Agnucaston Adet Düzenleyici Ne İşe Yarar? Hamile Kalmak için Kullanılır mı?

Agnucaston Adet Düzenleyici Ne İşe Yarar? Hamile Kalmak için Kullanılır mı?

Agnucaston Adet Düzenleyici ilacı nedir? Agnucaston Adet Düzenleyici nasıl kullanılır? Kadınların genel olarak karşılaştığı ve belli dönemlerde sıklıkla karşılarına çıkan problemlerinden olan adet düzensizliğine iyi gelecek birçok ilaç bulunmaktadır. İlaç tedavisiyle üstesinden gelebileceğiniz bir rahatsızlık olmasıyla bilinen adet düzensizliği, beklenen zamanda regl dönemine girememekle ilgili bir durumdur. Agnucaston Tablet, düzenli kullanım sonucunda kadınların adet dönemlerini düzene bindirip, her ay aynı dönemde adet geçirmelerini sağlayacak etkilere sahiptir.

Agnucaston Adet Düzenleyici

Sadece düzensizliğin giderilmesi için değil; aynı zamanda regl dönemlerinde kadınların ağrılarının çok şiddetli olmasının önüne geçip, ağrıların azaltılmasını sağlayarak; daha sağlıklı ve az ağrılı bir dönem geçirmenize olanak sunmaktadır.

Genel olarak kadınların kullanıma uygun olan ve erkeklerin kullanmaması gereken Agnucaston Tablet, reçete ile alınabileceği gibi, ücreti karşılığında da eczanelerden satın alınmaktadır. Ancak vücudunuzun nasıl bir tepki vereceğini önceden öğrenebilmek ve zararlı etkileriyle karşılaşmamak için, doktor gözetiminde ve tavsiyesinde kullanılmasında fayda olacaktır.

Agnucaston Adet Düzenleyici

Agnucaston Tablet Nedir?

Kadın rahatsızlıklarından olan ve geçmesi için düzenli ilaç tedavilerine başvurmanız gereken adet düzensizliği ve regl dönemi ağrılarının çok şiddetli olmasının önüne geçecek etken maddelere ve yapıya sahip olan Agnucaston, 30 adet tabletin bulunduğu kutularda satılmaktadır. Agnucaston Etken madde olarak Providon, Ingiton Lak ve Magnezyum Steratat içermektedir.

Genelde reçeteyle kullanılması gereken ancak zor durumlarda kaldığınız zamanlarda kendinizde eczanelerden alabileceğiniz bir ilaç olarak kullanabileceğiniz Agnucaston sayesinde, adet dönemlerinizin düzensiz olmasının önüne geçebilir, sağlıklı ve az ağrılı bir dönem geçirebilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda mükemmel etkiler yaratan ve etken maddelerin kontrolünde adet kontrolü sağlamanıza sebep olan bu ilaçla, kesintisiz ve sağlıklı adet dönemlerine ulaşabilirsiniz.

Agnuscaston Tablet Faydaları Nelerdir?

Kadınlar üzerinde mükemmel etkilere sahip olan ve özellikle adet konusundaki sorunların birçoğunu çözmekte yeterli olan Agnuscaston Tablet, şu faydalara da sahiptir;

Kadınlardaki adet dengesizliklerinin önüne geçmek veya herhangi bir adet rahatsızlığına yardımcı olacak, ana tedavi yöntemi olarak kullanımı,
– Adet dönemlerinde sıklıkla rastlanılan meme başı ağrılarının azaltılması ve yok edilmesini,
– Adet dönemlerindeki ritim bozukluklarında,
– Adete bağlı olması önemli olmayıp, meme başı ağrılarının giderilmesinde,
– Kadınlarda gebe kalma olasılığını artırması ve Agnucaston adet söktürücü bir ilaç olarak da bilinir.

Agnuscaston Tablet Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler:

  • İçeriğinde ki maddelerden herhangi birine alerjiniz var ise,
  • Gebelik yada gebe kalma riskleri taşıyor iseniz,
  • Meme kanseri hastalığınız var ise,
  • Tümörünüz var ise veya hipofiz bezi hastalıklarında kesinlikle kullanılmamalıdır.

Agnuscaston Tablet Yan Etkileri

İlacı kullanmaya başladığınız andan itibaren, hangi dönemde olursa olsun, aşağıdaki belirtilerle karşılaştığınız zaman kullanımı sonlandırarak doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
– Psikomotor rahatsızlıklar,
– Kafa karışıklığı hissi,
– Şiddetli baş ağrısı,
– Şiddetli bulantı,
– Hareket bozuklukları yan etkiler olarak gösterilmekte ve karşılaşılmaktadır.

Agnuscaston Tablet Muadili (Eş Değerleri)

-AGNUSCASTON FİLM TABLET (BİONERİCA)

-SUMMER S EVE VINEGAR AND WATER 133 ml solüsyon

Agnuscaston Tablet Fiyatı

30 adet tablet içeren kutuda satışa sunulan Agnuscaston Tablet fiyatları 14.80 TL etiket fiyatına sahiptir. Aynı zamanda reçete ile de satın alımı uygundur.

Agnuscaston Tablet Nasıl Kullanılır? Hamile Kalmak İçin Kullanılır mı?

İlk olarak bilmeniz gerekir ki; meme kanseri olan, etken maddelere alerjisi olan, gebe veya gebelik riski taşıyan kadınların kullanımına uygun değildir. Bununla birlikte, uzun süreli ve düzenli kullanım sonucunda en iyi sonucu almanız mümkün olacaktır. Adet dönemleri de dahil olmak üzere, ortalama 2 yada 3 ay boyunca sürekli kullanımla birlikte tam etkisini gösterecektir. Adet düzene girmesini ve hamile kalma olasılığınızı artıracaktır.

agnucaston hamilelik

 

Agnucaston Tablet İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Agnucaston Reçetesiz Alınabilinir mi ?

Agnucaston reçetesiz alımı doktor kontrolü dahilin de değil ise reçetesiz kullanımını ve alımı kesinlikle önerilmemektedir.

Agnucaston Adet Gecikmesi Yapar mı?

Agnucastonun adet gecikmesi ile ilgili herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Fakat bu ilaç özellikle meme gerginliği ve meme ağrılarında kullanılan bir ilaçtır. Meme gerginliği yaşayan kişilerde ise prolaktin hormonu yüksek seviyelerde görülür. Prolaktin seviyesi yüksek olan kişilerde ise adet gecikmesi görülebilir.

Agnucaston Tablet Kilo Aldırır mı?

Agnucaston kilo alma konusunda kesinlikle etkili olan bir ilaç değildir. Kilo aldırmaz. Fakat çok çok düşük bir ihtimalle  karbonhidrat ve lipit mekanizmasını etkileyerek bazı kişiler üzerinde kilo alımına sebep olabilir.

Agnucaston Zayıflatır mı ?

Agnucastonun zayıflatma özelliği hakkında şu şekilde açıklayabiliriz; aslında zayıflatma özelliği olmayan agnucaston adet öncesi oluşan şişkinlik ödem gibi durumları yok ettiği için vücut ağırlığında değişmeler görülür. Buda Agnucaston zayıflamama mı?  sebep oluyor diye akıllara bu tarz soruları getirtebilir.

Agnucaston Sivilce ?

Henüz etkisi kanıtlanmamış olsa da Agnucaston kullanıcıları ilacı kullanmaya başladıktan sonra sivilce ve tüylenmelerinin azaldığını söylüyorlar.

Agnucaston Açmı Tokmu İçilir?

Genellik ilk 2-3 ay aç karnına alınmasını doktorlar tavsiye eder fakat hekiminize danışmadan aç veya tok karnına alınmasını sizler karar vermeyiniz.

Agnucaston Endikasyonları

Siklus bozuklukları, premenstrual sendrom ve mastodinide endikedir.

 

Agnucaston Endikasyonları

 

Agnucaston Kullananlar

Agnucaston kullanıcı yorumlarını sözlük, form v.b yerlerden sizler için aşağıda derledik. Sizler için yararlı olacağını umuyoruz.

-Ben hayatımda hiç düzenli adet görmedim. Çok gergin ve sinirli bir yapıdaydım. Doktor bana pms (adet öncesi gerginlik) için verdi. Asla ara vermeyeceksin ve en az 3 ay kullanacaksın dedi. Yoksa etkisini göremezsin dedi. Kullandığım ilk ay 30 günde adet gördüm. Sonraki ay 40. Günde ve ondan sonra yaklaşık 4 ay kullandım ve bir buçuk yıl hayatımda ilk defa 30 günde bir adet gördüm. Tabi bu esnada gebelik düşünmüyordum.

-Şeker sorununuz yoksa incir yemenizi tavsiye ederim, aslında her şey doğada mevcut. Dengeli düzenli sağlıklı beslenmeye gayret edelim ve stresten uzak duralım yeter ki

-Sabahları aç karnına 3 ay süresince ara vermeksizin menstruasyon günleri de dahil olmak üzere kullanılmalıdır. Semptomların düzelmesi veya kaybolması durumunda bile tedaviye devam edilmelidir. Tam bir tedavi için en az 6 ay boyunca günlük kullanımı gerekir. İlk iki ay içerisinde olumlu etkileri görülür.

-Yaklaşık 1 sene önce, pms döneminde içimden canavar çıkması şikayetiyle başladığım ve çok memnun kaldığım İlaçtır.

-Sadece adet  öncesindeki sorunlar için değil 2. aydan sonra adet sırasında da yardımlarını bolca alabileceğiniz bir ürün

-1 ay kullanım sonrasında bende ortaya çıkardığı sorunlar: Agnucaston sivilceler, aşırı yağlı cilt, vücutta şişkinlik, ani kilo alma (4 günde 2 kilo aldım), sinirlilik/asabiyet, göğüslerde hassasiyet gibi problemler oluştu yani herkes de işe yararken bende neden böle bir etki bıraktı merak ettim ve araştırdım ki; Bu yan etkilerin hepsi progesteron baskınlığı belirtileriymiş. İçeriğinde bulunan Hayıt bitkisi  progesteron hormonu salgılanmasını ve artırıcı özelliği varmış ve benim progesteron eksikliği sorunum olmadığından, hatta tam tersi progesteron baskınlığı olduğundan durumu daha da kötüleştirmiş.

İlginizi çekecek diğer ilgili makaleler;

Tarlusal Adet Söktürücü

Regli Gecikenlere Kanama Gelmesine Yardımcı Adet Söktürücü Bitkiler

Adet Söktürücü Hareketler

Menopoza Girerken Adet Kanaması Nasıl Olur Sık Adet Görülür mü?

Aspir Yağı Adet Düzensizliğine İyi Gelir Mi?

Hamilelikte Adet Görülür Mü?

 

 

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ