacaktır .

Pharmaton kullanmaya başladığınız andan kısa süre sonra etkisini gösterecek hızlı bir vitamindir.

SUPRADYN ALL DAY NEDİR? NE İŞE YARAR?

Supradyn all day’de aynı pharmaton gibi gün içinde enerjinizi yükseltmeyi moralinizi düzeltmeyi sizi stresten uzaklaştırmayı ve vücudunuzu koruyarak bağışıklık sisteminizi korumaya almayı vaad eden bir vitamindir. Bu vitamin de vaad ettiklerini gayet iyi yapar ama Pharmaton için söylediğimiz bu tarz vitaminlerin bağışıklık sistemine müdahalede bulunarak bağışıklık sistemini çökerttiği ve bunun uzun vadede vücuda zarar verdiği doğal dengesini bozduğu sistemi tembelleştirildiği konusu supradyn all day için de kesinlikle geçerli aslında bu vücudu etkileyen ve enerji verme amacı taşıyan bunu vaad eden tüm vitaminler için geçerli. Her ne kadar vitaminlerin üreticileri bunu kabul etmese bu bitkisel bir şey bir ilaç değil zararsız dese bile bu ne yazık ki doğru değil. Bu yüzden bu vitaminleri kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Kullanımı sürekli ve uzun süreli hale getirmekten bunlarsız günü bitiremez hale gelmekten kaçınmak da çok önemli bir husus .

Suprady’de aynı pharmaton gibi bunu içinde bulunan maddeler sayesinde yapıyor.  Supradyn’in içinde;

 • C vitamini
 • B12 vitamini
 • Niasin
 • E vitamini
 • Pantotenik asit
 • B6 vitamini
 • B2 vitamini
 • B1 vitamini
 • Beta-koretan
 • A vitamini
 • Folik asit
 • Biotin
 • K vitamini
 • Kalsiyum
 • Demir
 • Çinko
 • İyot

Gibi maddeler bulundurmaktadır .

 

10 CÜMLEDE PHARMATON VS. SUPRADYN ALL DAY

 1. Supradyn all day içinde 30 tablet  bulundururken Pharmaton’un 30-60 seçeneği vardır.
 2. Pharmaton içinde pek matah olmayan ginseng maddesini bulundururken supradyn bulundurmaz.
 3. Diyet yapan kilo vermek isteyenler için pharmaton değil supradyn uygundur.
 4. Suprady’nin enerji bakımından pharmatondan daha başarısız olduğu söylenir.
 5. Supradyn yutulma bakımından daha zor pharmaton yutmak bakımından daha rahattır.
 6. Supradyn mideye rahatsızlık vermezken pharmatonun verdiği söylenir.
 7. Pharmaton bırakıldığında supradyn’e kıyasla daha çok soruna yol açar.
 8. Pharmatonun şişesi kullanışsızdır kapağı zor açılır. Supradyn ambalaj açısından daha rahattır.
 9. Pharmaton supradyne kıyasla strese daha iyi gelir.
 10. Supradyn pharmatondan 2 tl daha ucuzdur.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuz taktirde kendiniz için en doğru seçimi yapacaksınızdır.

 

SUPRADYN ALL DAY VS. PHARMATON KARŞILAŞTIRMASINDAKİ KULLANICI YORUMLARI

 

 • Ben geçen sene 1 ay pharmaton kullandım o dönem hem çalışıyor hem çocuğumla ilgileniyor hem kpss için hazırlanıyordum uyku beslenme zaten rezalet olmuştu. Pharmaton beni o dönem ayağa kaldırdı resmen yoksa bir çok şeye asla yetişemeyecektim. Keyfim yoktu işlerim yetişmiyordu sık sık hasta oluyordum kullanmadan önce ama kullanmaya başladıktan sonra bu sorunlarım geçti keşke ilk kpss’ye çalışmaya başladığımda kullansaydım da kendime eziyet etmeseydim.

M.M

 

 • Supradyn all day kesinlikle.

K.L

 

 • Ben 2 ay supradyn 1.5 ay pharmaton kullandım ve bana sorarsanız kesinlikle supradyn derim çünkü pharmaton kullandığım dönem evet iyiydim enerjiktim sorunsuzdum ama supradyn kullandığım dönem daha iyiydim daha enerjiktim daha sorunsuzdum o yüzden bence suprady.

Ş.P.

 

 • Bu benim için soru bile olamaz. Pharmaton benim hayatımı kurtardı resmen üniversite sınavına hazırlandığım o deli gibi yoğun olduğum dönemde bile beni kurtardı. Onun sayesinde dönemimi çok daha verimli geçirdim bu yüzden de benim için kesinlikle pharmaton.

O.Ü.

 • Ben hem pharmaton hem supradyn kullandım ama ikisini de beğenmedim tamamen şişirme hiçbir işe yaramıyorlar insanlar kullanıyor kullanıyor sonra psikolojik olarak bir işe yaradığını sanıyorlar. Hiçbirini kullanmayın benim tavsiyem. İnsan gibi uyuyun düzgün beslenin gününüzü planlamayı öğrenin bunların hiçbirine ihtiyacınız kalmaz o zaman.

F.G

 

 • Kesinlikle pharmaton.

E.E

Supradyn All Day Multivitamin ve Pharmaton yarışı konusunda karşılaştırmalı inceleme yapan bir videoyu da sizlerle paylaşarak konumuzu tamamlamak istiyoruz.

 

Lütfen sizler de yorumlar aracılığıyla kullandığınız multivitamin desteğinin hangisi olduğunu, birinin bir diğerine karşı sahip olduğu üstünlükleri, avantajları ve dezavantajları bizlerle paylaşarak, konu hakkında araştırma yapacak diğer okuyucularımıza katkıda bulununuz. Pharmaton ve Supradyn desteklerinin her ikisini de kullanmış olanlar kadar, herhangi birinin kullanıcı olanlar da fikirlerini paylaşabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Kadir emre dedi ki:

  işim geregi gunde 10-15 km yuruyorum. Hergun yorgunluktan surunuyorum. ikisinide defalarca ictim. Yuzde verecek olursam supradyn 100/10 faydasini gordum hatta etkisi hic olmadi gibi birsey. Ama parmaton u ictikten sonra uykum aciliyor bence cok basarili. Ezikligim yorgunlugum gidiyor. Şoyle soyleyim kesinlikle yapmayin ama kahvaltidan sonra 2 pharmaton icerseniz ölüyü diriltir. Kesinlikle ama.kesinlikle parmaton. 15 senedir ara ara vitamin icerim.Bana en iyi parmaton geldi. Yorgunluga uykusuzluga bire bir.

  1. Yaprak dedi ki:

   geribildiriminiz için teşekkür ederiz. Supradyn çok daha eski bir vitamin takviyesi olmasına rağmen, piyasada nispeten daha yeni olan Pharmaton fark atmış gibi görünüyor. Genel olarak görüşler bu yönde.

 2. Can dedi ki:

  Sadece Supradyn kullandım ama memnumum.Pharmaton ile çok kıyaslanıyor ama iki multivitamin arasında ki tek fark fiyat.Vitamin-minarel değerlerine bakarsak zaten çok yakınlar.

 3. Mine dedi ki:

  Ben her ikisinide kullandım ancak pharmaton dan asiri derecede memnun kaldim. Geceleri yalnizca 2 saatlik uykuyla bile çok dinç bir gün gecirebiliyordum. Kesinlikle pharmaton tavsiye ediyorum..

BİR YORUM YAZ