Başarısız Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?

Başarısız Burun Estetiği Nasıl Anlaşılır?
  • Estetik
  • 02/02/2023 09:43 | Son Güncellenme: 28/02/2023 22:38
  • 0
  • 170

Aslında bakıldığında başarısız burun estetiği nasıl anlaşılır konusuna göre bakıldığında bu durumun genel itibari ile burundan nefes alma sürecinden anlaşılabildiği karşımıza çıkmaktadır. Günümüz dünyasında birçok birey burnunun görüntüsünden rahatsız olabilmekte ve bunu burun ameliyatı ile çözmek istemektedir. Fakat söz konusu bireylerin aynı zamanda burun estetiğinin başarısız olma konusunda da birtakım endişeleri yer almaktadır.

Birçok özellikten burun ameliyatının başarısız olabildiği anlaşılmaktadır. Buna göre bakıldığında sizler de başarısız burun ameliyatının nasıl anlaşıldığı konusu üzerine araştırmalar yapıyorsanız, yazımızın devamında bu sorunun cevabına erişebilirsiniz.

 

Başarısız Burun Estetiğinin Anlaşılma Yöntemleri Nelerdir?

Aslında bakıldığında yukarıda da değinildiği gibi başarısız burun estetiğinin anlaşılma yolları birçok farklı yöntem ile sağlanabilmektedir. Fakat söz konusu konuya bir örnek olarak, başarısız burun estetiklerinde burun kenarları rutin bir şekilde nefes alınıp verilirken içeri kısma doğru çökebilmektedir.

Söz konusu burun kenarlarının içe doğru çökmesi aslında burnun kalkık bir şekilde görünmesini sağlayan kıkırdak dokunun fazla bir şekilde kesilip alınması sonucu meydana gelmektedir. Yani buradan da anlaşıldığı gibi başarısız burun ameliyatları aslında kendinin başarısız olmasını genel itibari ile nefes alıp verme rutininde bir bozukluk olması ile göstermektedir.

 

Burun Ameliyatlarında İyileşme Süreci ve Başarısızlık İlişkisi

Buna ek olarak herkesin bildiği gibi bazı burun ameliyatlarının iyileşme süreçleri de uzun olabilmektedir. Söz konusu bu durumun bireyden bireye de değişiklik gösterebildiği görülmektedir. Bir burun ameliyatı geçirmiş bireyin ödemlerinin ve şişliklerinin azalması bir ay da sürebilmektedir ya da bir yıl da sürebilmektedir.

Bu gibi durumlarda burun ameliyatından sonra ödem ve şişliklerin geçme süresi içerisinde olabilecek nefes almadaki problemler herhangi bir başarısızlığı işaret etmemektedir. Herkesin bildiği gibi vücudun bir toparlanma süreci olmaktadır. Bu toparlanma süreci de aslında geçici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Başarısız Burun Estetiğinin Bazı Sonuçları Nelerdir?

Aslında bakıldığında yukarıda da değinildiği gibi başarısız burun estetiklerinin genelde başarısız olarak sonuçlanmasındaki durum fazla kıkırdak alımı ile alakalı görülmektedir. Buna göre bakıldığında bir burun ameliyatının başarısız olduğunu gösteren işaretler ise aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir;

  • Estetik ameliyat sonucunda burun ucunun olması gerektiğinden fazla olarak dik olması,
  • Estetik ameliyat öncesinde planlanmış olan burun görüntüsünden daha farklı bir burun görüntüsüne sahip olunması,
  • Estetik ameliyat sonrasında burun deliklerinin fazla açık bir görüntüde olması ve burun deliklerinden iç kısmın görünmesi,
  • Estetik ameliyattan sonra meydana gelen burnun bireyin yüz tüpüne göre fazla büyük ya da fazla küçük olması durumu,
  • Estetik ameliyat sonrasında burnun uç kısmında ikiye ayrılmış görüntünün belirgin bir şekilde olması.

Söz konusu bu sayılmış olan durumlar bireyde ameliyattan sonra nefes almada problemler yaratabilmektedir. Aslında bakıldığında nefes alıp vermekte yaşanılan her türlü problem bir burun ameliyatının başarısız olduğunun göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle burun ameliyatı sonrasında burun kenarlarının yukarıda da değinildiği gibi içe doğru bir kıvrılma göstermesi durumu burun ameliyatının başarısız olma göstergelerinden ilki olarak sayılabilmektedir. Genel itibari ile bakıldığında söz konusu bu durum oldukça sık bir şekilde yaşanmaktadır.

Bu yazılara da bakın:

Ameliyatsız Burun Estetiği Burun Dolgusu Güncel Fiyatları

Ameliyatsız Burun Estetiği Burun Dolgusu Hakkında Merak Edilenler

Başarısız burun estetiğinden sonra ne yapılmalı konusu başarısız burun estetiği nasıl anlaşılır konusu kadar araştırılmaktadır. Aslında bakıldığında başarısız burun estetiğinin tek çözümü ise tekrar bir burun ameliyatı geçirmek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu neden ile sizler de başarısız bir burun estetiği ile karşı karşıyaysanız, söz konusu bu durum için kendini ikinci burun ameliyatına hazırlamalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ