Kategoriler

Sivilcelere İyi Gelen Sabunlar (Sivilceleri Geçiren En İyi 12 Sabun)

Sivilcelere İyi Gelen Sabunlar (Sivilceleri Geçiren En İyi 12 Sabun)
 • Cilt Bakımı
 • 26/03/2018 08:22 | Son Güncellenme: 04/03/2023 12:48
 • 0
 • 29.114

Sivilcelere iyi gelen sabunlar hangileridir? Sivilce geçiren sabunlar, sivilce söndüren sabunlar, sivilce gideren sabunlar nelerdir?

Yüzyılların cilt sorunu ve nüfusun %65’inden fazlasını etkileyen akne problemini, pahalı sivilce ilaçları kullanmak yerine su ve sabunun etkisi ile geçirmek isteyenlere pratik çözüm yolları sunmak amacıyla hazırladığınız sivilcelere iyi gelen sabunlar temalı yazımızda, cildinizi kurutmadan yağ ve nem dengesini muhafaza ederek sivilceleri kurutan ve akneleri kurutup, derinizi bakterilerden arındırmak suretiyle temizleyen ve bu sayede sivilceleri geçiren en iyi 12 sabunu derledik.

Sivilceleri Geçiren Sabunlar Hangileridir?

sivilcelere kesin çözüm iyi gelen sabunlar

 

Sivilceler kimsenin bayıldığı bir sorun değildir ama çok yaygındır. Bu kadar yaygın olmalarının avantajları dışında dezavantajları vardır. Örneğin çok görüldükleri için bir sürü tedavi seçenekleri olması avantajken bu kadar tedavi seçeneği olması bir yandanda dezavantajdır çünkü sivilce gibi çok görülen sorunlar ile ilgili her kafadan bir ses çıkar ve bu da belirsizliğe neden olur. Bilinen ve konuşulan bir sürü yöntem de işe yaramaz ne yazık ki. Sivilce geçiren doğal yöntemleri denemiş ve sonuç alamamışsanız bir de sabunları deneyin!

 

Sivilce tedavisine başlamak için anlatılan şeylerin çok büyük bir kısmı hikayedir aslında pahalı kremler serumlar s.o.s sivilce jelleri hepsi. Bu saydıklarımın işe yaraması için sizin de bazı şeyleri yapmanız gerekir aksi taktirde en pahalı krem en iyi jel bile işe yaramayacaktır. Sivilce içten oluşur ve çözümünün de içten başlaması gerekir. Siz cildinize vüudunuza kötü davrandıktan sonra hiçbir ürün sizi kurtaramaz. Bu yüzden eğer sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız öncelikle sivilce oluşumu yapan olası faktörleri ortadan kaldırmalısınız. Ardından ise var olan aknelerinizden kurtulmak için sivilce tedavisinde etkili sabunları kullanmalısınız.

 

SİVİLCELER NEDEN OLUŞUR?

Vücudun her yerinde oluşabilen sivilcelerin oluşumuna sebep bir sürü etken vardır. Bir sivilcenin oluştuğu yere göre oluşma sebepleri değişebilir. Örneğin alında çıkan sivilcelerin kötü beslenmeden çenedekilerin ise stresten olduğu yazılır çoğu yerde bu ne kadar doğru bilemiyoruz ama sivilce oluşumunun birden fazla faktöre bağlı olduğu bir gerçek. Sivilcelerinizin kaynağını bulamıyorsanız aşağıdakilerden bir tanesi olma olasılığı çok fazladır.

Sivilce oluşumunu etkileyen olası faktörler;

 • Dengesiz beslenme
 • Uykusuzluk
 • Stres
 • Yanlış cilt bakımı
 • Alerji
 • Susuzluk
 • Aşırı yağlı cilt yapısı
 • Hijyen eksikliği

 

VÜCUTTA OLUŞAN SİVİLCELERE NE İYİ GELİR?

Vücutta oluşan sivilcelerde en az yüzde oluşanlar kadar dikkat çekici ve rahatsız edicidir. Özellikle sırt bölgesinde görülen vücut sivilcelerinin de aynı yüzde oluşanlar gibi bir sürü sebebi olabilir ama en yaygın olan sebep hijyen eksikliğidir. Yüzde oluşan sivilcelerden farklı olarak vücutta oluşanları keseleme imkanı doğar ve bu da onlardan kurtulmayı daha kolay hale getirir fakat o şekilde kurtulamıyorsanız yüz için kullandığınız ve yazımızın konusu olan sivilce sabunlarını vücudunuzda kullanabilirsiniz. Etkili kremler ile birlikte kombine kullanabileceğiniz sabunlar, sivilce sorununuzun çözülmesi açısından maksimum fayda sağlayacaktır.

SİVİLCELERE İYİ GELEN SABUNLAR

Sivilceler için bir sürü tedavi seçeneği olduğunu söylemiştik bunlardan bir tanesi cildi temiz tutmaktır cildi temiz tutmak içinse sivilceli ciltlerin jellerden ziyade sabunları tercih etmesi daha doğru olacaktır bu yüzden hem cildinizi temizleyecek hem de içeriği sebebiyle sivilceleri kurutacak en iyi 15 sabunu sizler için listeledik. Geneli doğal içerikli bu sabunları doğal cilt bakımına ilgi duyanlar da çok sevecektir.

 

 • NEUTROGENA SİVİLCE YOK EDİCİ SABUN
 • KEKİKLİ SİVİLCE SABUNU
 • SEBAMED SİVİLCE SABUNU
 • HAVUÇ SABUNU
 • DOĞACI KAYISI SABUNU
 • ZEYTİNYAĞLI SABUN
 • KEÇİ SÜTÜ SABUNU
 • OKALİPTUS SABUNU
 • DOVE YÜZ SABUNU
 • IHLAMUR SABUNU
 • NİLERA OKYANUS SABUNU
 • LİMONLU SABUN

 

Sivilce sabunu olarak yaygın olarak kullanılan markalar ve sabun içeriklerine tek tek göz atmadan önce, İbrahim Saraçoğlu hocamızın önerdiği akne tedavisinde etkili sabunlarla ilgili mini ropörtajına da göz atalım;

 

NEUTROGENA SİVİLCE YOK EDİCİ SABUN

Neutrogena son dönemde çıkardığı sivilce ve siyah nokta serileriyle anılmaya başladı. Bu serinin bir parçası olan sivilce yok edici sabunları ise bloggerlar tarafından çok tutuldu. Kulağa blogger reklamı gibi gelsede kullanıcı yorumları açısından da başarılı olan sabun düzenli kullanımda cildi kurutmadan sivilceleri kurutmayı vaad ediyor. Bu vaadini yerine getirmekte başarılı olan sabunun tek eksiği cildi de geriyor ve kurutuyor oluşu .

KEKİKLİ SİVİLCE SABUNU

Sivilce tedavisi için araştırma yapmaya başladığınızda sürekli kekikli sabunlar önerildiğini göreceksiniz. Boşa değil kesinlikle sivilceleri en başarılı şekilde kurutan sabunlar içeriğinde kekik olan sabunlar oluyor genelde. Bunun için bir marka vermeyeceğiz çünkü ne yazık ki büyük kozmetik marketlerde satılan markalı kekikli sabunlar hiçbir işe yaramıyor. Kekikli sabunların işe yaraması için doğal olması gerekiyor. Bu yüzden sivilcelerinizde kekikli sabun kullanmak istiyorsanız güvendiğiniz bir aktardan temin edebilirsiniz.

GÜLLÜ SABUN

Bir diğer popüler sivilce sabunu ise güllü sabunlardır. Aslında güllü sabunlar daha çok siyah nokta tedavisinde uygun olsalarda sivilce konusunda da başarısız sayılmazlar sadece çok yoğun sivilceleriniz varsa beklentilerinizi karşılamayacaktır ama siyah nokta sorununuz da varsa ve hem sivilce hem siyah nokta için bir sabun arıyorsanız güllü sabunlar kesinlikle iyi birer tercih olacaktır.

SEBAMED SİVİLCE SABUNU

Sebamed bebekler için ürettiği ürünler ile bilinen bir marka. Marka aynı zamanda hassas ciltler başta olmak üzere çeşitli cilt tipleri için cilt bakım ürünleri de üretiyor. Bu ürünlerinden bir tanesi de sivilce sabunu. Sebamedin sivilce sabunu en sevilen ve doğal olmamasına rağmen piyasada içinde en az kimyasal bulunduran sivilce sabunu. Hem bu yüzden hem de sebamed güvenilirliği için denenebilecek sabunlar arasında yer alıyor.

HAVUÇ SABUNU

Havuç yapı olarak kurutucu özelliğe sahip bir sebze. Bu yüzden sivilce maskelerinin içinde kullanılan havucun sabunu da sivilceler konusunda başarılı sabunlar arasındadır. Cildi kurutmadan sadece sivilceleri kurutan Havuç sabunlarının temini biraz zordur ancak büyük aktarlardan temin edebilirsiniz. Eczanelerde satılan versiyonlarını tavsiye etmiyoruz.

DOĞACI KAYISI SABUNU

Doğacı’nın kayısı sabunu da sivilce tedavisi denildiğinde akla gelenler arasında. Cildi temizleyen sivilceleri kurutan sabun aynı zamanda cildi parlatma etkisi ile de biliniyor. Hatta sırf cildini parlatmak için kullananlar bile var. Çok amaçlı sabunlar arasında doğacının kayısı sabunu.

ZEYTİNYAĞLI SABUN

Sivilce tedavisinde kullanılan sabunlardan bir diğeri ise en iyiler arasında olan zeytinyağlı sabunlar. Mantıken bakıldığında sivilce kurutmak için zeytinyağı özlü bir sabun mantıklı gelmese de zeytinyağı cilt için en faydalı maddeler arasında ve siyah noktadan sivilceye bütün cilt problemlerinde çok başarılı. Yine bu sabun için de özellikle bir marka tavsiye etmeyeceğiz aktarlardan temin edebilirsiniz.

KEÇİ SÜTÜ SABUNU

Keçi sütü sabunu çok bilinen bir sabun değildir ama sabunlara ilginiz varsa mutlaka duymuşsunuzdur. Özellikle gözenek sorunu için kullanılan keçi sütü sabunu sivilceleri de cildi kurutmadan temizlemeyi başarıyor ancak sabun yapısı sebebiyle bazı ciltlerde reaksiyon verebiliyor dikkat etmek gerekir eğer çok hassas bir cildiniz varsa yüzünüzün yada vücudunuzun bir bölümünde deneyip sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

OKALİPTUS SABUNU

Okaliptus sabunu birkaç youtuber tarafından sivilce tedavisi videolarına anlatılıp sonrasında popüler olmuş bir sabundur. Çok az markada bulunan bu sabun şu anda artmıştır. Bu yüzden de seçim zordur ama bizim tavsiyemiz sivilce kurutmada çok başarılı bu sabunu markalardan değil de doğal olarak aktarlardan almanız yönünde olacaktır.

DOVE YÜZ SABUNU

Dove çocukluğumuzun sabun markalarından. Sabun denince akla gelen ilk marka çoğumuz için Dove. Vücut sabunları hiçbir işe yaramıyor olsada yüz sabunları çok başarılı olan dove’un yüz sabunu ezip maskelere karıştıran yada direkt kullanan ve bu şekilde sivilcelerinden kurtulan çok fazla insan var.

NİLERA OKYANUS SABUNU

Çeşitli sorunlara uygun çeşitli cilt tipleri için farklı farklı sabunları olan nilera markası da sivilce sabunları konusunda başarılı. Hem görüntüleri hem de vaad ettikleri şeyleri yapmayla ünlü markanın en iyi sivilce sabunu okyanus sabunu diyebiliriz. Yalnız kuru ciltlilerin tercih etmesini önermiyoruz çünkü sivilceleri kuruturken cildi de kurutuyor.

 

LİMONLU SABUN

Bir diğer meşhur sivilce kurutan şey ise limon. Yapı itibariyle kurutucu özelliği olan limonu cilde direkt olarak uygulayabilir yada limon özlü sabunlardan elde edip düzenli olarak cildinizi onunla temizleyebilirsiniz. Doğal olan tüm sabunlarda söylediğimiz gibi bir aktardan temin etmeniz en iyisi olacaktir.

Sizlerin de sivilce tedavisi için ya da sırasında kullandığıız ve fayda gördüğünüz sabunlar var ise, yorumlar aracılığıyla bizlerle paylaşarak okuyucularımıza katkıda bulnunabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ