Kategoriler

Takma Kirpik Nasıl Takılır? Nasıl Çıkarılır? Takma Kirpik Kullanma

Takma Kirpik Nasıl Takılır? Nasıl Çıkarılır? Takma Kirpik Kullanma
  • Makyaj
  • 12/07/2017 15:19 | Son Güncellenme: 27/06/2023 01:23
  • 0
  • 2.077

Takma kirpik kullanımı nasıldır? Takma kirpik nasıl takılır ve çıkarılır? Takma kirpik nasıl takılır diyen pek çok bayan artık takılma işleminin nasıl gerçekleştiğini öğrenmek istiyor.

Kadınlar gözlerinin ön planda olmasını ister. Bunu başarmanın en etkin yollarından birisi de takma kirpik olacaktır. Takma kirpikler bakışların daha çarpıcı olmasını sağlar. Fakat ilk öncellikle takma kirpiğin takılma aşamasına geçilmeden önce takma kirpik seçimine dikkat edilmesi gerekir. Bakışları etkili kılacak ve gözünüze daha uyumlu olacak takma kirpiklerin seçilmesi gerekir. Takma kirpik seçimi tamamlandıktan sonra ki evre ise takma kirpiğin takılması olacaktır.  Takma kirpiğinizin ilk olarak ne kadar uzunlukta olduğunu kontrol edin. Kimi takma kirpikler oldukça uzundur. Bu durum hem gözünüzü rahatsız eder hem de kötü gösterir. Bu yüzden uzun olan kirpiklerinizi makasla kesebilirsiniz. Kesme işlemi ardından ise yapıştırıcıyı sürün. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra göz kapağınızın dibine yani kirpiğinize güzelce yapıştırın. Üzerinden siyah bir fark geçerek yapıştırıcı izlerinin de kapatılmasını sağlayın.

Takma kirpiklerini takmak pek çok kişi için zahmetli bir iş olarak görülebilir. Fakat kirpiklerinizi takmak için birkaç dakikadan fazlasına da ihtiyaç duymayacaksınız. Kirpiklerin hemen boyunu kontrol ederek, takmaya başlayın. Uzunsa kesin. Değilse kirpiğin kesilmesine gerek kalmayacak.

Takma Kirpik Takıldıktan Sonra Ne Yapılması Gerekir?

Takma kirpiğiniz takıldıktan sonra mutlaka göz makyajının yapılması gerekir. Bu sayede gözlerin daha etkili görünmesi de sağlanmış olur. Kirpik diplerine eyeliner sürebilirsiniz. Aynı zamanda takmış olduğunuz takma kirpiğinize rimel sürebilirsiniz. Eğer takma kirpikleriniz oldukça koyuysa rimel sürülmesine de gerek yoktur. Göz makyajınızı mutlaka maskara ile tamamlamanız önemli bir detaydır. Böylece daha doğal ve etkileyici gözlere kavuşmanız hiçte zor olmayacaktır.

Takma Kirpik Nasıl Kolay Çıkarılır?

Takma kirpiğin takılması kadar çıkarılması da en çok merak edilen konulardan birisidir. Kendi kirpiklerinize zarar vermemeniz adına mutlaka dikkatli bir şekilde takma kirpiklerin çıkarılması gerekir. Takma kirpiğin çıkarılmadan önce ilk olarak göz makyajının çıkarılması gerekir. Göz farını ve rimelinizi de pamukla hafif şekilde silmeniz gerekir. Fakat bu aşama da daha çok yağ bazlı göz makyajı temizleme suyunu tercih etmeniz mümkün olacaktır. Yumuşayan takma kirpiğin cımbız yardımıyla çıkarılmasını da sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem gözünüze hem de kirpiklere zarar verilmeden takma kirpik çıkarılmış olacaktır.

Bilinçsiz Kirpik Takma Kullanmanın Sonuçları

Yapılan araştırmalar sonucu bazı bayanlar daha fazla görünmek amacı ile bir kısım takma kirpikler kullanmaktadır. Fakat bu kişiler yeterli araştırma yapmadan önce merdiven altı imalathanelerde üretilmiş olan takma kirpikleri kullanmaları sonucunda göz çevresi ve göze ciddi anlamlarda zarar veren ve kanlanmalara, yanmalara neden olmaktadır. Ayrıca da takma kirpiklerin yapıştırılmasıyla yapıştırıcının da uygun bir şekilde olması gerekir. Bu yapıştırıcı kalitesiz ya da uygun şartlar altında üretilmediyse kişinin göz sağlığına da zarar verebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ