Kategoriler

Macadamia Yağı Faydaları ve Kullanımı, Cadı Fındığı Yağı

Macadamia Yağı Faydaları ve Kullanımı, Cadı Fındığı Yağı

Macadamia yağı faydaları ve cadı fındığı yağı isimleriyle bilinen mucizevi yağı pek çoğunuz hiç duymamış olabilirsiniz  Mucizevi Macadamia Yağı ile Yara izleri ve Sivilce Lekelerine Son !   . Yeni duyanlar ne macadamia ne işe yarar, nereden bulunur, nasıl satın alınır, nasıl kullanılır gibi konularda araştırma yapan okuyucularımızı konunun devamına davet ediyoruz;

Macadamia (Cadı Fındığı) Yağı Faydaları ve Kullanımı

Doğal cilt bakım ürünlerinden az bilinen ama çok faydalı macadamia yağının teninizi nasıl pürüzsüzleştirdiğine inanamayacaksınız. Üstelik sadece cildiniz için değil, saçlarınız için de kullanabilirsiniz. Yıpranmış saçlara keratin den daha faydalı bir ürün varsa, o da şüphesiz ki Macadamia’dır.

 

Bitkisel organik yağlara meraklıysanız ve seviyorsanız ! Kimyasal ürünler kullanmak yerine bu  organik ürünleri kullanmayı tercih ediyorsanız en çok okunan yazılarımızı sizler ile paylaşıyoruz. Başlıklara tıklamanız yeterli olacaktır. Dikkatinizi çekecek bir başlık mutlaka olacağına inanıyoruz.

Macadamia Cadı Fındığı Yağı Nedir?

Macadamia yağı , bir çeşit fındıktan elde edilen, organik bir yağ çeşididir. Mevzu bahis fındık cadı fındığı adıyla da anılmaktadır. Macadamia isminde, sıcak iklimlerde ve çoğunlukla da Avustralya kıtasın da bulunan, yaprak dökmeyen ve dört mevsim boyunca yemyeşil kalan bir fındık ağacının meyvesi olan cadı fındığından elde edilen yağ, cilt sorunları için bire birdir.

Zaten pek hazır kozmetik ürünü; sivilce kremleri, cilt bakım setleri, yara izi ve leke izi gidericiler ve hatta bazı kozmetik ürünler ile ünlü markaların makyaj malzemeleri dahi ürünlerinin içinde malzeme olarak macadamia yağı bulundurmaktadır.

Macadamia fındığı, Türkiye’de üretilen fındıklara oranla oldukça daha büyük ve yağlı bir fındıktır. Dolayısıyla fındık yağı üretimi de daha fazla olmakta olduğundan, satış fiyatları da ona göre düşmektedir ancak diğer yandan ülkemizden çıkarılan bir ürün olmaması sebebiyle, ihracat masrafları binince, maliyeti bir miktar artmaktadır.

Günümüzde daha yaygın olarak gıda sektöründe kullanılan Macamia yağı, bilinen hiç bir meyvenin içermediği bir element olan palmitoleik asit içerdiği için, hücre yenilenmesinde çok ciddi etkisi olduğu düşünülmektedir.

Cadı Fındığı Macadamia Yağının Faydaları

Macadamia yağı faydaları ; cadı fındığı haricinde sadece ve sadece insan vücudu tarafından üretilen ve yaş aldıkça vücuttaki üretimi git gide azalan palmitoleik asit barındırdığından, yaşlanmanın etkilerine karşı mükemmel savunma sağlayan bir doğal anti-agingdir.

 1. Hücre yenilenmesi sağlaması sebebiyle ciltteki yara izlerine, sivilce izlerine ve cilt lekelerine iyi gelir
 2. Hücre yenileyici özelliği sayesinde kanser hastalığının tedavisinde değilse de önlenmesinde büyük önem taşıdığı düşünülür
 3. Hemoroid hastalarının harici kullanımında macadamia fındığı yağı pek çok ilaçtan daha etkili olmuştur.
 4. Cildin nem dengesini düzenleyerek, gelecekteki muhtemel sivilcelere engel olur
 5. Saçları yavaş uzayan kişiler için mükemmel bir saç uzatma maskesidir.
 6. Boya gibi işlemler sebebiyle yıpranmış ve nem kaybetmiş saçları onarır, güçlendirir
 7. Saçların parlak canlı ve gür görünmesini sağlar.

Cadı Fındığı Macadamia Yağının Zararları:

 • Oldukça kalorilir. Krem, tonik ya da cilt bakım yağı olarak değil de, dahili kullanım ile tüketirseniz yani yemeklerin içinde ya da kaşıkla oral yolla alacak olursanız, uzun vadede ciddi şekilde kilo almanıza sebebiyet verebilir.
 • Vücutta tutulan bir yağdır. O yüzden karaciğer yağlanması yapabilir.
 • Kolestrol sorunu olanların yine dahili kullanımdan kaçınmaları gerekir.
 • Macadamia yağının harici kullanımının yani cilde, yüze sürülmesinin, herhangi bir alerjen etki de dahil olmak üzere bilinen bir yan etkisi yoktur.

Cadı Fındığı Macadamia Yağı Nasıl Kullanılır ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, içerek de kullanabilir ve nimetlerinden yararlanabilirsiniz çünkü aynı zamanda oldukça da lezzetlidir ancak tavsiye edilen kullanım şekli, macadamia yağı kremi şeklindedir.

Piyasada macadamia kremi satan bir takım mağazalar bulabileceğiniz gibi, doğrudan yağını satın alarak, evde kendi cilt bakım kreminizi kendiniz de yapabilirsiniz.

Macadamia Cadı Fındığı Yağı Yüze Sürülür Mü ?

Yağı haftada bir kaç kez olmak kaydıyla doğrudan yüzünüze, özellikle de sivilce sorununuz varsa sivilceli bölgenize ya da yara izlerinin üstüne uygulayabilir ya da kıvamlandırmak için, içine bir miktar bal katarak, organik bir cilt bakım maskesi yapıp, macadamia kreminizi kendiniz üretebilirsiniz.

 

Macadamia Yağı Yüze Sürülür Mü ?

Macadamia Cadı Fındığı Yağı Kullananlar

-Bir çeşit fındık yağı bu ürün, baya araştırmalarım sonucu cilde gerçekten çok iyi geliyormuş ayrıca bebe yağı yerin kullanılabiliniyor muş.

-Saçlarım için kullanmaktayım. Saçlarınızda düzensiz bir yapı varsa ve genelde kabarık elektriklenmiş bir şekilde duruyorlarsa akşam yatmadan önce sürün ve sabahki saçlarınızı bir görün derim

-Ben saçlarıma şu şekilde uyguluyorum. Aloe Vera jelini ile bu yağı karıştırıyorum. Fakat blender dan iyice bir geçirmeniz gerekiyor. Gerçekten müthiş saçlarınız oluyor dostlar

Macadamia yağının bir çok tarifini veren var benim tarifim ise şu şekilde arkadaşlar. Öncelikle Hindistan cevizi yağından 1 kaşık alıp ocağın üstünde ısıtabileceğim bir kaba koyuyorum. Ocağın üstünde iyice eritiyorum. Biraz ılımasını bekleyin ve daha sonra ise içerisine Macadamia yağından 1 kaşık kadar koyun. Ardından da saçlarıma uyguluyorum. Burada dikkat edilecek hususlardan bir tanesi kesinlikle yağları güvenli bir yerden alınması gerekiyor. Yani ürün orijinal olması gerekiyor. Saçınızda yaklaşık bir buçuk iki saate kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

-Göz çevresi için kullanıp oldukça fayda görenler var fakat ben henüz ona cesaret edemedim.

-Bu yağı tabi ki çoğu yağ ile karıştırıp sürenler var. Ben ise zeytin yağı ile karıştırıp saçlarıma uyguluyorum ve mükemmel sonuçlar almış olduğum bir yağdır.

Cadı Fındığı Macademia Yağının İçinde Neler Var

İçeriğinde aşağıdaki maddeleri barındırmakta olan cadı fındığı yağı ; pek çok meyvede bulunmayan enzimler, vitaminler ve minerallerle yüksek faydalı bir üründür. Macadamia Yağı Faydaları yazımızın son başlığı da barındırdığı maddeler kısa sayıyoruz :

 • Oleik Air
 • Linoeik Asit
 • Palmitoleik Asit
 • Omega 3
 • Omega 6
 • Omega 7 barındırdığı en önemli içeriklerdir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ