Kategoriler

Elma Sirkesi ve Maden Suyu Karışımı İle Sivilce Tedavisi, Siyah Nokta Temizleme ve Zayıflama

Elma Sirkesi ve Maden Suyu Karışımı İle Sivilce Tedavisi, Siyah Nokta Temizleme ve Zayıflama

Sivilce geçirme, siyah nokta geçirmek için elma sirkesi ve maden Suyu tarifi. Elma sirkesi ve maden suyu karışımı ile elde edilen kürün birden çok faydası bulunmaktadır.

Soda adıyla da bilinen maden suyunu, her derde deva elma sirkesi ile karıştırarak evde yapabileceğimiz doğal tonik sayesinde sivilceleri geçirmek mümkün olduğu gibi, cilt bakım ürünü olarak da kullanabilir ve pek çok farklı cilt sorununa çözüm bulabiliriz.

Elma sirkesi ve maden suyu karıştırarak hazırlanan maske sayesinde siyah noktalarımızdan da kurtulabilir pürüzsüz bir cilde kavuşabiliriz.

En yaygın faydalarından ve kullanım alanlarından biri olarak soda ve elma sirkesi kombinasyonu ile yağ yakımını kolaylaştırarak, fazla kilolardan da daha çabuk kurtulmak mümkün.

Şimdi gelin birer birer hepsini inceleyelim;

Elma Sirkesi ve Maden Suyu Karışımı ile Yapılan Kür Ne İçin Kullanılır?

Elma sirkesi ve maden suyu karışımının başlıca kullanım alanları şu şekildedir;

  • Sivilce Tedavisinde:
  • Zayıflama İçin:
  • Siyah Nokta Temizlemede:

Elma Sirkesi ve Soda Maskesi ile Sivilcelerinizden Kurtulun:

Yarım çay bardağı kadar elma sirkesini yine aynı miktarda soda ya da maden suyu ile karıştırın. Elde ettiğiniz toniği, önceden temizlenmiş ve kurutulmuş cildinize, özellikle sivilceli bölgelere bolca olmak üzere sürün.

Sürerken bir pamuk yardımı almalısınız. Ardından toniğinizi bir yarım saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra silmek isteyebilirsiniz zira gerginlik hissine sebep olabilir.

Düzenli kullanım sayesinde, elma sirkesi ve soda karışımı ile sivilce sorununuzdan kurtulmaya başladığınızı 4-5 hafta içerisinde gözle görülür biçimde farkedeceksiniz. Üstelik maden suyunun hücre yenileyici özelliği sayesinde, cildiniz daha gergin ve parlak görünmekle kalmayacak, akne lekeleriniz ve diğer cilt lekelerinizle de vedalaşacaksınız.

Sivilce sorunu yaşıyorsanız, sivilceleri geçirmek için en etkili yöntemler yazımız da ilginizi çekebilir.

Fazla Kilolardan Kurtulmak İçin Yağ Yakıcı Elma Sirkesi ile Maden Suyu Mucizesi:

Maden suyunun diyetlerde sıklıkla kullanılan bir ürün olduğu hepimizin malumu. Elma sirkesinin de binlerce faydasını saysak bitiremeyiz. ancak kilo verme konusunda etki mekanizması, iştah kesici ve metabolizma hızlandırıcı özelliği ile öne çıkıyor.

Maden suyunun zayıflama konusunda ciddi bir etkisi var mı emin değiliz aslında ama elma sirkesini bardak bardak içmek pek kolay olmayacağından, sirkenin metabolizma hızlandırıcı, yağ yakıcı etkisini azaltmadan tadını yumuşatan bir eleman olarak devreye girdiğini sanıyoruz.

Abartmamak kaydıyla – günde 1 bardağı geçmemek – içeceğiniz elma sirkesi ve soda karışımı ile kısa sürede müthiş kilolar vermek mümkün. Ancak beslenmenize hiç dikkat etmeksizin, egzersiz yapmadan, mucizeyi sadece elma sirkesi-maden suyu ikilisinden beklerseniz, hayal kırıklığına uğrayacak olduğunuz da kesin

Siyah Nokta Temizlemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı:

Hava kirliliği ve cildin yeterince iyi temizlenmemesinden kaynaklanan siyah nokta problemini gidermekte etkili kürlerden bir tanesi de elma sirkesi ve soda kürüdür.

İçerdiği minerallar sayesinde gözeneklerin hava almasını sağlarken, antiseptik özelliği ile de bakteri oluşuma engel olan maden suyu, elma sirkesinin mucizevi etkisi ile birleşince siyah nokta temizleme amacına şahane şekilde hizmet eden doğal bir kozmetik ürün haline gelmiştir.

Düzenli kullanım sonrasında, pamukla siyah noktalı bölgeye karışımı uyguladığınızda, siyah noktaların pamuğun üzerine geldiğini gözlerinizle göreceksiniz. Bir süre sonra hiç kalmayacak.

Siyah noktaları temizlemek için kullanılan tüm yöntemler yazımız da ilginizi çekebilir

 

Elma Sirkesi ve Maden Suyu Kürü Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Karışımınızda kullanacağınız sirkenin, asetik içermeyen elma sirkesi olduğuna emin olmalısınız. Elma sirkenizi evde yapıyorsanız zaten çok büyük bir sorun ancak marketlerden satın aldığınız bir ürün kullanacaksanız, içerisinde asetik olup olmadığına mutlaka bakmalısınız.

Hassas cildinize, zaten asitli bir madde olan soda ile karıştırarak uygulayacağınız elma sirkesinin asetik içermesi ciddi zararlar verebilir. Dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan olmamak için dikkat etmek şart

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ