Kategoriler

Egzama ve İltihap Giderici Krem, Travazol Krem Nedir

Egzama ve İltihap Giderici Krem, Travazol Krem Nedir

Egzama tedavisinde, mantar gidermede ve İltihap Giderici vb. Krem olarak kullanılan Travazol Krem nedir? Eczanelerden reçeteye yazdırmadan da rahatlıkla alabileceğiniz kremlerden olan Travazol Krem, mantar tedavisinde sıklıkla kullanılan kremlerin başında gelmektedir. Aynı zaman da egzama, iltihaplı veya iltihapsız enfeksiyonların ve her türlü cilt probleminin de çözümünde kullanılmaktadır.

 

Ciltte yaşanılan problemlerden dolayı ortaya çıkan her türlü ağrı, sızı, yan hissi ve kaşıntının önüne geçecek olan Travazol Krem, bebeklerde de pişik gidermek için kullanılmaktadır. İlk sürdüğünüz andan itibaren etkisini göstermesine rağmen, 1 saat içinde tamamen emileceği için sorunsuz olarak tedaviye başladığı da bilinmektedir.

Genel olarak cilt problemlerinde ilk tercih edilecek olan ve her türlü kötü hissi bastıracak olan bu krem, doktor tarafından reçete edildiği zaman söylenen dozda kullanılmalıdır. Fazla kullanmanız erken iyileşme veya sorunları daha hızlı çözme etkisi göstermez.

Dolayısıyla doktor tavsiyesi ve dozları da bu şekilde ayarladıktan sonra, 2 hafta sonunda kesin sonucu görmeniz de mümkün olacaktır.

 

Travazol Krem Nedir?  Travazol Krem Ne İşe Yarar ?

Genel olarak egzama ve iltihap giderme konusunda başvurulan bir krem olan Travazol Krem, 15 gramlık tüplerde eczanelerde satışa sunulmaktadır. Etki maddesi olarak İzokonazol nitrat ve valerat içermektedir. İçerdiği etken maddelerin en fazla tesiri, direkt olarak mikroplar ve bakteriler üzerinde gösterdiği için, enfeksiyonların önlenmesini sağlayan bir özelliğe de sahip diyebiliriz. Eczanelerde ücret dahilinde satılıyor olsa da, kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Çünkü içerdiği etken maddelere oluşacak bir alerji sonucunda, rahatsızlığınıza bir yenisi eklenebilir. Genelde travazol mantar tedavisinde ve bakteri oluşumunu azaltacak etkilere sahip olmasının yanı sıra; virüs nedeniyle oluşmuş problemlere iyi gelmeyecektir.

 

travazol krem merhem

 

Travazol Krem Faydaları

Birçok cilt probleminde doktor tarafından tavsiye edilen ve doktor gözetiminde kullanımının gerçek anlamda çözüm sunduğu Travazol Krem prospektüsüsünde de yer alan ve sizler için araştırdığımız faydaları, şu şekildedir;

– Bebeklerde pişik oluşumunu engellemek ve mevcutta olan pişiklerin yok edilmesini sağlamak,

– Kadınların vajina kaşıntılarını gidermek için,

– Her türlü cilt lekesi, siyah nokta, yara ve kaşıntı gidermek,

– Ayak mantar oluşumunu ve ayak mantarlarının giderilmesi için,

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Kullanım konusunda Travazol Krem, içerdiği etken maddelerden dolayı hataya açıktır. Ancak doktorunuzun tavsiye ettiği dozda ve şekilde kullanmanız gerekir. Eğer bir problem yaşamıyorsanız, günlük olarak uygulayacağınız alanı iyice temizledikten sonra, parmak ucunuza bir miktar krem sürerek iyice yedirmek suretiyle ovalamanız gerekecektir. Sürdükten sonra, 1 saat sonra etkisini göstereceği için, üzerine herhangi bir şey kapatmadan ve bir yere sürtmeden beklemeniz gerekecektir.

Travazol Krem Yan Etkileri

Oldukça etkili bir krem olmasına karşın, Travazol Krem’in yan etkileri de bulunmaktadır.

Özellikle içerdiği etken maddelere olan alerjiniz sonucunda problem yaşayabilirsiniz.

Karşılaşabileceğiniz yan etkileri arasında, sürdüğünüz yerde şişmeler görünmesi, nefes alırken problem yaşamak, cildinizde döküntülerle karşılaşmak, dudaklarda veya boğazda şişmeye rastlamak olarak sıralanabilir.

Ayrıca alerjik döküntülerde karşılaşılan durumlardandır.

Travazol Krem Fiyatı

15 gramlık tüplerde satışa sunulan Travzaol Krem fiyat olarak ise; 13.47 TL etiketine sahiptir. Aynı zamanda reçete ile de alınabilmektedir.

Travazol Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Travazol Krem Muadili (Eş Değeri)

-ALBACORT 15 GR

-FUGGY KREM 15 GR

-FUNGOID KREM 15 GR

-FUNACORT KREM 15 GR

-IZACORT KREM 15 GR

-MANTAZOL KREM 15 GR

-OLY PLUS KREM 15 GR

-TINA GEN DERİ KREMİ 15 GR

-TIOZONE KREM 15 GR

-TRACOVOL KREM 15 GR

 

travazol krem

 

Travazol Pişik Kremi Etkili mi?

Pişik olan bölgelerde de kullanılabilen bu krem, sürülen yerin mutlaka hava ile temas da bulunması ve kremin bir kısmının uçması fazlasının vücuda girmesini engellemek gerekmektedir. Travazol pişik kremini sürdükten sonra çok sıkı elbiseler giymekten kaçınmak gerekiyor. Daha çok pamuklu elbiseleri tercih etmekte fayda vardır.

Pişik olan bölgede problemi daha çok artıracağından ve iyileşme sürecini uzatacağından dolayı, tahrişe neden olabilecek şampuan, tüy dökücü, duş jeli gibi alkol içeren ürünleri pişik olan bölgelerde asla kullanılmamalıdır. Bebeklerde pişik tedavisinde bebeğinizin poposunun hava almasının sağlayacak bezler kullanmanız rahatsızlığın çabuk iyileşmesine neden olacaktır.

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Travazol krem sivilce tedavilerinde etkin olarak bir krem olduğunda dolayı, yüzde oluşan egzama, kaşıntı, kızarıklık vb. rahatsızlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilecek olan kremdir.

Travazol Krem Ayak Mantarında Kullanılır mı? Travazol Krem Ayak Mantarına İyi Gelir mi?

Ayak Mantarlarında doktorların da sıkça reçete ettiği kremlerden olan travazol krem, ayak mantar tedavisinde kullanırken tedaviye yardımcı olmak maksadı ile ayağınızı sık sık hava ile temasını sağlamanız gerekiyor. Ayağınızı çorap ve ayakkabı içerisinde fazla bırakmamanız sık sık havalandırmanız gerekmektedir.

Travazol Krem Cilt Lekelerinde Kullanılır mı?

Bir çok faktöre bağlı olarak oluşan cilt lekelerinin belli faktörlere bağlı olanlarını tedavi etmek için kullanılan Travazol kremi, cilt lekelerinde kullanmadan önce mutlaka bu kremi doktorunuzun size reçete etmesi gerekiyor.

Cilt lekeleri için detaylı bilgi için https://guzelliksirlarim.org/cilt-lekeleri-icin-dogal-maske-tarifleri/ makalemizi inceleyebilirsiniz.

Travazol Krem Vajina da Kullanımı

Travazol krem vajina içine sürülür mü ? çok sorulan sorulardandır. Travazol krem vajina kaşıntısı ve vajina mantar tedavisinde çok sık kullanılan bir krem olup, doktorların bu gibi problemler için çok sık reçete ettiği kremler arasındadır.

Genital bölgede oluşan pişik, bakteriyel ve mantar rahatsızlıklarında kullanılan travazol, iyileşme sürecini hızlandırılması açısından bu bölgelenin hijyenine ve nemsiz kalmasına dikkat edilmelidir. Kremi kullanmadan önce su ile bölgeyi yıkayıp, nem oluşmayacak şekilde kurulayıp, ayrıca her gün iç çamaşırınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Mikrop, bakteri ve mantarların ölmesi için iç çamaşırlarınızı kaynar suda yıkayabilirsiniz.

 

travazol krem mantar

 

Travazol Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilceler de ve özellikle iltihaplı sivilceler etkili olarak kullanılan travazol krem, cildinizi sivilcelerden arındıracak ve cildinize yenileyecek çok iyi kremlerden bir tanesidir.

Travazol Krem Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamile ve gebelik şüphesi bulunan kişilerin travazol kremi kullanmadan önce mutlaka hekimlerine danışmaları gerekmektedir. Çünkü bu gibi durumu olan bayanlarda kullanılması pek tavsiye edilmiyor. Travazol gebelik kategorisi ; C dir.

Travazol Krem Uçuk için Etkili mi?

Etkisi uçuk tedavisinde pek de kanıtlanmayan travazol krem uçuk, tedavisinde kullanan kişiler uçuklarda etkili olduğunu söylemektedirler.

Travazol Krem Kullananlar
  • Travazol kremi ben egzama için kullandım ve hemen geçiriyordu. Doktorumun tavsiyesi üzerine aldım ve baya da rahatsızdım bu konuda ama çok şükür atlattık şimdilik.
  • Genelde kaşıntı için kullanılır o ama antienflamatuar özelliğinden dolayıdır ki ; sivilceye de iyi gelir ama çok etkili olduğu söylenemez. Genel olarak geri dönüşlerde bu  şekildedir.
  • Günde 1 veya 2 kez kullanabilirsin. Kremi süreceğin bölge temiz olmalıdır. İlacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafifçe sür. 10 dakika hava aldırdıktan sonra giyinebilirsiniz.
  • Bende pişik çok oluyor. Duş alıp akşam yatarken sürüyorum baya rahatlatıyor. Yani gün içinde sürme imkanın varsa oda daha iyi olur. Pamuklu gitmeye özen gösteriniz.
  • Doktor önermediği sürece kendi başınıza asla genital bölgede kullanılmaması gereken bir kremdir. Genital bölgede ki mikroorganizmaları öldürüyormuş.
  • 2 gün öncesine kadar bende vajina kaşıntısı başladı ve doktora gittim travazol krem ile birlikte bir tane de ilaç verdi ve anında rahatlama sağladı ve şu an gayet iyiyim.
  • Travazol kremi ayak mantar tedavisin de kullanmıştım ve gayet memnun kaldım. Sık sık ayaklarınızı havalandırmanızı ve çoraplarınızı sık sık değiştirmeniz gerekiyor.
  • Travazol krem kaşındırıyor arkadaşlar. Doktor kaşıntım için vermişti ama sürünce bende iyice kaşıntı yaptı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ